"Jeśli kochasz bez granic, nie miej przepisów za nic" - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

"Jeśli kochasz bez granic, nie miej przepisów za nic"

Data publikacji 14.02.2020

Z okazji Walentynek policjantki z częstochowskiej drogówki przeprowadziły dzisiaj działania na drodze pod hasłem: "Jeśli kochasz bez granic, nie miej przepisów za nic". Wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Częstochowie rozdawały uczestnikom ruchu drogowego laurki, przypominając jak ważne jest zachowanie rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa!

Policjantki z częstochowskiego ruchu drogowego zaplanowały w dniu dzisiejszym działania pod hasłem: "Jeśli kochasz bez granic, nie miej przepisów za nic". Sierż. sztab. Mariola Kowalczyk-Trąbska i st. sierż. Aneta Saternus wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Częstochowie rozdawały uczestnikom ruchu drogowego laurki z życzeniami bezpiecznej jazdy. Akcja miała na celu przypomnieć kierującym i pieszym, aby w Dniu Świętego Walentego kierowali się na drodze nie tylko sercem, ale również rozsądkiem, rozwagą oraz szacunkiem i cierpliwością w stosunku do innych użytkowników dróg, by każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

Kierowcy: przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego, pamiętajcie że zderzenie z niechronionym użytkownikiem dróg może się dla niego skończyć kalectwem a nawet śmiercią.

Piesi: przechodząc przez jezdnię, upewnijcie się, że nadjeżdżający pojazd jedzie z prędkością pozwalającą mu zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, używajcie elementów odblaskowych, nie wchodźcie na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd.

Rowerzyści: kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania względem pozostałych uczestników ruchu drogowego, bezwzględnie zwracajcie uwagę na znaki i sygnały drogowe.

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa! Zadbajmy o nie razem!