Areszt dla sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Areszt dla sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 26.12.2019

W niedzielę w Częstochowie doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący bmw utracił panowanie nad pojazdem i najechał na prawidłowo zaparkowaną mazdę, która z kolei uderzyła w pieszych. W konsekwencji doznali oni poważnych obrażeń ciała. Sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca wypadku. Namierzyli i zatrzymali go kryminalni z częstochowskiej komendy miejskiej. Decyzją sądu 23-latek z Piekar Śląskich najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Kierujący bmw w III Alei NMP utracił panowanie nad pojazdem i najechał na prawidłowo zaparkowany samochód marki mazda. Siła uderzenia była tak duża, że mazda przemieściła się, uderzając w przechodniów. Poważnych obrażeń twarzoczaszki doznała kobieta, która znajdowała się na chodniku. Kierowca bmw uciekł z miejsca zdarzenia. Kryminalni z Komendy Miejskiej w Częstochowie po krótkim czasie wpadli na trop i zatrzymali 23-letniego mieszkańca Piekar Śląskich.
W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Jak ustalili policjanci, bmw należało do innego mężczyzny, który w tym czasie spał w jednym z hoteli, a 23-latek zabrał go bez jego wiedzy. Oprócz samochodu mieszkaniec Piekar Śląskich zabrał mu także kartę bankomatową, którą dokonał kilku transakcji płatniczych w jednym z częstochowskich lokali.

Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.