Strażacy szkolą policjantów z udzielania pierwszej pomocy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Strażacy szkolą policjantów z udzielania pierwszej pomocy

Data publikacji 15.05.2019

W ramach współpracy pomiędzy rudzkimi strażakami i policjantami prowadzone są różnego rodzaju wspólne szkolenia. Tym razem to strażacy szkolą policjantów z udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach biorą udział policjanci pionu prewencji, a także kryminalni, którzy na co dzień pracują w terenie.

Podczas zajęć omawiano udzielenie pierwszej pomocy  przy różnego rodzaju urazach, rozpoznanie sytuacji zagrożenia życia oraz prawidłowe tamowanie krwotoków. Zajęcia prowadzone były w bardzo atrakcyjnej formie za pomocą pogadanki, filmu oraz ćwiczeń z użyciem sprzętu i nietypowych pomocy dydaktycznych. W roli wykładowców wystąpili strażacy – instruktorzy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej, którzy są specjalistami w tej dziedzinie, a swoje doświadczenie oraz wiedzę zdobywali także podczas licznych działań ratowniczych. Wspólna wymiana doświadczeń jest dla wszystkich gwarancją szybkiego i sprawnego działania w miejscach zdarzeń, gdzie minuty decydują o możliwości uratowania czyjegoś życia. W poprzedniej edycji wspólnych szkoleń to policjanci przekazywali swoją wiedzę i umiejętności strażakom, ucząc ich jak kierować ruchem w miejscach akcji ratowniczych. Więcej o tamtych szkoleniach można przeczytać w artykule „Policjanci z drogówki szkolili strażaków”

  • zdjęcie - na pierwszym planie kuweta w której znajduje się mięso, bandaż i strzykawka z płynem koloru czerwonego, w tle kilka osób biorących udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy
  • Zdjęcie - policjant w umundurowaniu leży na podłodze, przy nim klęczy strażak i mężczyzna (policjant) po cywilu. Strażak uciska miejsce symulowanej rany.
  • zdjęcie - na podłodze leży mężczyzna, nad nim kobieta i policjant w umundurowaniu - kobieta i policjant uciskają symulowaną ranę