Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli ponad 2000 działek narkotyków, diler trafił do aresztu

Data publikacji 27.02.2019

Policjanci zatrzymali, a Prokurator Rejonowy w Tychach tymczasowo aresztował 25-letniego tyszanina, który posiadał znaczną ilość narkotyków i je rozprowadzał. Policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę, której czarnorynkowa wartość wynosi ponad 19 tys. złotych. Za posiadanie oraz udzielanie znacznej ilości narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Tyscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej „namierzyli” w minionym tygodniu 25-latka, którego podejrzewali, że zajmuje się nielegalnym procederem oraz posiada zabronione środki odurzające. Policjanci się nie mylili. W mieszkaniu tyszanina funkcjonariusze zabezpieczyli  marihuanę i amfetaminę, z których można było sporządzić blisko 2200 dilerskich działek narkotyków. Czarnorynkową wartość przejętych środków odurzających szacuje się na kwotę ponad 19 tys. złotych. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania oraz udzielania narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości oraz ich udzielanie ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.


 

  • Obrazek przedstawia 4 woreczki z zielonym suszem - marihuaną oraz jeden z białym proszkiem-amfetaminą
  • Obrazek przestawia policjanta w kamizelce odblaskowej z napisem "Policja" trzymającego worek z białym proszkiem-amfetaminą
  • Mężczyzna w kamizelce odblaskowej z napisem "Policja", który trzyma 4 woreczki z zielonym suszem- marihuaną
Powrót na górę strony