Wiadomości

Uroczyste otwarcie XVIII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej

Data publikacji 17.08.2018

Dzisiaj na Placu Biegańskiego w Częstochowie miała miejsce uroczystość otwarcia XVIII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej. Licznie zebrani goście mogli podziwiać 28 jeźdźców i ich wierzchowce, które już jutro i w niedzielę zaprezentują się podczas części sportowej turnieju. 28 uczestników zawodów powalczy o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Dzisiaj (17 sierpnia) na Placu Biegańskiego w Częstochowie odbyła się część ceremonialna, rozpoczynająca XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. Z uwagi na przypadającą w tym roku rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zawody przybrały wyjątkową i rozbudowaną formułę.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli organizatorzy zawodów, w tym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł. insp. Dariusz Atłasik oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy pan Jacek Ślęczka. Wśród zaproszonych gości obecni na rozpoczęciu turnieju byli: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Szymon Giżyński, poseł na Sejm Rzeczpospolitej pan Mariusz Trepka, II Wicewojewoda Śląski pan Piotr Kołodziejczyk, Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji insp. Sławomir Litwin, Prezydent Miasta Częstochowy pan Krzysztof Matyjaszczyk oraz Starosta Częstochowski pan Krzysztof Smela. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele biur poselskich, senatorskich, starostwa powiatowego, miasta i gmin, Stowarzyszenia Generałów Policji RP, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, sąsiednich jednostek Policji, a także instytucji współpracujących z Policją, policyjnych związków zawodowych i duchowieństwa.

Ważnym punktem uroczystego apelu było złożenie wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przez organizatorów i zaproszonych gości.

Podczas uroczystości uczestnicy turnieju i ich konie przemaszerowały Aleją Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie spod Bazyliki archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie na Plac Biegańskiego, gdzie odbyła się prezentacja jeźdźców. Kolumnę poprowadził ubiegłoroczny zwycięzca XVII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej asp. szt. Karol Molenda – Dowódca Zespołu Konnego KMP w Chorzowie. Na czele przemarszu można było też podziwiać Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz kompanie honorowe wraz z pocztami sztandarowymi.

W tym roku o Puchar Komendanta Głównego Policji powalczą zawodnicy z 7 zespołów Policji konnej w Polsce, strażnicy miejscy z Wrocławia oraz jeźdźcy z Czech, Węgier i Słowacji.


W sobotę i w niedzielę w Gniazdowie koło Koziegłów rozegrana zostanie część sportowa turnieju. Wręczenie pucharów i nagród odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.30. Serdecznie zapraszamy.


Autor filmu: nadkom. Mirosław Fila
Zdjęcia wykonał: sierż. szt. Aleksander Van.

 

  • Uroczyste otwarcie XVIII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej
  • Uroczyste otwarcie XVIII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej
  • Uroczyste otwarcie XVIII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej
  • Uroczyste otwarcie XVIII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej
  • Uroczyste otwarcie XVIII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej
  • Uroczyste otwarcie XVIII Międzynarodowego Turnieju Policji Konnej

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.56 MB)

Powrót na górę strony