Wiadomości

„Chciałam przekazać podziękowanie dla dzielnicowego za uratowanie życia człowiekowi”

Data publikacji 03.07.2017

„Chciałam przekazać podziękowanie dla dzielnicowego Sławomira Zwolskiego za uratowanie życia człowiekowi” - tak zaczyna się list, który wpłynął do Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie. Pani Barbara chciała w ten sposób wyrazić wdzięczność za zainteresowanie i pomoc okazaną jej 71-letniemu nieporadnemu życiowo członkowi rodziny, który zimą mieszkał sam w nieogrzewanym domu. Na szczęście pomoc przyszła na czas...

Na początku bieżącego roku st. asp. Sławomir Zwolski w ramach działań „Bezdomni” postanowił sprawdzić jak radzi sobie jeden z mieszkańców jego rejonu służbowego. Kiedy zapukał do drzwi 71-latka, ten leżał wyziębiony na ziemi, przykryty tylko kołdrą. W domu panowała minusowa temperatura. Policjant wezwał pogotowie. Mężczyzna trafił do ogrzewalni. Dzięki zaangażowaniu policjanta, samotny człowiek otrzymał też pomoc w szpitalu, a następnie lokum w domu pomocy społecznej. Gdyby nie szybka interwencja dzielnicowego, mogłoby dojść do tragedii.

Pani Barbara postanowiła napisać list do szefa częstochowskich mundurowych mł. insp. Dariusza Atłasika, aby wyrazić swoją wdzięczność za pomoc okazaną członkowi jej rodziny.

Starszy aspirant Sławomir Zwolski w policji pracuje od 1999 roku, a jego rejon służbowy to Zawodzie – ulica Orlik-Ruckemanna oraz przyległe. W maju 2017 roku wygrał konkursu na najpopularniejszego dzielnicowego garnizonu częstochowskiego. Plebiscyt był wynikiem współpracy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie z redakcją „Życia Częstochowy i Powiatu”.

 

Powrót na górę strony