Policjanci brali udział w VII Biegu Morskiego Komandosa

Data publikacji 04.09.2016

W ubiegłym tygodniu w Gdyni odbył się VII Bieg Morskiego Komandosa. W biegu wzięli udział dwaj policjanci - sierż.sztab. Mateusz Kajda i st.sierż. Paweł Świerkot. Na co dzień pełnią oni służbę w Komisariacie Policji I w Chorzowie.

W dniu 27 sierpnia 2016 roku w Gdyni sierż.sztab. Mateusz Kajda i st.sierż. Paweł Świerkot wystartowali w VII Biegu Morskiego Komandosa. Bieg Morskiego Komandosa jest organizowany ku pamięci dowódcy wojsk specjalnych generała broni Włodzimierza Potasińskiego i podtrzymuje opinię najtrudniejszego biegu ekstremalnego na terenie Polski. Współorganizatorami są żołnierze z Jednostki Wojskowej „Formoza”. Bieg w którym uczestniczyli nasi policjanci, to koronna kategoria, stworzona dla najwytrwalszych i najbardziej wymagających. Start uczestników obowiązkowo w wysokim obuwiu oraz pełnym umundurowaniu. Uczestnicy biegli z ćwiczebnym karabinkiem AK 47 oraz plecakiem z obciążeniem pięciu kilogramów. Mieli do pokonania trasę 21 kilometrów po plaży, w morzu, lasach, bagnach i kanałach. Dodatkowo na uczestników czekał wymagający, wojskowy tor przeszkód rozstawiony na całej długości trasy. Na prawie 100 uczestników z całej Polski, którzy wystartowali do wspólnej rywalizacji policjanci z „jedynki” zajęli bardzo wysokie miejsca. Sierż.sztab. Mateusz Kajda zajął 5 miejsce, a st.sierż. Paweł Świerkot uplasował się na 30 miejscu.

Gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów sportowych!