Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń

Data publikacji 26.07.2016

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 400 paczek papierosów oraz tytoń polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo zatrzymanemu 63-latkowi grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Astra. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało, że może on posiadać nielegalny towar. Przypuszczenia okazały się słuszne. Łącznie u 63-letniego mieszkańca Katowic znaleziono blisko 400 paczek papierosów oraz 3,5 kg tytoniu. Wstępnie oszacowana wartość nielegalnego towaru to niemal 10 tys. złotych. Teraz o dalszym losie posiadacza „lewego towaru” zadecyduje prokurator i sąd. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony