Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Podwyżki dla policjantów
W 2009 roku Policja otrzymała 438 573 tys. zł na wzrost uposażeń funkcjonariuszy, co pozwoli – po dokonaniu przeszeregowań niektórych stanowisk służbowych oraz likwidacji kategoryzacji w oddziałach prewencji Policji – na podwyżki w wysokości około 282 zł (brutto) w przeliczeniu na każdego policjanta, z wyrównaniem od 1 stycznia 2009 r. Kwota podwyżki dla konkretnego funkcjonariusza będzie zależeć m.in. od stażu służby, grupy zaszeregowania, a także od opinii przełożonego.
KWP w Katowicach -
Zatrzymana para dilerów
Bielscy policjanci zatrzymali parę dilerów. Ponadto przejęli narkotyki o czarnorynkowej wartości około 20 000 złotych oraz znaleźli dwa pistolety - gazowy i hukowy. Teraz przestępcy siedzą w policyjnym areszcie. Za swój czyn w więzieniu mogą spędzić nawet 10 lat.
Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa -
Napad na taksówkarza.
Minionej nocy rudzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na taksówkarza. Młody mężczyzna ugodził kierowcę śrubokrętem w okolicę oka. Napastnika zatrzymał pokrzywdzony wraz ze świadkami zdarzenia. Sprawca po wytrzeźwieniu stanie przed prokuratorem.
Ruda Śląska Napady na taksówkarzy, Przestępczość kryminalna -
Wróci z emigracji w kajdankach
Policjanci z Pszczyny zebrali informacje, natomiast szkoccy stróże prawa zatrzymali poszukiwanego pięcioma listami gończymi mieszkańca tego miasta. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości prawie trzy lata na terenie Szkocji.
Pszczyna Współpraca międzynarodowa, Zatrzymania poszukiwanych -
Zgłosił kradzież, bo... zapomniał
Policjanci z Częstochowy zatrzymali mężczyznę, który zapominając, że do dyskoteki przyjechał tramwajem, nie mogąc znaleźć na parkingu samochodu, powiadomił o jego kradzieży. Gdy po wytrzeźwieniu zobaczył samochód pod domem, bojąc się wycofać zawiadomienie, złożył kolejne fałszywe zeznania w tej sprawie. Teraz grozi mu nawet 3 lata więzienia.
Częstochowa WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Pijany do nieprzytomności
Policjanci z Zabrza, wezwani na pomoc mężczyźnie, który miał zasłabnąć w zamkniętym samochodzie, wybili w nim szybę. Po fakcie okazało się, że z kierowcą nie można było wcześniej nawiązać żadnego kontaktu bo... był pijany do nieprzytomności.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
Wpadł wymachując skradzioną torebką
Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch wyrostków, którzy wyrwali z ręki młodej kobiety torebkę. Wpadli, gdy poszukujący ich w nocy funkcjonariusze zauważyli jak jeden ze sprawców wymachiwał skradzioną torebką. Za kradzież mogą trafić na 5 lat za kratki.
Bytom WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
"Zatankował" ale nie odjechał
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który podjechał na stację paliw zatankować swój samochód. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy, gdy zatoczył się, wysiadając z auta. Częstochowianin, który miał ponad 2 promile alkoholu, może trafić do więzienia na 2 lata.
Częstochowa Nietrzeźwi kierujący -
Areszt dla sklepowych złodziejek
Częstochowski sąd na wniosek policjantów aresztował dwie kobiety, w wieku 39 i 49 lat, które kradły pieniądze w hipermarketach. Teraz mogą one spędzić w więzieniu nawet 5 lat.
Częstochowa WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Zatrzymali kolejnego dilera
Funkcjonariusze z katowickiej sekcji narkotykowej zatrzymali kolejnego dilera. Mężczyzna w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy najprawdopodobniej sprzedał co najmniej 2,5 kilograma amfetaminy. Za handel narkotykami może mu grozić teraz 10 lat więzienia.
Katowice Przestępczość narkotykowa -
Śmierć w audi
Częstochowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Skowronów. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca audi.
Częstochowa Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne -
Zatrzymali stadionowego zadymiarza
Chorzowscy policjanci zatrzymali kolejnego pseudokibica, który na Wielkich Derbach Śląska brał udział w zamieszkach na stadionie. Wówczas to w przerwie meczu chuligani niszczyli mienie i zaatakowali służbę ochrony,której kilku pracowników odniosło obrażenia.
Chorzów Pseudokibice -
Zakończyły się Mundurowe Mistrzostwa
Wczoraj w Szczyrku odbyły się zawody I Mistrzostw Służb Mundurowych i Ratowniczych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w Narciarstwie Alpejskim „Beskidy 2009”. Organizatorzy mistrzostw: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach i Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprosili 100 zawodników, którzy rywalizowali w slalomie – gigancie i zjazdach sztafetowych, w tym z przekazywaniem policyjnej pałki.
KWP w Katowicach Sport
-
Wypadek na drodze krajowej
Kilka minut przed godziną 13.00 na drodze krajowej nr 78 w pobliżu Zawiercia doszło do zderzenia ciężarówki z dwoma samochodami osobowymi. Trzy ranne osoby zabrała do szpitala karetka pogotowia. Przez dwie godziny ruch pojazdów w tym miejscu był możliwy tylko jednym pasem jezdni.
Zawiercie Ruch Drogowy -
Zatrzymani pedofile
Tyscy i katowiccy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań „Simone III” wymierzonych przeciwko pedofilom w sieci. Zatrzymano dwóch mężczyzn oraz zabezpieczono komputery, kamerę cyfrową a także kilkaset płyt DVD.
KWP w Katowicach Pedofilia, pornografia dziecięca -
Uprowadzona z agencji
Policjanci z Bytomia zatrzymali mężczyznę, który z agencji towarzyskiej uprowadził 26-letnią kobietę i zażądał 2 tysięcy złotych za jej uwolnienie. Porywacz uważał, że skoro „załatwił pracę” 26-latce to należą mu się pieniądze za jej usługi. Dziś o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo może spędzić za kratkami do 10 lat.
Bytom Uprowadzenia -
Pirat drogowy z 3 promilami
Zabrzańscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Krótko po tym katowiczanin porzucił pojazd, a ten stoczył się na ścigającego go samochodem poszkodowanego. Okazało się, że pirat drogowy był pijany. Mężczyzna został umieszczony w izbie wytrzeźwień.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Zatrzymanie pijanej babci
Policjant i strażnik miejski z Jaworzna zatrzymali 63-letnią kobietę, która pod wpływem alkoholu zajmowała się wnukiem. Badanie stanu trzeźwości babci wykazało ponad 3 promile alkoholu. Teraz o dalszym losie malucha i babci zdecyduje sąd rodzinny.
Jaworzno Nietrzeźwi opiekunowie -
Padł "Odblask"
Dzisiaj padł pies służbowy "Odblask", który pełnił służbę w dąbrowskiej Policji. Miał 10 lat i w tym roku miał przejść na "psią" emeryturę.Wspólnie ze swoim opiekunem sierżantem sztabowym Adamem Nieckarzem trzykrotnie zdobywał 3 miejsce w ogólnopolskich zawodach policyjnych psów służbowych.
Dąbrowa Górnicza Kadry, Logistyka, wyposażenie -
Zatrzymali włamywaczy podczas WF-u
Myszkowscy stróże prawa zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzn, którzy próbowali ukraść samochód. Złodzieje mieli pecha, gdyż w pobliskim budynku odbywały się zajęcia wychowania fizycznego policjantów, którzy zauważyli przestępców. Teraz zatrzymani za swój czyn mogą spędzić za kratkami nawet 8 lat.
Myszków Kradzieże z włamaniem