Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Padł "Odblask"
Dzisiaj padł pies służbowy "Odblask", który pełnił służbę w dąbrowskiej Policji. Miał 10 lat i w tym roku miał przejść na "psią" emeryturę.Wspólnie ze swoim opiekunem sierżantem sztabowym Adamem Nieckarzem trzykrotnie zdobywał 3 miejsce w ogólnopolskich zawodach policyjnych psów służbowych.
Dąbrowa Górnicza Kadry, Logistyka, wyposażenie -
Zatrzymali włamywaczy podczas WF-u
Myszkowscy stróże prawa zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzn, którzy próbowali ukraść samochód. Złodzieje mieli pecha, gdyż w pobliskim budynku odbywały się zajęcia wychowania fizycznego policjantów, którzy zauważyli przestępców. Teraz zatrzymani za swój czyn mogą spędzić za kratkami nawet 8 lat.
Myszków Kradzieże z włamaniem -
Włamał się do 40 samochodów
Policjanci z Katowic zatrzymali nieletniego włamywacza, który przyznał się do co najmniej 40 włamań do samochodów w centrum Katowic. Jego łupem padały radia, telefony komórkowe i nawigacje. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży skradzionych fantów przeznaczał na papierosy i gry na automatach. Teraz włamywacz może trafić do poprawczaka.
Katowice Kradzieże z włamaniem -
Zatrzymany za kradzież i pobicie
Policjanci zatrzymali 20-letniego tyszanina, który skradł alkohol ze sklepu, a potem pobił właściciela placówki. Wczoraj mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat więzienia.
Tychy Napady -
Dilerka-seniorka
Policjanci z Gliwic, wspólnie z kolegami z Rybnika rozpracowali działalność narkotykowego handlarza. Jak się okazało przestępcą była kobieta, która jest najstarszym dilerem w naszym regionie.
Gliwice Przestępczość narkotykowa -
Groził nożem, bo nie opatrzyła mu ręki.
Ustrońscy policjanci zatrzymali bezdomnego, który w sklepie spożywczym groził nożem ekspedientce, gdy odmówiła opatrzenia mu rany. Nożownik podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy. Teraz grozi mu nawet 3 lata więzienia.
Ustroń Przestępczość kryminalna -
Autobusem w ślad za wandalami
Dzięki pomocy mieszkanki Zawiercia policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy zdewastowali wiatę przystanku autobusowego. Młoda kobieta przeszła kilka kilometrów i pojechała autobusem do innej miejscowości, aby wskazać sprawców. Młodzi wandale usłyszeli już zarzuty i zostali ukarani grzywną.
Zawiercie Wandalizm -
Wpadka recydywisty
Katowiccy policjanci zatrzymali złodzieja samochodów podejrzanego o kradzież przynajmniej siedemnastu pojazdów na terenie całego województwa śląskiego. Przestępcę "interesowały" głównie volkswageny i audi, które sprzedawał później na części. Najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie tymczasowym. Sąd może jednak zdecydować, że więzienie opuści dopiero po 5 latach.
Katowice Przestępczość samochodowa -
Próbował wyłudzić kredyt
Policjanci z Rybnika zatrzymali w jednym z miejscowych banków oszusta. 38 letni mieszkaniec Żor, podając nieprawdziwe dane dotyczące zatrudnienia próbował wyłudzić kredyt w wysokości 1500 zł. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 8 lat więzienia.
Rybnik Oszustwa -
Kary za burdy stadionowe
Mężczyzna, który obrzucił kamieniami autobus z kibicami oraz czworo sprawców wykroczeń zatrzymali zabrzańscy policjanci po incydentach, do jakich doszło w związku z meczem miejscowego Górnika z gdyńską Arką. Odpowiedzialni za wykroczenia stanęli już w trybie przyspieszonym przed sądem grodzkim, natomiast sprawca ataku na autobus odpowie za przestępstwo przed sądem karnym.
Zabrze Pseudokibice -
MUNDUROWE MISTRZOSTWA
W najbliższą środę, 11 marca br., w Szczyrku odbędą się zawody I Mistrzostw Służb Mundurowych i Ratowniczych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w Narciarstwie Alpejskim „Beskidy 2009”. Organizatorzy mistrzostw: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach i Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zaprosili 100 zawodników, którzy będą rywalizować w slalomie – gigancie i zjazdach sztafetowych, w tym z przekazywaniem policyjnej pałki.
KWP w Katowicach -
Skradł utarg
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wczoraj wieczorem skradł pieniądze w dwóch sklepach oraz w jednym z barów. Okazało się, że 41-letni tyszanin był pracownikiem jednej z placówek handlowych. Dzisiejszą noc spędził w izbie wytrzeźwień.
Tychy WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Zgubili dziecko
Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę oraz 39-letnią kobietę, którzy opiekując się 5-letnim chłopcem... "zgubili" go na cmentarzu w Będzinie. Powiadomieni o zaginięciu dziecka policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.
art. 59 ust. 1 Wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, w rozumieniu ustawy z dnia 21.05.1999r. o broni i amunicji, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych lub innych niebezpiecznych przedmiotów lub materiałów wybuchowych Nietrzeźwi opiekunowie -
Pijane holowanie
Dwa rozbite samochody to efekt całkowitego braku rozwagi młodego kierowcy. Najpierw pił alkohol, potem wsiadł za kierownicę, a kiedy jego auto odmówiło posłuszeństwa poprosił o podholowanie przygodnego kierowcę. Pijane holowanie zakończyło się kolizją z ciężarówką.
Bytom Nietrzeźwi kierujący -
Sfingował napad
Policjanci z Tarnowskich Gór zatrzymali dostawcę pizzy, który sfingował napad rabunkowy. Mężczyzna próbował przekonać policjantów, że został pobity przez złodziei i okradziony. Po konfrontacji z dowodami zebranymi przez funkcjonariuszy, przyznał się, że wymyślił całą historię. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Tarnowskie Góry WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Śmiertelne potrącenie przez uno
Dzisiejszej nocy w Jastrzębiu Zdroju kierujący fiatem uno potrącił 53-letniego mężczyznę idącego poboczem ulicy Podhalańskiej. Obrażenia pieszego okazały się niestety śmiertelne. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.
Jastrzębie Zdrój Wypadki śmiertelne -
Kradł paliwo ze stacji
Policjanci z IV Komisariatu Policji zatrzymali 23-letniego mieszkańca Katowic, który na stacji benzynowej dokonał kradzieży paliwa poruszając się pojazdem na skradzionych tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że nie był to jego jednorazowy "wyskok". Teraz może trafić za kratki nawet na 5 lat.
Katowice WA CBŚ Zarząd Gorzów Wlkp. -
Trzecia (bez)akcyzowa wpadka
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej po raz trzeci zatrzymali mieszkańca Miechowic za handel nielegalnym alkoholem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. W czasie, gdy w mieszkaniu trwała policyjna kontrola, stawił się kolejny amator trefnej wódki. Za handel "lewym" spirytusem grozi grzywna, a nawet 3 lata więzienia.
Bytom Przestępczość alkoholowa -
Łapówka zaprowadziła go za kratki
Prawo zabrania spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Przepis ten zignorował mieszkaniec Bytomia, a kiedy usłyszał, że za picie piwa zostanie ukarany mandatem, postanowił przekupić policjantów. Prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu. Grożą mu 2 lata więzienia.
Bytom Korupcja -
Wypadek śmiertelny
Policjanci z Mysłowic wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na ulicy Oświęcimskiej. Potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.
Mysłowice Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne