Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Motocyklowe pożegnanie zimy
"Motocyklowe pożegnanie zimy" to hasło imprezy, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez Jastrzębia-Zdroju. Organizatorem sobotniego przedsięwzięcia był Klub Motocyklowy WRM MC POLAND, natomiast nad bezpieczeństwem wszystkich fanów dwóch kółek oraz pozostałych uczestników ruchu czuwali policjanci z jastrzębskiej drogówki.
Jastrzębie Zdrój Zabezpieczenie imprez masowych -
Łapówka za „przymknięcie oka”.
Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki zatrzymali kierującą VW Passatem 40-letnią kobietę, która miała w organizmie blisko 0,6 promila alkoholu. Na dodatek kobieta usiłowała wręczyć mundurowym łapówkę, w zamian za „przymkniecie oka na jej wyczyn”. Teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za próbę skorumpowania mundurowych grozi jej do 10 lat więzienia.
Tychy Korupcja -
Odkryli dziuplę samochodową
Zabrzańscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z katowickiego wydziału do walki z przestępczością samochodową, ujawnili złodziejską dziuplę, w której znajdowały się skradzione samochody oraz podzespoły rozebranych aut. Do sprawy zatrzymano 5 osób. Trzech spośród zatrzymanych usłyszało zarzuty paserstwa, dwóch decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych. Grozi im do 5 lat więzienia.
Zabrze Przestępczość samochodowa
-
Patrol obywatelski
Na ulice osiedla Witosa wyruszyły obywatelskie patrole. Uczestniczący w nich mieszkańcy informowali policjantów z katowickiej "siódemki" o każdym przypadku łamania prawa. Pomysł narodził się podczas spotkań z mieszkańcami. Patrole Obywatelskie mają być "okiem" i łącznikiem pomiędzy społeczeństwem i policjantami we wspólnej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo.
Katowice Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Wywróżyła sobie dozór policji?
Dwukrotnie w odstępie zaledwie doby została zatrzymana 18-letnia mieszkanka Łodzi. Podejrzana jest o kradzież oraz o rozbój. W obu przypadkach proponowała pokrzywdzonym wróżby...
Ruda Śląska Rozboje -
Bezpieczne Tysiąclecie - spotkanie policjantów z mieszkańcami osiedla
Razem bezpiecznie, razem o bezpieczeństwie, razem o przyszłości. W Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 przy ulicy Krzywoustego 11, policjanci z Katowic, funkcjonariusze Straży Miejskiej, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, strażacy oraz przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami osiedla Tysiąclecia. Gościem specjalnym był wiceprezydent Katowic.
Katowice Opinia publiczna
-
Mundurowi odwiedzili uczniów szkoły w Ostrowach
W pierwszy dzień wiosny policjanci z kłobuckiej komendy wraz ze Sznupkiem odwiedzili Zespół Szkół w Ostrowach nad Okszą. W spotkaniu z uczniami, oprócz mundurowych z Kłobucka, udział wzięli policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Katowicach, strażacy z PSP w Kłobucku oraz przedstawiciele Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie. Wbrew tradycji "dnia wagarowicza" frekwencja dopisała a zainteresowanie uczniów było bardzo duże.
Kłobuck Profilaktyka -
Wyrwał torebkę - daleko nie uciekł
W ręce policjantów z komisariatu VII wpadł 19-letni mieszkaniec Katowic. Mężczyzna na ulicy Zawiszy Czarnego zaatakował 69-letnią kobietę i wyrwał jej torebkę. Złodzieja zatrzymali dzielnicowi. Sprawcy, który bardzo dobrze znany jest stróżom prawa, grozi teraz 5 lat więzienia.
Katowice Rozboje -
Najsilniejsi policjanci z gliwickiej komendy
21marca w siedzibie komendy miejskiej odbył się V turniej pod nazwą „Najsilniejszy Policjant KMP Gliwice”.Zawodnicy brali udział w trzech konkurencjach: wyciskanie 80-kilogramowej sztangi, podciąganie na drążku, trzymanie 5-kilogramowych obciążników.
Gliwice Sport
-
Dzielnicowi z wizytą u przedszkolaków
Dzielnicowi z cieszyńskiej komendy odwiedzili cztery Przedszkola . Tematem przewodnim każdego spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych w domu i na ulicy. Dzieci miały także okazję zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało elementy odblaskowe.
Cieszyn Profilaktyka -
Usiłował wręczyć "łapówkę"
„Macie 250 zł i nie piszcie kwitów” - takimi sławami zwrócił się do policjantów 53-letni mieszkaniec Bielska - Białej. Mężczyzna został zatrzymany przez czeladzkich stróży prawa, ponieważ swoim zachowaniem złamał kilka przepisów ruchu drogowego. Teraz odpowie dodatkowo za próbę skorumpowania policjantów.
Czeladź Korupcja -
Dzień wagarowicza pod lupą policji
Dla wielu uczniów 21 marca utożsamiany jest z dniem wagarowicza. Dlatego też policjanci i strażnicy miejscy z Rybnika właśnie dzisiaj szczególnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.
Rybnik Profilaktyka
-
Szybka broń na piratów drogowych
Rozpoczęła się już astronomiczna wiosna, a z jej nadejściem chorzowscy policjanci rozpoczęli służbę na motocyklach. Mundurowi, dzięki tym szybkim maszynom, dojadą szybciej na miejsce zdarzeń drogowych i w bardziej niedostępne miejsca. Stanowią także skuteczną broń w walce z piratami drogowymi.
Chorzów Ruch Drogowy
-
Areszt dla ojca bliźniąt
Zabrzańscy policjanci doprowadzili do prokuratury 42-letniego ojca 3,5 miesięcznych bliźniaków. Dzieci przed kilkoma dniami trafiły do szpitali w Zabrzu i Katowicach. Opiekujący się nimi lekarze stwierdzili, że obrażenia jakich doznał w szczególności chłopczyk mogą świadczyć o stosowaniu wobec niego przemocy. Decyzją sądu ojciec dzieci został tymczasowo aresztowany.
Zabrze Przemoc domowa -
Gwałt, którego nie było
Informacja o zgwałceniu 34-letniej kobiety postawiła na nogi kilkudziesięciu policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po krótkim śledztwie okazało się, że kobieta kłamała.Teraz najprawdopodobniej odpowie za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienie o przestępstwie, którego nie było.
Katowice Zgwałcenia -
Sfingował napad na salon gier
Pracownik salonu gier przegrał na automacie 500 złotych. Na poczekaniu wymyślił historyjkę, że napadło na niego dwóch bandytów, którzy pobili go do nieprzytomności i po skrępowaniu skradli gotówkę oraz monitoring zainstalowany w salonie. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie i mocno zaangażowało śledczych z pionu kryminalnego, którzy krok po koku skrupulatnie gromadzili dowody w tej sprawie. Sprawie, której jak się szybko okazało, w ogóle nie było...
Bielsko-Biała Napady -
Zakończenie konkursu „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”
Zakończył się konkurs plastyczny pod nazwą „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”, który był częścią akcji „Bezpieczne ferie 2014”. Organizatorem przedsięwzięcia byli Wojewoda Śląski wraz ze Śląskim Kuratorem Oświaty, Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji i Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Spośród uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów wyłoniono zwycięzców.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Podsumowanie wojewódzkich działań "Prędkośc"
Wczoraj w naszym województwie prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy
-
Najmłodsi odwiedzili policjantów
Dzieci z Przedszkola nr 11 odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu. W czasie spotkania maluchy poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz z bliska przyjrzały się codziennej pracy policjantów. Tradycyjnie na koniec spotkania zaprezentowano sympatycznym gościom radiowóz wraz ze sprzętem, którym na co dzień posługują się mundurowi, a od Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu nadkom. Michała Łukasika dzieci otrzymały słodycze.
Żywiec Profilaktyka
-
Policjant po służbie zatrzymał sprawcę rozboju
Piekarski policjant, będąc na spacerze bez wahania zainterweniował, gdy zobaczył brutalny napad na mężczyznę. Napastnik uderzył i przewrócił 61-letniego mężczyznę po to, aby ukraść mu saszetkę. Zatrzymanego 42-letniego sprawcę rozboju nasz kolega przekazał w ręce mundurowych na służbie.
Piekary Śląskie Rozboje