Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zima zaskoczyła motocyklistów
Trwa kampania motocyklowa "Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo". Z uwagi na łagodną zimę sezon motocyklowy trwał cały rok. Niestety statystyki policyjne tegorocznej zimy nie napawają optymizmem...
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Seniorzy nadal „na celowniku” oszustów
Jednym z nadal występujących zagrożeń, również na terenie województwa śląskiego, są różnego rodzaju wyłudzenia pieniędzy, głównie od seniorów. Sprawcy wykorzystują wiele metod: podają się za członków rodziny, ich znajomych czy nawet przedstawicieli urzędów lub służb publicznych. Dlatego też kolejny raz prosimy, zwłaszcza seniorów, aby wykazywali się szczególną czujnością w kontakcie z osobami obcymi. Zwłaszcza wtedy, gdy osoby te chcą pieniądze dla siebie lub kogoś innego.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Turniej BRD w Wiśle
Cztery drużyny wzięły udział w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, rozgrywanych w Wiśle. Uczestnicy eliminacji rozwiązywali test składający się z 25 pytań oraz wykonali zadanie praktyczne - jazda rowerem po torze sprawnościowym. Nad sprawnym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali cieszyńscy policjanci.
-
Nieletni złodziej trafi do schroniska
Policjanci z prewencji zatrzymali 13-latka, który ma na swoim koncie kradzieże co najmniej trzech skuterów. Chłopak wpadł w ręce policjantów w środę, a dzisiaj sąd zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich.
Rybnik Kradzieże -
Mając dwa promile, wjechał ciężarówką do rowu
Policjanci z Rajczy zatrzymali 48-letniego mieszkańca Goczałkowic Zdroju, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, kierował ciężarówką. To niestety nie wszystko. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Jak ustalili śledczy, mężczyzna poza granicami naszego kraju już kilkakrotnie był karany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Prokurator zastosował wobec niego szereg środków zapobiegawczych.
Żywiec Nietrzeźwi kierujący -
Komenda w Mysłowicach oficjalnie otwarta!
Dzisiaj w Mysłowicach oficjalnie otwarto nowo wyremontowaną siedzibę komendy miejskiej policji. Obecni na uroczystości goście mogli również zobaczyć od środka wyremontowany za ponad 11 milionów złotych budynek mysłowickich stróżów prawa. Wśród zaproszonych znaleźli się: Wicepremier Elżbieta Bieńkowska, Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś oraz przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących.
Mysłowice Uroczystości
-
Policjanci przejęli metamfetaminę
Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej zatrzymali trzech mężczyzn, przy których znaleźli 62 tabletki metamfetaminy. Dodatkowo jeden z nich prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Za posiadanie narkotyków zatrzymanym może teraz grozić do 3 lat za kratami.
Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa -
Nielegalny arsenał w piwnicy
Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową żywieckiej komendy zatrzymali 36-letniego mieszkańca tego miasta, który w piwnicy swojego bloku przechowywał broń i amunicję pochodzącą najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. 36-latek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, dzisiaj usłyszał zarzut posiadania nielegalnego arsenału, za co grozi mu kara nawet 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
Żywiec Broń i amunicja
-
Policjantka przeprowadziła wykład dla studentów
Policjantka z zespołu do spraw nieletnich i patologii mikołowskiej komendy kom. Anna Musioł przeprowadziła wykład dla studentów III roku Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajęcia odbyły się na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Sądowej. Na spotkaniu poruszono problematykę przemocy w rodzinie i używania środków psychoaktywnych. Omówiono także działania policji na rzecz profilaktyki uzależnień.
Mikołów Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Wypadek z radiowozem
Uszkodzony radiowóz i dwaj policjanci pszczyńskiej drogówki w szpitalu - to bilans wczorajszego wypadku. Kierowca dostawczego peugeota z niewiadomych przyczyn w porę nie wyhamował i uderzył w tył służbowego ducato. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Życiu rannych policjantów nie zagraża niebezpieczeństwo.
Pszczyna Ruch Drogowy -
Zabił psa, bo za głośno szczekał
Policjanci jastrzębskiego zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 44-latka podejrzanego o zabicie psa swojej partnerki. Sprawca dusił oraz kopał czworonoga, w wyniku czego zwierzę zmarło. Doprowadzony do komendy jastrzębianin był pijany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 2 lat więzienia.
Jastrzębie Zdrój Przestępczość przeciwko zwierzętom -
Odpowie za przywłaszczenie samochodów
Trzyletni pobyt w więzieniu za przywłaszczenie mienia grozi 28-letniemu rudzianinowi. Jak ustalili policjanci, mężczyzna najpierw wypożyczył samochody, by następnie je sprzedać. Chorzowscy policjanci udaremnili jego zamiar zatrzymując oszusta i odzyskując dwa przywłaszczone pojazdy.
Chorzów Kradzieże -
Zaproszenie na otwarcie komendy w Mysłowicach
Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami na uroczyste otwarcie Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach. Dzisiaj o 9.30 będzie można zwiedzić wyremontowany za ponad 11 milionów złotych budynek mysłowickich stróżów prawa. Swój udział w uroczystości zapowiedziała związana z Mysłowicami Wicepremier Elżbieta Bieńkowska, Wiceminister Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś.
Mysłowice Uroczystości -
Z narkotykami dla skazanego
Kryminalni z kłobuckiej komendy ustalili 23-letnią mieszkankę Częstochowy, która usiłowała przekazać narkotyki swojemu chłopakowi przebywającemu w półotwartym zakładzie karnym. Do zdarzenia doszło w lutym 2014 roku na terenie Oddziału Zewnętrznego w Wąsoszu Górnym. Dzięki funkcjonariuszom Służby Więziennej adresat nie odebrał pozostawionej paczki z narkotykami.
Kłobuck Przestępczość narkotykowa -
Nowy Komendant I Komisariatu Policji w Częstochowie
Od 20 marca największym częstochowskim komisariatem policji zarządza podinspektor Marek Stolarczyk. W obecności policjantów i pracowników komisariatu, Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Artur Bednarek uroczyście wprowadził i przedstawił nowego szefa komisariatu. Panu Komendantowi życzymy wytrwałości oraz wielu sukcesów.
Częstochowa Kadry -
Zatrzymana za rozbój
Policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali sprawczynię rozboju. Młoda napastniczka, grożąc pobiciem kobiecie i jej ośmiomiesięcznemu dziecku, skradła złotą obrączkę. Grozi jej teraz nawet 12 lat więzienia.
Chorzów Rozboje -
Policjanci przejęli narkotyki
Policjanci z Bytomia przejęli prawie 80 działek dilerskich narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 2,5 tys. zł. Zatrzymany 24-letni bytomianin usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa
-
"Panie władzo, dogadamy się jakoś?"
Policjanci z piekarskiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który usiłował im wręczyć łapówkę w zamian za uniknięcie mandatu. Nie dość, że sprawca poniesie odpowiedzialność za popełnione wykroczenie, to dodatkowo będzie tłumaczyć się za próbę przekupstwa stróżów prawa, za co może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.
Piekary Śląskie Korupcja -
Cieszyn w hołdzie bohaterom
W Cieszynie odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci 24 żołnierzy ZWZ AK zamordowanych przez hitlerowskiego okupanta. Przy pomniku pod Wałką, delegacje złożyły kwiaty. Cieszyński garnizon reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk.
Cieszyn Uroczystości -
10 eliminacje Turnieju BRD
Policjanci wydziału ruchu drogowego po raz dziesiąty zorganizowali i przeprowadzili eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD na terenie powiatu cieszyńskiego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w gminie Dębowiec. Wszystkie konkurencje przeprowadzono po czujnym okiem policjantów drogówki.
Cieszyn Ruch Drogowy