Wiadomości

II Mistrzostwa Policji w Wędkarstwie Morskim wygrali policjanci z KWP w Katowicach

Data publikacji 21.05.2014

Zwycięstwem reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyły się II. Mistrzostwa Policji w Wędkarstwie Morskim, zorganizowane przez słupską Szkołę Policji. Wędkarze rywalizowali ze sobą na bałtyckich łowiskach oddalonych blisko 40 kilometrów od brzegu. Impreza zorganizowana została w ramach kalendarza centralnych imprez Policji.

 

Głównym celem mistrzostw była integracja środowiska policyjnego oraz stworzenie okazji do propagowania zdrowego stylu życia, jako sposobu do rozładowania stresu zawodowego. Do uczestnictwa w zawodach, w pierwszej kolejności zapraszani są policjanci, którzy uczestniczyli w akcjach realizacyjnych, przebiegających często w warunkach dużego stresu i napięcia psychicznego.

Otwarcie mistrzostw i odprawa techniczna odbyła się w czwartek wieczorem, w przeddzień rywalizacji. W piątek przed 6.00 na nabrzeżu portu w Ustce nastąpiło zaokrętowanie uczestników na jednostki pływające. Po wypłynięciu z portu wędkarze wylosowali poszczególne stanowiska na kutrach. W czasie płynięcia na łowisko przygotowano również sprzęt wędkarski.

Zawody odbyły się w dwóch turach. W przerwie nastąpiła zmiana stanowiska każdego zawodnika. Aura również w tym roku dopisała uczestnikom mistrzostw. Zawody odbywały się przy słonecznej pogodzie. Przy bardzo dobrych warunkach do wędkowania nie trzeba było długo czekać na pierwsze brania dorszy. Tej właśnie ryby złowiono najwięcej, choć zdarzyły się również nietypowe okazy, jak na przykład flądry.

Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania wielkich statków handlowych, które przepływały w pobliżu łowiących. W tym roku bowiem ławice dorszy wybrały sobie okolice bałtyckich szlaków morskich.

Zawodom towarzyszyła bardzo dobra atmosfera, a sami uczestnicy przyznawali, że tego rodzaju impreza powinna gromadzić jak największą liczbę policyjnych fanów wędkarstwa morskiego, gdyż oprócz samego połowu, można było zrelaksować się i odpocząć od trudów i stresów związanych z codzienną służbą.

Po kilkunastu godzinach rejsu wędkarze powrócili na stały ląd do miejsca zakwaterowania, w którym odbyło się zakończenie mistrzostw i wręczenie nagród przez komendanta słupskiej Szkoły Policji insp. Jacka Gila. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

 

Klasyfikacja indywidualna:

 1. miejsce st. asp. Arkadiusz Żołądek z Komendy Głównej Policji
 2. miejsce st. asp. Jacek Świerzbiński z KPP Mońki
 3. miejsce nadkom. Sebastian Białas z KWP Katowice

 

Klasyfikacja drużynowa:

 1. miejsce KWP Katowice - podinsp. Zbigniew Stramek i nadkom. Sebastian Białas
 2. miejsce KWP Białystok - st. asp. Jacek Świerzbiński i mł. asp. Jacek Dzierżyk
 3. miejsce KWP Łódź - podkom. Adam Mirowski i asp. szt. Grzegorz Olczyk

 

W klasyfikacji indywidualnej o zwycięstwie decydowała waga największej złowionej ryby, natomiast w klasyfikacji drużynowej - łączna waga ryb złowionych przez drużynę. Każdego zawodnika obowiązywały również ogólne przepisy dotyczące ilości złowionych ryb i ich wymiarów.

W roli sędziów wystąpili wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Sędzią głównym był mł. insp, Jerzy Sadlak, a sędziami pokładowymi kom. Sebastian Kamiński i asp. sztab. Radosław Karnowski.

Nagrody za pierwsze miejsca w poszczególnych klasyfikacjach ufundował Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński; za miejsca drugie - prezydent Słupska, a za trzecie - burmistrz Ustki.

 

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku

 • II Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Morskim – Ustka 16 maja 2014 r. Źródło: SP Słupsk
 • II Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Morskim – Ustka 16 maja 2014 r. Źródło: SP Słupsk
 • II Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Morskim – Ustka 16 maja 2014 r. Źródło: SP Słupsk
 • II Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Morskim – Ustka 16 maja 2014 r. Źródło: SP Słupsk
 • Nagrody dla najlepszych zawodników i drużyn. Źródło: SP Słupsk
 • Nagrody dla najlepszych zawodników i drużyn. Źródło: SP Słupsk
 • I miejsce w klasyfikacji drużynowej – KWP w Katowicach, w składzie podinsp. Zbigniew Stramek i nadkom. Sebastian Białas. Źródło: SP Słupsk
 • I miejsce w klasyfikacji drużynowej – KWP w Katowicach – nagrodę Komendanta Głównego Policji wręcza Komendant Szkoły Policji w Słupsku. Źródło: SP Słupsk
 • Zwycięzcy klasyfikacji drużynowych. Źródło: SP Słupsk
Powrót na górę strony