Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Bezpiecznie nad wodą, w lesie i na podwórku
Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Pozostały do letniego wypoczynku czas żywieccy policjanci wykorzystują na prowadzenie licznych prelekcji, akcji i kampanii informacyjnych mówiących o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Biorą także udział w imprezach profilaktycznych organizowanych na terenie Żywca i powiatu żywieckiego, przekazując cenne informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie korzystać z letnich atrakcji. Wszystko po to, aby czas letniego wypoczynku dla wszystkich upłynął bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko przyjemne wspomnienia.
Żywiec Profilaktyka
-
Liczyła się każda minuta
Niezwykłą odwagą wykazali się mundurowi z Jastrzębia-Zdroju. W ostatniej chwili złapali kobietę próbującą odebrać sobie życie. Kiedy jeden z policjantów odwracał uwagę 25-latki od skoku z wiaduktu kolejowego, jego partner z patrolu podszedł na tyle blisko, że w chwili podjętej próby skoku, złapał ją w ostatniej chwili.
Jastrzębie Zdrój Interwencje, Samobójstwa -
Tymczasowy areszt za podpalenie
Na wniosek śledczych i prokuratora rybnicki sąd tymczasowo aresztował 31-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyn, który podpalił mieszkanie. Zanim mężczyzna stanął przed sądem, usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. 31-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Rybnik Pożary i podpalenia -
Policyjne zabezpieczenie meczu w Tychach
Na Stadionie Miejskim w Tychach, w związku z Mistrzostwami Europy do lat 21, rozegrany został mecz Niemcy-Czechy. Miejscowych policjantów wspierali mundurowi z całego garnizonu śląskiego. Łącznie mecz zabezpieczało około 270 stróżów prawa oraz kilkudziesięciu strażaków i strażnicy miejscy. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa mieszkańców Tychów i kibiców nie tylko wokół stadionu, ale i w całym mieście.
Tychy Sport, Zabezpieczenie imprez masowych
-
Mysłowicki policjant ponownie na podium Mistrzostw Polski
Po dwóch wywalczonych medalach na Mistrzostwach Polski służb mundurowych w badmintonie, przyszedł czas na medal w zawodach „otwartych”. Kolejny brązowy medal został tym razem zdobyty na Mistrzostwach Polski Seniorów w badmintonie w Zielonce. Aspirant Dariusz Opatrzyk ponownie stanął wśród najlepszych w naszym kraju.
Mysłowice Policyjne pasje, Sport -
Pomagali zainstalować aplikację „Moja Komenda”
Tym razem policyjny profilaktyk wraz z dzielnicowym gościli u pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kobiórze. Wspólnie omówili nowoczesne formy kontaktu z Policją. Nie obyło się też bez instruktażu podczas instalowania aplikacji „Moja Komenda”. Uczestniczki spotkania mogły same wypróbować to narzędzie i przekonać się, jak bardzo ułatwia ono kontakt z dzielnicowym.
Pszczyna Profilaktyka -
Podsumowano działalność czesko-polskiej placówki w Chotěbuz
W katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie polskich i czeskich służb policyjnych, granicznych oraz celnych odpowiedzialnych za realizację zadań w przygranicznej placówce. Mieści się ona w miejscowości Chotěbuz na terenie Republiki Czeskiej Funkcjonowanie tej placówki związane jest przede wszystkim ze wspólnym zwalczaniem przestępczości i ochroną porządku publicznego na terenach przygranicznych.
KWP w Katowicach Przestępczość międzynarodowa -
Policjant z Żor i jego morderczy wyścig w serii "Elite"
Mł.asp. Paweł Mazur z Komendy Miejskiej Policji w Żorach z powodzeniem wystartował w ekstremalnej imprezie sportowej Runmageddon Silesia 2017. Policjant brawurowo pokonał 6 kilometrów na gliwickich hałdach, usłanych 30 karkołomnymi przeszkodami. Wyjątkowy sukces może zawdzięczać tylko i wyłącznie sobie, gdyż na mecie morderczego wyścigu zafiniszował bez pomocy innych zawodników.
Żory Sport -
Tymczasowy areszt dla rozbojarza
Wczoraj na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 22-latka z Żor, który pod koniec maja napadł w windzie na 67-letniego mężczyznę. Sprawca usiłował ukraść mu portfel, jednak zdecydowana postawa pokrzywdzonego pokrzyżowała plany rozbojarza. Choć zbiegł przed przybyciem patrolu i ukrywał się, został namierzony i zatrzymany przez żorskich policjantów.
Żory Rozboje -
Kierowco „Łapki na kierownicę”
Tyscy policjanci podczas długiego weekendu realizują działania kontrolno-edukacyjne. Oprócz zintensyfikowanych kontroli pojazdów mundurowi przekazują kierującym ulotki edukacyjne „Łapki na kierownicę” w związku z ogólnopolską kampanią profilaktyczną. Działania mają służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach.
Tychy Ruch Drogowy
-
„Lizak – Cytryna” od uczniów katowickiej szkoły podstawowej
Katowiccy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 59 przeprowadzili akcję „Lizak- Cytryna”, związaną z propagowaniem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie w rejonie szkół. Policjanci dokonywali kontroli drogowych, a uczniowie w zależności od sytuacji nagradzali kierujących lizakiem bądź też wręczali kwaśną cytrynę.
Katowice Profilaktyka -
Dodatkowe patrole policyjne nad tarnogórskimi zalewami
Od dzisiaj turyści i wczasowicze wypoczywający nad zalewem Nakło - Chechło w Tarnowskich Górach oraz nad akwenem Zielona w Kaletach będą czuć się jeszcze bezpieczniej. Zwiększyła się liczba policyjnych patroli na tych akwenach. To efekt współpracy tarnogórskiej policji ze Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach oraz gminą Świerklaniec, które sfinansują ponadnormatywne służby mundurowych. Samorządowcy przeznaczyli na ten cel ponad 30 tysięcy złotych.
Tarnowskie Góry Jakość i zarządzanie, Kadry -
Szkolenie „Moje bezpieczne (?) dziecko”
Mysłowiccy policjanci zorganizowali szkolenie pn. „Moje bezpieczne (?) dziecko” w ramach projektu zainicjowanego przez Wydział Prewencji KWP w Katowicach, wraz z katowickim Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym METIS. Szkolenie odbyło się w ramach kampanii „Moje Bezpieczne?Dziecko” przeznaczone było dla nauczycieli, a zajęcia obejmowały przygotowanie ich do podejmowania interwencji oraz rozmów z rodzicami.
Mysłowice Profilaktyka, Szkolenia i ćwiczenia -
Dzielnicowi aktywni przez cały rok szkolny
Policjanci w ramach programu „Dzielnicowi bliżej nas” organizują szereg spotkań i prelekcji w placówkach edukacyjnych. Jedna ze szkół podstawowych doceniła współpracujących z nią dzielnicowych. Skierowała do policjantów podziękowanie za zaangażowanie i wsparcie edukacyjne przez cały rok szkolny.
Tychy Kadry, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Policjant na medal
Policjanci z uwagi na wykonywany zawód, na co dzień muszą dbać o swoją kondycję i wysoką sprawność fizyczną. Dla asp. Dawida Stwory z wydziału prewencji bielskiej komendy sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym od służby, ale również godnie i z sukcesami reprezentując bielską Policję na licznych zawodach. 11 czerwca po raz kolejny znalazł się na podium...
Bielsko-Biała Kadry, Sport -
Dzień z mundurem dla najmłodszych w Pszczynie
Zaczęło się od muzycznych popisów orkiestry policyjnej, zatrzymania groźnego przestępcy, pokazu możliwości psa służbowego i wystrzału z armaty. Następne atrakcje przewidywały bandażowanie pluszowych zwierzaków, zabawę z harcerzami i przejażdżkę strażacką "windą do nieba". To jednak, tylko niektóre z atrakcji przygotowanych podczas „Dnia Dziecka z mundurem” zorganizowanego w Pszczynie.
Pszczyna Profilaktyka
-
Oświadczenie w sprawie śmierci obywatela Austrii
W związku z nieprawdziwymi doniesieniami medialnymi, sugerującymi że na polskim komisariacie doszło do kolejnej śmierci oraz rzekomo nieetycznego zachowania policjantów w obliczu ludzkiego dramatu, informujemy o przebiegu interwencji, do której doszło na jednym z częstochowskich komisariatów policji.
KWP w Katowicach Interwencje -
Policjanci z Woźnik wciąż na podium
Mundurowi z Woźnik pozostają w doskonałej formie, startują w zawodach i wygrywają. Sierż. Mateusz Pompa po raz drugi obronił tytuł Mistrza Polski IMAF w Ju -jitsu fighting i mixed kumite, a sież. szt. Agnieszka Czyżewska wygrała kolejny bieg zajmując I miejsce w kategorii Open Kobiet.
Lubliniec Sport -
Drogówka na Śląskim Pikniku Kardiologicznym
Śląscy policjanci wzięli udział w drugiej edycji Śląskiego Pikniku Kardiologicznego zorganizowanego przez fundację "Elektrokardiologia Ochojec" Impreza odbyła się w Chorzowskim Parku. Uczestnicy mogli na miejscu wykonać szereg badań sprawdzających stan swojego serca. W działania zachęcające do prowadzenia zdrowego trybu życia włączyli się również policjanci.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy, Profilaktyka -
Szymon poznał serce i gościnność policjantów
Piekarską komendę odwiedził wyjątkowy gość - Szymon wraz ze swoim tatą. Chłopiec jest wcześniakiem cierpiącym na hemiplegię, czyli porażenie mięśni jednej połowy ciała. Głównym celem spotkania było przekazanie zebranych przez piekarskich policjantów plastikowych nakrętek, dzięki którym chory chłopiec może uczęszczać na rehabilitację, która niestety jest bardzo kosztowna. Chłopczyk miał okazję przyjrzeć się także pracy policjantów, co dało mu wiele radości.
Piekary Śląskie Ofiarni i odważni