Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Areszt za rozbój na dostawcy kebaba
Kryminalni z zabrzańskiej komendy zatrzymali 35-latka, podejrzanego o napad na dostawcę jedzenia. Kilka dni temu dostawca przywiózł zgodnie z zamówieniem dwa kebaby pod wskazany adres. Tam, zamiast otrzymać pieniądze za dostarczony towar, padł ofiarą rozboju, w wyniku którego stracił przywiezione jedzenie. Podejrzany usłyszał już zarzut przestępstwa rozbójniczego i decyzją sądu trafił na najbliższe trzy miesiące do aresztu śledczego.
Zabrze Rozboje -
Aresztowany za ugodzenie nożem swojej żony
Jastrzębscy policjanci zatrzymali 41-latka, który ugodził nożem swoją żonę. Mężczyzna usłyszał już zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek śledczych, decyzją jastrzębskiego sądu, został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.
Jastrzębie Zdrój Przestępczość kryminalna -
Podziękowania dla policjantów za odnalezienie żony
Na ręce Komendanta Komisariatu V Policji w Katowicach podinsp. Renaty Hałabudy wpłynęły podziękowania dla policjantów za odnalezienie 69-letniej kobiety, która zaginęła pod koniec kwietnia. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli katowiccy policjanci z V komisariatu, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, a także funkcjonariusze z Mysłowic. Zaginiona została odnaleziona następnego dnia.
Katowice Opinia publiczna, Zaginięcia i poszukiwania -
Próbował przekupić policjantów
Katowiccy policjanci prowadzą sprawę usiłowania przekupienia sosnowieckich mundurowych. Zatrzymany 35-latek zaoferował policjantom 2 tys. zł łapówki, aby ci zapomnieli o jego wszystkich przewinieniach. Na czas trwającego postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Katowice Korupcja -
Bezpieczniejsza majówka, choć...
Mniejszy niż zazwyczaj ruch i mniej zdarzeń drogowych, tak wyglądała tegoroczna majówka w województwie śląskim. Nie obyło się jednak bez tragicznych wypadków. Podsumowujemy ostatni weekend na naszych drogach.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Ruch Drogowy -
Areszt za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem nad niemowlakiem
Siemianowicki sąd tymczasowo aresztował matkę i jej partnera, którzy znęcali się nad 4-miesięczną dziewczynką. Niemowlę było niedożywione i wykończone, a obrażenia były tak poważne, że konieczna była natychmiastowa operacja. 26-latka i jej o 5 lat starszy konkubent usłyszeli także zarzut za narażenie na niebezpieczeństwo pozostałego rodzeństwa.
Siemianowice Przemoc domowa -
Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa
Policjanci z zatrzymali 74-letniego mieszkańca Myszkowa, który ostrzem topora uderzył w głowę swoją 65-letnią żonę. Kobieta trafiła do szpitala, a 74-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora myszkowski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.
Myszków Zabójstwa -
Jechała ze znakiem drogowym wbitym w podwozie...
O dość nietypowym zdarzeniu mogą mówić policjanci z mikołowskiej drogówki, którzy w miniony weekend zatrzymali 53-latkę kierującą mercedesem. Kobieta zwróciła na siebie uwagę innego kierującego, gdyż spod jej pojazdu wystawała metalowa rura. Okazało się, że to część... znaku drogowego, który mieszkanka Łazisk Górnych ścięła podczas podróży ulicami Katowic. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2 promile alkoholu...
Mikołów Nietrzeźwi kierujący -
Niecodzienna akcja gliwickich policjantów dla małych pacjentów szpitala miejskiego
2 maja gliwiccy policjanci wraz ze Sznupkiem, czyli maskotką śląskiej policji, odwiedzili dzieci hospitalizowane na oddziałach pediatrii i chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. Mundurowi z wydziału prewencji oraz ruchu drogowego przygotowali dla małych pacjentów krótkie spotkanie, aby oderwać ich myśli od trudnej sytuacji, związanej z pobytem w szpitalu w okresie ograniczonych możliwości odwiedzin.
Gliwice Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Policjanci z trójki eskortowali rodzącą kobietę
W sobotni wieczór policjanci z Komisariatu III Policji w Częstochowie zauważyli forda, który w wielkim pośpiechu przemierzał ulice miasta. Szybko zrównali się z pojazdem celem zatrzymania kierującego do kontroli. Od pasażerki usłyszeli, że jest w ciąży i zaczęła rodzić. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania i udzielili policyjnej eskorty. Przyszła mama do szpitala dotarła na czas.
Częstochowa Interwencje -
229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Pierwsza w Europie i druga na świecie – Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Choć obowiązywała w sumie przez 14 miesięcy, do dzisiaj jest jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej i powodem do dumy dla Polaków.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Święto Konstytucji
101 lat temu, 29 kwietnia 1919 r., Sejm Ustawodawczy uznał rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja za święto narodowe odrodzonego państwa. Historia uroczystych obchodów tego dnia ma jednak znacznie dłuższą tradycję, sięgającą roku 1792.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Areszt dla złodzieja trakcji tramwajowej
Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 25-latek, który kradł elementy linii tramwajowej i kolejowej. Mężczyzna został zatrzymany, gdy usiłował sprzedać łup na jednym z bytomskich złomowisk. Za kradzież oraz spowodowanie zakłócenia działania części trakcji grozi mu nawet 8 lat więzienia.
Bytom Kradzieże -
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Skorzystaj z miniprzewodnika "Biało-Czerwona"
Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Dziś 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Zachęcamy również do zapoznania się z przygotowanym przez MSWiA miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Policjanci rozdawali maseczki dla seniorów i nie tylko
Zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkiem, ale i podstawowym środkiem ochrony osobistej. W akcję przekazywania obywatelom tych środków włączyli się także policjanci z bielskiej „dwójki”. W ręce mieszkańców Bielska-Białej, zwłaszcza seniorów, trafiły maseczki otrzymane od przedstawiciela Rady Osiedla Wapienica.
Bielsko-Biała Współpraca Policji z innymi podmiotami