Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Piekarska drogówka rozpoczęła akcję ,,Wolne przejścia"
Policjanci z piekarskiej drogówki prowadzą akcję ″Wolne przejścia″. Podczas akcji kontrolują prędkość samochodów w rejonie przejść dla pieszych, by przypomnieć kierowcom, że w takim miejscu trzeba szczególnie uważać.
Piekary Śląskie Ruch Drogowy
-
Śląscy policjanci na mistrzostwach policji w pływaniu
11 marca 2017 roku na pływalni MOSiR „ Bystrzyca '' w Lublinie odbyły się „V Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017 r.” Wystartowało w nich 82 policjantów z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli policjanci z Krakowa. Sukcesy odnieśli również reprezentanci śląskiego garnizonu policji.
KWP w Katowicach Sport -
Dzielnicowy – policjant pierwszego kontaktu
Dzielnicowy, to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego dzielnicowi utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi oraz różnymi instytucjami, które są usytuowane w ich rejonie służbowym.
Mikołów Nowe inicjatywy
-
Z seniorami o zagrożeniach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Bielscy policjanci przestrzegali starsze osoby przed zagrożeniami. Mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach, których dopuszczają się sprawcy wobec nestorów, a także konsekwencjach prawnych wynikających z podpisywania umów i wpuszczania do domów nieznajomych. Policjanci chcą w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.
Bielsko-Biała Profilaktyka -
Podróżował na "gapę", wpadł z amfetaminą
Zupełnie innego obrotu sprawy spodziewał się 33-letni będzinianin złapany na jeździe tramwajem na "gapę". U oczekującego jedynie na mandat za podróż bez biletu mężczyzny stróże prawa znaleźli amfetaminę, z której przygotować można 40 działek dilerskich narkotyku. Dalszym losem amatora środków odurzających zajmie się teraz sąd i prokurator. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
Razem bezpieczniej. Szkolenie RUN-HIDE-FIGHT
15 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach odbyła się konferencja dotycząca zasad postępowania w przypadku zdarzeń z aktywnym strzelcem. To element projektu edukacyjnego, jaki od pewnego czasu realizuje policja, przede wszystkim w placówkach oświatowych. W spotkaniu udział wzięli pracownicy starostwa oraz przedstawiciele samorządów powiatu gliwickiego. Celem było zaprezentowanie działań służb mundurowych i ratowniczych w sytuacji związanej z atakiem zabójcy.
Gliwice Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Dzielnicowi spotkali się z gimnazjalistami
Tradycją stały się już spotkania dzielnicowych z uczniami. Tym razem st.asp. Sebastian Harężlak i mł.asp. Sebastian Czernek – dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kobiernicach, odwiedzili uczniów Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Porąbce. Podzielili z nimi się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa. Tematem spotkania była odpowiedzialność nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa.
Bielsko-Biała Profilaktyka -
Jak zapowiedział tak uczynił
Już wkrótce przed obliczem sądu i prokuratora stanie 60-letni mężczyzna odpowiedzialny za spowodowanie pożaru w jednym z budynków mieszkalnych w Czeladzi przy ul. XXXV-lecia. Kompletnie pijany, po kłótni ze swoją byłą konkubiną zagroził kobiecie, że wkrótce "ją spali". Po kilku godzinach wrócił do mieszkania byłej partnerki i używając kupionej na pobliskiej stacji paliw benzyny podpalił drzwi wejściowe.
Będzin Pożary i podpalenia -
Zatrzymani włamywacze
Policjanci z Koziegłów ustalili i zatrzymali trzy osoby w wieku od 22 do 30 lat, podejrzane o włamanie do garażu w Lgocie Górnej. Łupem złodziei padły przedmioty o wartości ponad 7 tys. złotych. Większość skradzionych rzeczy policjanci odzyskali. Sprawcy usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem może im grozić nawet do 10 lat więzienia.
Myszków Kradzieże z włamaniem -
Chciał zaprowadzić porządek grożąc tasakiem
Jest już po zarzutach 60-letni mieszkaniec Pszczyny, który chcąc dać, jak to określił "nauczkę swojemu znajomemu", groził mu użyciem tasaka i butelki. Groźby, do których się przyznał, miały zapewnić spokój jego kuzynowi. Podejrzany w chwili zatrzymania miał przeszło promil alkoholu w organizmie, natomiast pokrzywdzony 52- latek ponad dwa promile.
Pszczyna Przestępczość kryminalna -
19-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa
Policjanci z katowickiej „siódemki” zatrzymali 19-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna na przystanku tramwajowym zaatakował 27-letniego mężczyznę, kopnął go, a następnie zadał ciosy nożem. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Katowice Zabójstwa -
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii”. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.
KWP w Katowicach Opinia publiczna -
Dzielnicowy na spotkaniach sołeckich
Zebrania sołeckie w powiecie pszczyńskim to cykl spotkań, w których planowane jest uczestnictwo dzielnicowego. Ma to zapewnić przybyłym na spotkanie osobom bezpośredni kontakt z policjantem i wspólne omówienie nurtujących społeczność problemów z zakresu bezpieczeństwa. Udział mundurowych w tego typu zebraniach cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony organizatorów, jak i samych mieszkańców.
Pszczyna Profilaktyka -
Zmiany na stanowiskach kierowniczych w komendzie wojewódzkiej
Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się powierzenie pełnienia obowiązków służbowych na stanowiskach kierowniczych. Zmiany kadrowe dotyczą Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Postępowań Administracyjnych. Rozkazy wręczył policjantom Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.
KWP w Katowicach Kadry -
Kryminalni zatrzymali nocnego graficiarza
Na 5 lat może trafić do więzienia 34-latek, który zniszczył elewację kilku budynków. Pseudoartysta, pod osłoną nocy, postanowił "ozdobić" ściany bloków mieszkalnych i sklepów wulgarnymi napisami. Graffiti umieścił także w windzie i na karoserii samochodu. Straty oszacowano wstępnie na blisko 10 tysięcy złotych. Zatrzymany 34-latek odpowie również za kradzież laptopa i telefonu komórkowego.
Jastrzębie Zdrój Wandalizm -
Ćwiczenia pododdziałów zwartych Policji
Ponad 150 policjantów, wchodzących w skład V Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca oraz bielskiego pododdziału prewencji, uczestniczyło w ćwiczeniach. Odbyły się one na bielskim stadionie miejskim i terenach hali sportowej pod Dębowcem. Mundurowi pod czujnym okiem dowódcy kompanii ćwiczyli tworzenie szyków zabezpieczających i wypierających, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych.
Bielsko-Biała Szkolenia i ćwiczenia
-
Bądź dżentelmenem na drodze
Uświadamianie, pouczanie, a w skrajnych przypadkach karanie mandatami – w taki sposób działali w miniony wtorek jaworzniccy policjanci w ramach akcji „Kontrola Drogowa -Pieszy". Celem tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali system monitoringu miasta Jaworzna.
Jaworzno Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy
-
Śledczy przejęli podróbki galanterii światowej marki
Myszkowscy policjanci zabezpieczyli kilkanaście podróbek damskich torebek. Wartość oryginalnych produktów mogłaby sięgać ponad 16 tys. złotych. Za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów myszkowiance grozi kara grzywny, oraz nawet 2 lata więzienia.
Myszków Przestępczość gospodarcza -
Naczelnik ratujący życie i statystyka, która brzmi dumnie
Na co dzień kieruje wydziałem prewencji w lublinieckiej komendzie. Jako przełożony, policjant i człowiek może pochwalić się także wyjątkowym osiągnięciem, które świadczy o jego ofiarności i chęci pomocy innym. W tym roku mija 20 lat odkąd komisarz Marek Wręczycki honorowo oddaje krew. Dwa dni temu oddał 35 litr tego cennego płynu ratującego życie. Ofiarny dawca, strażak ochotnik, wielokrotnie nagradzany za działalność społeczną. Ta statystyka wygląda naprawdę imponująco.
KWP w Katowicach Ofiarni i odważni, Nagrodzeni policjanci, Kadry
-
Sosnowieccy dzielnicowi pracują w nowej formule
Zwiększenie efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem, to jeden z głównych priorytetów Komendanta Głównego Policji w obecnym roku. W jego formułę najlepiej wpisują się policjanci dzielnicowi, którzy są najlepszym ogniwem łączącym Policję z mieszkańcami miasta. Nazywani „ policjantami pierwszego kontaktu” są tymi, do których po pomoc czy o poradę zwracamy się najczęściej.
Sosnowiec Jakość i zarządzanie, Kadry, Współpraca Policji z innymi podmiotami