Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wypadki z udziałem autobusów
W ostatnich dniach na drogach województwa śląskiego doszło do trzech poważnych zdarzeń z udziałem autobusów komunikacji miejskiej. W najtragiczniejszym z wypadków śmierć poniosło dwóch młodych mężczyzn. Apelujemy do kierujących! Nadeszła wiosna, a z nią lepsze warunki drogowe. Nie zwalnia to nas jednak z zachowania ostrożności!
KWP w Katowicach Ruch Drogowy -
Wdzięczność za okazaną pomoc
„Altruizm, człowieczeństwo, wrażliwość oraz okazane wsparcie Funkcjonariuszy potwierdziło skuteczność działania naszej Policji oraz jej chęć niesienia pomocy i wsparcia zwykłemu obywatelowi w trudnych życiowych sytuacjach...” To podziękowania dla policjantów, którzy kilkanaście dni temu pomogli mężczyźnie choremu na cukrzycę. Nagły spadek cukru mógł się dla niego skończyć tragicznie...
Tychy Opinia publiczna -
Rozstrzygnięto konkurs „Bezpieczny Uczeń 2017”
Zabrzańska uczennica Kinga Radzikowska zdobyła główna nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym „Bezpieczny Uczeń 2017”. Uroczystość, w trakcie której uhonorowano laureatów odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Zabrzu. Wręczeniu nagród towarzyszyły prelekcje na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przeprowadzone przez sędzię w stanie spoczynku Panią Annę Marię Wesołowską i sierż. Patrycję Sulikowską z zabrzańskiej komendy.
Zabrze Profilaktyka -
Nagrody dla uczestników konkursu rozdane
Pod koniec listopada ubiegłego roku, podczas trwającego projektu „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj” ogłoszono dwa konkursy. Pierwszy z nich był konkursem fotograficznym, drugi natomiast dotyczył nakręcenia krótkiego filmu. 10 marca 2017 roku do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przyjechali ich laureaci, którzy zostali uhonorowani nagrodami.
KWP w Katowicach Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Policjanci przejęli blisko 500 porcji narkotyków
Bytomscy policjanci przejęli prawie 500 porcji narkotyków. Zatrzymano 32-letniego mężczyznę, który amfetaminę i marihuanę ukrywał w mieszkaniu przy ul. Rostka. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa
-
Za rozboje i pobicia odpowiedzą przed sądem dla nieletnich
Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich zakończyli sprawę pary nastolatków, którzy od lipca 2016 roku aż 17 razy dopuścili się licznych rozbojów, wymuszeń, gróźb i pobić. O losie 13-letniej dziewczyny i o rok starszego chłopca zdecyduje teraz sąd dla nieletnich.
Zabrze Przestępczość nieletnich -
Łapówka miała załatwić sprawę
Mikołowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 60-letniego kierowcę mercedesa, który nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przejechał na czerwonym świetle. Aby uniknąć mandatu i punktów karnych, mężczyzna usiłował wręczyć stróżom prawa łapówkę. Za próbę skorumpowania policjantów grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.
Mikołów Korupcja -
Wpadł nietrzeźwy kierujący z zakazem kierowania i 2 listami gończymi
Policjanci zespołu patrolowego dąbrowskiego komisariatu zatrzymali 30-letniego mężczyznę. Sosnowiczanin mimo zakazu sądowego kierował audi a4 posiadając w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Na mężczyźnie ciążyły również 2 listy gończe. Mieszkaniec Sosnowca na ich podstawie ma spędzić 2 lata i 10 miesięcy w więzieniu.
Dąbrowa Górnicza Poszukiwani -
Amfetamina i marihuana wywęszone w pralce
Będzińscy policjanci zwalczający na co dzień przestępczość narkotykową przejęli wczoraj w jednym z domów w Sławkowie sporą ilość amfetaminy i marihuany. W trakcie przeszukania pomieszczeń mundurowym pomagał pies tropiący, specjalizujący się w poszukiwaniu narkotyków. W ręce stróżów prawa wpadła także mini plantacja z krzewem konopi indyjskiej. Śledczy zatrzymali 33-latka, który usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
Nieuczciwy pracownik zatrzymany
Działania mikołowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 35-latka, który jest podejrzany o oszustwa oraz kradzieże z włamaniami na konta bankowe. Mieszkaniec Mikołowa będąc pracownikiem operatora sieci komórkowej uzyskiwał, a następnie wykorzystywał dane klientów w starszym wieku przy zawieraniu umów kredytowych w różnych instytucjach finansowych. W efekcie nieuczciwy pracownik uzyskał nielegalnie kwotę około 50 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już 21 zarzutów.
Mikołów Oszustwa -
Poszukiwana nastolatka zatrzymała radiowóz jak taksówkę
Poszukiwana 17-latka zatrzymała nieoznakowany radiowóz „na stopa”. Gdy tylko zorientowała się, że ma do czynienia ze stróżami prawa wszczęła awanturę. Szarpała się, wyrywała i chciała uciec. Policjanci obezwładnili ją i zakuli w kajdanki. Nieletnia trafiła już do młodzieżowego ośrodka szkolno–wychowawczego, z którego uciekła przed kilkoma tygodniami.
Bielsko-Biała Interwencje -
Kradzionym autem, z promilami i bez uprawnień
Myszkowscy policjanci zatrzymali 28-latka, którzy swoją podróż kradzionym renault zakończył na ogrodzeniu. Jak się okazało, kierowca był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Myszków Nietrzeźwi kierujący -
„Jesteśmy wdzięczni, że zawsze możemy na nich liczyć...”
„Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc, wsparcie oraz zaangażowanie w życie naszej placówki. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zawsze możemy liczyć na współpracę z Policją w Tychach...” Takie podziękowania otrzymali dzielnicowi tyskiej komendy. To już kolejne efekty dobrze realizowanego planu „Dzielnicowy bliżej nas”.
Tychy Opinia publiczna -
Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał włamywaczy
W czasie wolnym od służby dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej zatrzymał dwóch młodych mężczyzn, którzy wkradli się na prywatną posesję przy bielskiej ul. Rydla i włamali się do niezamieszkałego budynku. W ujęciu włamywaczy pomógł mu świadek tego zdarzenia. Kolejnego ze sprawców zatrzymał wezwany na miejsce patrol z prewencji.
Bielsko-Biała Kradzieże z włamaniem -
Żeby nie zasnąć, pił piwa
Policjanci z Żywca zatrzymali 47-letniego mieszkańca Słowacji. Mężczyzna kierował peugeotem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Jak stwierdził, wracał z pracy z Niemiec i aby nie zasnąć za kierownicą pił piwa.
Żywiec Nietrzeźwi kierujący -
Areszty i policyjny dozór za rozbój
Grupa mężczyzn, która napadła i dotkliwie pobiła 40-latka, została zatrzymana przez zabrzańską policję. Nieprzytomny mężczyzna został przewieziony do szpitala, a podejrzani do policyjnego aresztu. Dwóch ze sprawców odpowie za przestępstwo w warunkach recydywy. Wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt i policyjny dozór.
Zabrze Rozboje -
Dzielnicowi spotkali się z rodzicami uczniów podstawówki
Dzielnicowi asp. szt. Sławomir Radwan oraz asp. szt. Dariusz Hadziński spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Tarnowskich Górach. Podczas spotkania rozmawiali na temat bezpieczeństwa ich dzieci, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia związane z cyberprzemocą. Na koniec spotkania policjanci rozdali ulotki profilaktyczne.
Tarnowskie Góry Profilaktyka -
Wyrodny syn dotkliwie pobił 81-letnią matkę
W ręce wojkowickich stróżów prawa wpadł 47-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego, który wczoraj dotkliwie pobił swoją 81-letnią matkę. Wyrodny syn, w organizmie którego krążyły prawie 3 promile alkoholu zaatakował kobietę po powrocie nad ranem do domu. Pobita seniorka musiała ratować się ucieczką z domu.
Będzin Przemoc domowa -
Areszt za kradzieże katalizatorów
Prawie 50 tys. złotych to bilans wysokości strat wymienionych w 29 zarzutach, które usłyszał 33-latek z Pawłowic. Podejrzanemu zarzuca się głównie kradzieże katalizatorów, filtrów cząsteczek stałych i tłumików. Mężczyzna działał na terenie południowych miast województwa śląskiego.
Pszczyna Kradzieże -
Znęcał się nad swoją 77-letnią matką
Policjanci z Myszkowa zatrzymali 52-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna znęcał się nad swoją 77-letnią matką, wyzywając ją, uderzając i grożąc. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowie jako recydywista, bo w przeszłości był już karany za znęcanie.
Myszków Przemoc domowa