Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
"Drugstop" - praca nad aplikacją mobilną w Pardubicach
Na przełomie lutego i marca w czeskich Pardubicach odbyło się spotkanie uczestników unijnego projektu „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek policyjnych w obszarze walki z przestępczością narkotykową”. Celem spotkania było opracowanie nowej aplikacji na urządzenia mobilne. Strona czeska i polska omówiły, na jakich zasadach miałaby działać aplikacja oraz ustaliły jej docelową zawartość.
KWP w Katowicach Współpraca międzynarodowa, Unia Europejska, Przestępczość narkotykowa -
Kupił akcje klubu na fałszywe papiery
Śledczy z komendy wojewódzkiej zatrzymali w Warszawie 30-latka, który naraził jedną z firm na straty sięgające 4 milionów 700 tys. złotych. Sprawa dotyczy transakcji sprzedaży akcji klubu sportowego Wisła Kraków, w trakcie której posłużył się fałszywymi dokumentami. Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.
KWP w Katowicach Przestępczość gospodarcza
-
Policjanci rozwiązali sprawę brutalnego rozboju
Kryminalni z Komisariatu Policji I w Sosnowcu rozwiązali sprawę brutalnego rozboju, dokonanego w lutym, w przejściu podziemnym przy ul. Piłsudskiego. Sprawcami, którzy skopali swoją ofiarę, po czym zabrali jej telefon, kurtkę i pieniądze okazali się dwaj młodzi mieszkańcy Czeladzi. Za popełnione przestępstwo mogą trafić do więzienia na 12 lat.
Sosnowiec Rozboje -
Dzielnicowy wyróżniony listem gratulacyjnym
Dzielnicowy z Komisariatu V Policji w Katowicach został wyróżniony przez Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach. Wczoraj st.asp. Adam Rogala z rąk pierwszego zastępcy komendanta nadkomisarza Tomasza Kępy otrzymał list gratulacyjny za zaangażowanie w dotychczasowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicy Giszowiec.
Katowice Nagrodzeni policjanci -
Dozór dla 18-latka za 200 porcji amfetaminy
Kryminalni z bytomskiej komendy przejęli blisko 200 porcji amfetaminy. Zatrzymali również 18-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu ukrywał narkotyki. Bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
„Dzielnicowy bliżej nas” - szkolenia zabrzańskich policjantów
W zabrzańskiej komendzie miejskiej odbyło się szkolenie dedykowane dzielnicowym, przygotowane przez Wydział Prewencji. Prelegentami byli nie tylko policyjni specjaliści, ale również przedstawiciele MOPR-u, Urzędu Miasta i Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu. Ważnym elementem spotkania było podkreślenie znaczenia komunikacji interpersonalnej oraz wystąpień publicznych podczas kontaktów dzielnicowego z mieszkańcami.
Zabrze Nowe inicjatywy -
Współpraca dzielnicowej z seniorami
Bezpieczeństwo osób starszych było tematem przewodnim spotkania, które odbyło się wczoraj popołudniu w fili biblioteki przy ulicy Tuwima w Ocicach. Uczestnikami pogadanki byli członkowie Polskiego Związku Emerytów, Koło Ocice. Spotkanie zostało zainicjowane przez dzielnicową asp. Lidie Juszczyk, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podległej dzielnicy.
Racibórz Profilaktyka -
Narkotykowe testy dla zabrzańskiej drogówki
Zabrzańscy policjanci zostali wyposażeni w testy służący do szybkiej analizy zawartości narkotyków w organizmie kierujących. Uroczystego przekazania testów narkotykowych do urządzenia typu Drug Test dokonała Prezydent Zabrza. Pakiety o wartości 32.000 złotych pochodzą ze środków samorządu lokalnego.
Zabrze Jakość i zarządzanie, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Zatrzymali poszukiwanego 4 listami gończymi
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zatrzymali 30-letniego poszukiwanego. Na mężczyźnie ciążyły 4 listy gończe wydane przez katowicki i dąbrowski sąd. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej trafił już do aresztu śledczego.
Dąbrowa Górnicza Zatrzymania poszukiwanych -
Gliwiccy śledczy kończą sprawę „skoku na jubilera”
Dwa lata temu pięciu zamaskowanych mężczyzn dokonało włamania do jednego ze sklepów jubilerskich przy ul. Zwycięstwa w Gliwicach. Sprawcy wybili szybę. Wystarczyły im niespełna dwie minuty, by uciec z łupem. Sprawa należała do trudnych. Policyjni detektywi właśnie kończą postępowanie.
Gliwice Kradzieże z włamaniem -
Dzielnicowy z pasją
Dzielnicowi, to tak zwani policjanci pierwszego kontaktu. Do nich w pierwszej kolejności zgłaszają się mieszkańcy ze swoimi problemami. A problemy te są bardzo różne. Wśród wielu zagadnień, którymi zajmują się dzielnicowi, są m.in. przeciwdziałanie przemocy domowej oraz konflikty sąsiedzkie. Policjanci dokładają wszelkich starań, by pomóc mieszkańcom rozwiązać ich problem.
Racibórz Kadry, Akcje policyjne -
Piekarska drogówka rozpoczęła akcję ,,Wolne przejścia"
Policjanci z piekarskiej drogówki prowadzą akcję ″Wolne przejścia″. Podczas akcji kontrolują prędkość samochodów w rejonie przejść dla pieszych, by przypomnieć kierowcom, że w takim miejscu trzeba szczególnie uważać.
Piekary Śląskie Ruch Drogowy
-
Śląscy policjanci na mistrzostwach policji w pływaniu
11 marca 2017 roku na pływalni MOSiR „ Bystrzyca '' w Lublinie odbyły się „V Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017 r.” Wystartowało w nich 82 policjantów z całej Polski. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli policjanci z Krakowa. Sukcesy odnieśli również reprezentanci śląskiego garnizonu policji.
KWP w Katowicach Sport -
Dzielnicowy – policjant pierwszego kontaktu
Dzielnicowy, to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego dzielnicowi utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi oraz różnymi instytucjami, które są usytuowane w ich rejonie służbowym.
Mikołów Nowe inicjatywy
-
Z seniorami o zagrożeniach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Bielscy policjanci przestrzegali starsze osoby przed zagrożeniami. Mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach, których dopuszczają się sprawcy wobec nestorów, a także konsekwencjach prawnych wynikających z podpisywania umów i wpuszczania do domów nieznajomych. Policjanci chcą w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.
Bielsko-Biała Profilaktyka -
Podróżował na "gapę", wpadł z amfetaminą
Zupełnie innego obrotu sprawy spodziewał się 33-letni będzinianin złapany na jeździe tramwajem na "gapę". U oczekującego jedynie na mandat za podróż bez biletu mężczyzny stróże prawa znaleźli amfetaminę, z której przygotować można 40 działek dilerskich narkotyku. Dalszym losem amatora środków odurzających zajmie się teraz sąd i prokurator. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
Razem bezpieczniej. Szkolenie RUN-HIDE-FIGHT
15 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach odbyła się konferencja dotycząca zasad postępowania w przypadku zdarzeń z aktywnym strzelcem. To element projektu edukacyjnego, jaki od pewnego czasu realizuje policja, przede wszystkim w placówkach oświatowych. W spotkaniu udział wzięli pracownicy starostwa oraz przedstawiciele samorządów powiatu gliwickiego. Celem było zaprezentowanie działań służb mundurowych i ratowniczych w sytuacji związanej z atakiem zabójcy.
Gliwice Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Dzielnicowi spotkali się z gimnazjalistami
Tradycją stały się już spotkania dzielnicowych z uczniami. Tym razem st.asp. Sebastian Harężlak i mł.asp. Sebastian Czernek – dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kobiernicach, odwiedzili uczniów Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Porąbce. Podzielili z nimi się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa. Tematem spotkania była odpowiedzialność nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa.
Bielsko-Biała Profilaktyka -
Jak zapowiedział tak uczynił
Już wkrótce przed obliczem sądu i prokuratora stanie 60-letni mężczyzna odpowiedzialny za spowodowanie pożaru w jednym z budynków mieszkalnych w Czeladzi przy ul. XXXV-lecia. Kompletnie pijany, po kłótni ze swoją byłą konkubiną zagroził kobiecie, że wkrótce "ją spali". Po kilku godzinach wrócił do mieszkania byłej partnerki i używając kupionej na pobliskiej stacji paliw benzyny podpalił drzwi wejściowe.
Będzin Pożary i podpalenia