Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
17-latek bił i okradał swojego znajomego
Policjanci z Miechowic zatrzymali 17-latka, który dwukrotnie napadł na swojego znajomego. Bytomianin pobił i ukradł 60-latkowi sprzęt RTV warty ponad 1000 złotych. Policjanci odzyskali część łupu. Prokurator objął napastnika policyjnym dozorem oraz nałożył na niego zakaz zbliżania do pokrzywdzonego. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.
Bytom Bójki i pobicia, Kradzieże -
Zatrzymany ze znaczną ilością amfetaminy
Amfetaminę, z której sporządzić można prawie 3000 działek dilerskich posiadał dąbrowianin zatrzymany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Do zatrzymania doszło na terenie dzielnicy Strzemieszyce, gdzie mundurowi ujawnili narkotyki w trakcie kontroli drogowej opla, a następnie w miejscu zamieszkania jego kierowcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat więzienia.
Dąbrowa Górnicza Przestępczość narkotykowa -
Służba z Ekipą Techniki Drogowej i Ekologii
Od rana na terenie powiatu mikołowskiego policjanci prowadzą kontrole przy użyciu pojazdu Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii (ETDiE). Mundurowi wykorzystując ten sprzęt kontrolują samochody, busy i ciężarówki. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu policjanci mogą eliminować z dróg pojazdy niesprawne technicznie i zanieczyszczające środowisko naturalne.
Mikołów Ruch Drogowy
-
Bezpieczny, bo widoczny
Myszkowscy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach. Mundurowi rozmawiali z nimi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Stróże prawa rozdawali też odblaski i przekonywali dzieci, że ich noszenie to stylowy, mądry i bezpieczny wybór. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny, bo widoczny”.
Myszków Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Kolejny pseudokibic zatrzymany
Zatrzymany przez tyskich policjantów kolejny stadionowy chuligan, podejrzany o czynną napaść na policjantów oraz palenie materiałów pirotechnicznych na stadionie, usłyszał zarzuty. 33-letni mężczyzna, decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Nałożono na niego również tzw. zakaz stadionowy. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
Tychy Pseudokibice -
Kierowała pod wpływem narkotyków
Policjanci z katowickiej drogówki podczas kontroli drogowej zauważyli, że kierująca samochodem renault kobieta dziwnie się zachowuje. Po jej zbadaniu okazało się, że 31-latka jest pod wpływem narkotyków. Niestety „Dzień kobiet” zakończył się dla niej zatrzymaniem prawa jazdy. Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Katowice Nietrzeźwi kierujący -
Kolejny diler w rękach policji
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zatrzymali kolejnego dilera narkotyków. Jest nim 44-letni mieszkaniec Pyskowic. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli znaczną ilość niedozwolonych środków.
Gliwice Przestępczość narkotykowa -
Napadł z nożem w ręku na ekspedientkę
Dziś przed prokuratorem stanie mężczyzna, podejrzany o napad na ekspedientkę jednego ze sklepów na osiedlu 1000-lecia w Knurowie. Sprawca był w kominiarce, w ręku miał nóż. Ukradł dwie kasetki z pieniędzmi.
Gliwice Napady, Rozboje -
Chciał podszyć się pod inną osobę, został rozpoznany przez policjantów
O sporym pechu może mówić 50-letni tarnogórzanin, wobec którego interweniowali tarnogórscy policjanci. Mężczyzna w jednym ze sklepów ukradł artykuły spożywcze warte ponad 500 zł. Pracownikom ochrony, którzy to zauważyli pokazał dowód osobisty innej osoby. Tak samo chciał zrobić z interweniującymi stróżami prawa jednak miał pecha, bo został rozpoznany. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.
Tarnowskie Góry Interwencje -
Zapraszamy Panie na bezpłatny kurs samoobrony
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zapraszają na kolejną edycję kursu samoobrony dla kobiet. Zajęcia odbędą się jutro, 11 marca br. w godzinach 9.00-14.00, w Centrum Sportowym Kamienna w Katowicach. Podczas zajęć zapewniamy opiekę nad dziećmi naszych kursantek. Serdecznie zapraszamy wszystkie panie!
Katowice Profilaktyka -
Zaginiony 33-latek odnaleziony dzięki reakcji mediów i internautów
Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji mediów oraz internautów wczoraj w godzinach popołudniowych odnaleziono zaginionego mieszkańca Czeladzi. Wystraszony i zdezorientowany mężczyzna został odnaleziony na dworcu kolejowym w Katowicach przy bardzo efektywnej pomocy dziennikarza jednej z ogólnopolskich redakcji. Bezpieczny 33-latek trafił już pod opiekę rodziny.
Będzin Zaginięcia i poszukiwania -
Akcja "Poszukiwany" na Śląsku
Działania śląskich policjantów ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych okazały się owocne. Podczas akcji śledczy zatrzymali blisko 150 osób. Kilkunastu z nich było poszukiwanych listami gończymi, kilkudziesięciu w celu doprowadzenia do aresztów śledczych i zakładów karnych, a pozostali w celu ustalenia miejsca ich pobytu. Najstarszy z poszukiwanych, to 72-latek zatrzymany przez bielskich stróżów prawa. Inny mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w nietypowych okolicznościach...
KWP w Katowicach Poszukiwani, Akcje policyjne -
Spotkanie profilaktyczne w sądzie
Dzieci z mikołowskiej podstawówki odwiedziły sąd. Nietypowe spotkanie odbyło się pod okiem pani sędzi oraz policjantów, którzy przeprowadzili z młodzieżą rozmowy na temat zachowań w szkole i poza nią. W pierwszej kolejności dzieciaki zobaczyły sądowe pomieszczenie dla osób zatrzymanych, a w trakcie pozorowanej rozprawy mogły wcielić się w rolę świadka, obrońcy, ławnika czy oskarżonego.
Mikołów Współpraca Policji z innymi podmiotami, Profilaktyka
-
Prezydent RP z wizytą w Siemianowicach Śląskich
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Siemianowice Śląskie. Prezydent swoją wizytę rozpoczął od złożenia wieńca przy pomniku upamiętniającym powrót Siemianowic do Polski, który mieści się przy budynku komendy policji. W uroczystości wzięli udział Wojewoda Śląski, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Prezydent Miasta oraz Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich.
Siemianowice Uroczystości