Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci nagrodzeni za udział w programie "Razem Bezpieczniej"
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim uhonorowano osoby zaangażowane w rządowy program "Razem Bezpieczniej". Wśród 30 wyróżnionych znalazło się czterech policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Uroczystość zorganizowano z okazji dziesięciolecia funkcjonowania programu.
KWP w Katowicach Nagrodzeni policjanci -
Poszukiwany za udział w grupie przestępczej wpadł z amfetaminą
Na 6 najbliższych lat trafił za kratki 38-letni będzinianin, ścigany na podstawie listu gończego wydanego przez katowicki Sąd Okręgowy. Na mężczyźnie ciążył wyrok za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcję narkotyków. W trakcie zatrzymania w kieszeni 38-latka będzińscy policjanci znaleźli także sporą ilość amfetaminy. W związku z posiadaniem narkotyków "odsiadka" mężczyzny może przedłużyć się o 3 kolejne lata.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
Chciał podrzucić narkotyki w radiowozie
Mężczyzna, który chciał podrzucić narkotyki w radiowozie, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Odpowie teraz nie tylko za posiadanie metaamfetaminy, ale również za jazdę samochodem bez uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.
Zabrze Przestępczość narkotykowa -
Wdrożyła (nie)doskonały plan okradania pracodawcy
Zamawiany towar sprzedawała bez wiedzy właściciela sklepu, a faktury z hurtowni niszczyła. "Doskonały" plan okradania pracodawcy trwał od stycznia ubiegłego roku. Przestępczy proceder 43-letniej kierowniczki jednego z marketów działających w powiecie będzińskim zawiódł jednak w chwili, gdy biuro rachunkowe skontaktowało się z dostawcami towaru. Teraz dalszym losem kobiety zajmie się sąd i prokurator, grozi jej 5 lat wiezienia.
Będzin Kradzieże -
Policjanci przejęli kontrabandę
Bytomscy policjanci zatrzymali 51-latkę. Kobieta w swoim mieszkaniu przy ul. Olszewskiego nielegalnie rozlewała „lewy” alkohol oraz przechowywała 2,5 tysiąca sztuk nieznanego pochodzenia papierosów oraz 2,5 kg tytoniu. Mieszkanka Bytomia usłyszała już zarzut. Kobieta odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi jej grzywna i nawet do roku więzienia.
Bytom Przestępczość gospodarcza -
Ponad 400 porcji narkotyków nie trafi na rynek
Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zabezpieczyli ponad 400 porcji różnych środków odurzających, od kokainy poprzez marihuanę, haszysz po amfetaminę. Narkotyki ukryte były w specjalnym schowku. Kryminalni zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzanego o handel środkami odurzającymi i ich posiadanie w znacznych ilościach. Za przestępstwa te grozi mu do 12 lat więzienia.
Bielsko-Biała Przestępczość narkotykowa
-
Śląscy policjanci wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku
Trwają działania „Bezpieczne ferie 2017”. Do beskidzkich kurortów w górach zjechały tysiące turystów z całego kraju. Codziennie na stokach narciarskich przebywa wielu miłośników białego szaleństwa. Dlatego nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” mundurowi, rozmawiali z najmłodszymi i ich rodzicami o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych. Były gry, zabawy, konkursy oraz nagrody.
Cieszyn Akcje policyjne, Profilaktyka
-
Podstępem okradły seniora
Świętochłowiccy policjanci zatrzymali trzy kobiety, które pod koniec stycznia podstępem okradły 78-letniego mężczyznę. Świętochłowiczanin stracił ponad 42 tys. zł oszczędności. Teraz bezwzględne złodziejki odpowiedzą przed sądem.
Świętochłowice Kradzieże -
Policjanci przechwycili tytoń bez akcyzy
Tyscy policjanci zatrzymali 58-latka, który posiadał tytoń bez polskich znaków akcyzy. Śledczy przechwycili łącznie 62 kg nielegalnego towaru. Za to przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę nawet 3 lat więzienia.
Tychy Przestępczość gospodarcza -
Zatrzymany z narkotykami i granatem
Policjanci z raciborskiej komend podczas kontroli samochodów, którymi poruszali się dwaj mieszkańcy miasta znaleźli narkotyki oraz granat. W sumie śledczy w aucie i w mieszkaniu 38-latka zabezpieczyli blisko 300 porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za przestępstwo narkotykowe oraz nielegalne posiadanie granatu. Drugi z mężczyzn usłyszał zarzut znieważenia policjanta.
Racibórz Przestępczość narkotykowa -
Sutenerzy chcieli odzyskać dług - trafili już do aresztu
Sosnowieccy policjanci, przy wsparciu śląskich antyterrorystów, zatrzymali czterech sprawców wymuszenia rozbójniczego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Pod tym prawnym określeniem kryje się zastraszanie nożem i bronią palną 23-letniej mieszkanki Sosnowca po to, aby odzyskać od niej dług. Zatrzymanym, którzy w areszcie będą oczekiwali na wyrok sądu, może grozić nawet 10 lat więzienia.
Sosnowiec Przestępczość seksualna, Rozboje
-
Policjaci rozbili grupę kieszonkowców
Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali grupę trzech złodziei, którzy w całej aglomeracji śląskiej zajmowali się kradzieżami kieszonkowymi. Mężczyźni wpadli po tym, jak kamera monitoringu w tramwaju zarejestrowała moment, gdy okradali mieszkankę Sosnowca.
Sosnowiec Kradzieże kieszonkowe