Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Tragedia na drodze - nie żyje 63-latek
Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej 483 w Woli Kiedrzyńskiej. Kierujący isuzu śmiertelnie potrącił 63-latka. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności!
Częstochowa Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Zatrzymani za wielomilionowe wyłudzenia
Będzińscy mundurowi zatrzymali 4 osoby w wieku od 20 do 47 lat, którzy zorganizowali „karuzelę finansową”. Przestępcy wyłudzili pieniądze głównie od ludzi z terenu województwa śląskiego, a poniesione przez nich straty mogą sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Kierująca grupą 46-letnia mieszkanka Sosnowca najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Sprawa cały czas jest rozwojowa.
Będzin Oszustwa
-
Tragiczny wypadek na ulicy Oświęcimskiej
Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Śmierć na miejscu poniosła pasażerka pojazdu bmw. Trasa DK-44 była całkowicie zablokowana, a czynności na miejscu zdarzenia trwały do późnych godzin nocnych. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów i ograniczeń!
Tychy Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne -
Pseudokibice tymczasowo aresztowani za rozbój na 15-latku
Kryminalni z rudzkiej komendy wspomagani przez policjantów z komendy wojewódzkiej i oddziału prewencji zatrzymali podejrzanych o rozbój na 15-letnim mieszkańcu Rudy Śląskiej. Stróże prawa ustalili czterech mężczyzn powiązanych z grupą pseudokibiców, którzy brali udział w zdarzeniu. Trzech z nich usłyszało prokuratorskie zarzuty, wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.
Ruda Śląska Napady, Pseudokibice, Rozboje
-
Jednego dnia bytomscy policjanci zatrzymali 11 osób poszukiwanych
Bytomscy policjanci w minioną środę zatrzymali aż 11 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są osoby poszukiwane listami gończymi i nakazami doprowadzenia do aresztów śledczych czy zakładów karnych. Mundurowi zatrzymali też nieletniego, który uciekł z placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Bytom Zatrzymania poszukiwanych -
Kolejne uderzenia w gang narkotykowy pseudokibiców
Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców doprowadzili do oskarżenia kolejnych czterech mężczyzn działających w grupie przestępczej. W jednym z wątków śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Sosnowcu mundurowi ustalili, że pseudokibice wytworzyli co najmniej 50 kilogramów narkotyków, które wprowadzali do obrotu. W październiku 2023 roku do sądu wpłynął akt oskarżenia zarzucający popełnienie przez nich przestępstw narkotykowych. Natomiast w listopadzie 2023 roku śledczy zatrzymali kolejne osoby związane z przestępczym procederem i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków.
KWP w Katowicach Przestępczość narkotykowa, Pseudokibice, Zorganizowane grupy przestępcze