Wiadomości

Tragiczny wypadek na ulicy Oświęcimskiej

Data publikacji 05.02.2024

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Śmierć na miejscu poniosła pasażerka pojazdu bmw. Trasa DK-44 była całkowicie zablokowana, a czynności na miejscu zdarzenia trwały do późnych godzin nocnych. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów i ograniczeń!

Wczoraj o godzinie 20:06 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Oświęcimskiej w Tychach, na wysokości cmentarza komunalnego. Na miejsce zostały skierowane załogi pogotowia ratunkowego, straży pożarnej oraz policjanci tyskiej komendy. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, kierujący pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w bramownice, na których wyświetlane są informacje drogowe. Niestety na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka pojazdu.

Czynności na drodze krajowej numer 44 trwały do późnych godzin nocnych, a trasa w obydwu kierunkach była całkowicie zablokowana. Usuwanie skutków zdarzenia przez pracujące na miejscu służby zostało zakończone około 2:00.

20-letni kierujący bmw był trzeźwy. Został przetransportowany do szpitala z urazem ręki, a następnie zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Postępowanie w sprawie wypadku jest prowadzone przez tyskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Kierowco!

Na drodze panują zmienne warunki atmosferyczne, co powoduje, że jezdnia może być śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża. Dostosowanie prędkości do sytuacji na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń ma ogromny wpływ na to, czy wszyscy bezpiecznie dotrą do celu swojej podróży. Zachowaj zdrowy rozsądek za kierownicą!

  • Na zdjęciu elementy rozbitego w zdarzeniu drogowym samochodu. Na środku zdjęcia kierownica.
  • Na zdjęciu wóz straży pożarnej oraz widoczny w tle samochód, który uczestniczył w wypadku.
  • Na zdjęciu umundurowani policjanci obok rozbitego w wypadku drogowym pojazdu.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce wypadku drogowego. Widoczny jest rozbity pojazd oraz osoby biorące udział w czynnościach.
  • Na zdjęciu samochód uczestniczący w wypadku. W tle pogotowie ratunkowe.
  • Na zdjęciu samochód uczestniczący w wypadku oraz dwie karetki pogotowia.
Powrót na górę strony