Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Kurs pierwszej pomocy zamiast mandatu
Dzisiaj policjanci z pszczyńskiej drogówki, wspólnie z ratownikami medycznymi z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, zachęcali kierowców do prawidłowych zachowań na drodze. Sprawcy drobnych wykroczeń drogowych, zamiast mandatu, mogli wziąć udział w przyspieszonym kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pszczyna Profilaktyka -
Pijana kierująca doprowadziła do kolizji. W domu zostawiła samotnie 3-letnią córkę
Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali dzisiaj w nocy nietrzeźwą kierującą samochodem marki Renault, która doprowadziła do kolizji drogowej. Wtedy okazało się, że kobieta zostawiła w domu samotnie swoją 3-letnią córeczkę. Mundurowi natychmiast pojechali do jej mieszkania. Pomimo tego, że był to środek nocy, dziewczynka nie spała. Na szczęście dziecku nic się nie stało.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi opiekunowie, Nietrzeźwi kierujący -
Uwaga! Nowa metoda działania oszustów
Seniorzy już nie dają się tak łatwo nabrać „na wnuczka” czy „siostrzeńca”, który nagle znalazł się w potrzebie i musi pilnie pożyczyć pieniądze. Oszuści ciągle jednak modyfikują metody swojego działania. Tarnogórscy policjanci otrzymali ostatnio od pewnej mieszkanki miasta informację, że w skrzynkach pocztowych znajdują się podejrzane kartki z prośbą o telefon…
Tarnowskie Góry Oszustwa -
Szeroki asortyment narkotyków w mieszkaniu 23-latka
Sosnowieccy wywiadowcy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który za paskiem spodni miał ukryte woreczki z marihuaną. Nie było jej wiele- ilość suszu wystarczyła by do przygotowania kilku porcji narkotyku. Natomiast podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, mundurowi ujawnili pokaźny magazyn środków odurzających. Teraz grozi mu 10 lat za kratkami.
Sosnowiec Przestępczość narkotykowa -
Dzielnicowy odzyskał telefon pensjonariuszki DPS-u
Dzielnicowy z komisariatu w Rudzie zatrzymał sprawcę kradzieży telefonu i kilku paczek papierosów. 34-letni bytomianin okradł pensjonariuszy orzegowskiego Domu Pomocy Społecznej "Senior". Jego charakterystyczny wygląd zarejestrowany przez kamery monitoringu pozwolił dzielnicowemu na szybkie rozwiązanie sprawy.
Ruda Śląska Kradzieże
-
Lewy tytoń w osobówce
Policjanci z Myszkowa zatrzymali 29-latka, który w pojeździe kierowanym przez 28-letnią kobietę przewoził tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 24 kg „lewizny”, której czarnorynkowa wartość to prawie 2.5 tysiąca złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły w tym przypadku ponad 19 tysięcy złotych. Za to przestępstwo, mężczyźnie grozi grzywna lub kara do 3 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
Myszków Przestępczość gospodarcza -
Areszt dla rozbojarzy
Zarzut rozboju usłyszeli dwaj bracia, który wspólnie napadli na swojego kolegę. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.
Katowice Rozboje -
Włamywacz wpadł na gorącym uczynku dzięki reakcji świadka
Będzińscy mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku w centrum miasta 41-letniego włamywacza. Kilka minut przed godziną drugą nad ranem mężczyzna dostał się do jednego z domów wypychając okno na parterze budynku. Pomimo nocnej pory, odgłosy, jakie pozostawiał buszujący złodziej zwróciły uwagę świadka. Dzięki jego szybkiej reakcji zaskoczony włamywacz po chwili miał już na rękach kajdanki.
Będzin Nie reagujesz - akceptujesz -
Ta „wyrwa” mu się nie opłaciła
18-latek wyrwał portfel z ręki idącemu chodnikiem 61-letniemu mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej. Chwilę później złodziej został zatrzymany przez policjantów, a portfel z zawartością ponad 1100 złotych wrócił do właściciela. Młodemu katowiczaninowi ta „wyrwa” się nie opłaciła. Może za nią trafić do więzienia nawet na 5 lat.
Dąbrowa Górnicza Kradzieże -
Zaatakowała partnera... nożem i widelcem
Mundurowi zatrzymali 38-letnią kobietę, która w trakcie awantury domowej zaatakowała swojego partnera niebezpiecznym narzędziem. Pierwszy cios zadała widelcem, następny kuchennym nożem. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem za uszkodzenie ciała swojego „konkubenta”.
Świętochłowice Przemoc domowa -
Ukradł kadzielnicę z kościoła
Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę, który okradł katedrę św. Mikołaja. Łupem złodzieja padła kadzielnica służąca do okadzania w czasie uroczystości religijnych. Śledczy odzyskali skradziony trybularz, którego wartość oszacowano na blisko 550 zł. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi teraz do 5 lat za karatami.
Bielsko-Biała Kradzieże -
Sąd aresztował mężczyznę, który odpalił racę w autobusie
Rudzki sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i tymczasowo aresztował 25-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Młody mężczyzna podejrzany jest o kierowanie gróźb wobec kontrolerów biletów i odpalenie racy sygnałowej w autobusie pełnym pasażerów. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 8 lat więzienia.
Ruda Śląska Przestępczość przeciwko porządkowi publicznemu, Przestępczość przeciwko życiu
-
Podcięła konkubentowi gardło
Jastrzębscy policjanci zatrzymali 36-latkę, która zraniła nożem swojego partnera. Kobieta podcięła gardło 52-latkowi podczas kłótni, do której doszło w trakcie alkoholowej libacji. Poważnie ranny jastrzębianin trafił do szpitala. 36-latka stanęła przed obliczem prokuratora, który poza zastosowaniem policyjnego dozoru, nakazał jej opuścić mieszkanie. Zatrzymanej grozi 10 lat więzienia.
Jastrzębie Zdrój Przestępczość przeciwko życiu