Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wystąpienie Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego do policjantów i pracowników Policji
Z dumą i satysfakcją możemy powiedzieć, że rok 2016 był obiektywnie dobrym czasem dla polskiej Policji. Najważniejsze jest jednak to, że był to dobry czas dla bezpieczeństwa państwa i obywateli.
KWP w Katowicach Jakość i zarządzanie -
Zadbajmy o bezpieczeństwo seniorów
Zbliżają się szczególne święta naszych seniorów – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przyłączając się więc do życzeń z tej okazji, śląscy policjanci zachęcają wnuczki oraz wnuczków, aby podczas rodzinnego spotkania, czy kontaktu, pomyśleli również o bezpieczeństwie swoich najbliższych. Jest to dobra okazja do przypomnienia seniorom o konieczności wspólnego dbania o sprawy rodzinne, ustalenia zasad kontaktu ze sobą czy wzajemnej pomocy, tak aby obcy nie mogli wprowadzać ich w błąd i narazić na szkodę.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Okradł swoje własne babcie
Nawet na 5 lat może trafić do więzienia 17-latek, którego zatrzymali jastrzębscy policjanci. Nastolatek ma na swoim koncie dwie kradzieże biżuterii o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Właścicielkami kosztowności były... babcie 17-latka. Policjanci odzyskali już skradzione przedmioty. Dalszy los zatrzymanego leży w rękach sądu.
Jastrzębie Zdrój Kradzieże -
Program „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” w Świętochłowicach
Świętochłowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego realizują program profilaktyczny „Jestem widoczny, jestem bezpieczny''. Jest on jednym z elementów kampanii "Akademia Bezpieczeństwa". Głównym celem programu jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.
Świętochłowice Ruch Drogowy -
Policjanci przejęli 150 tys. papierosów i 300 kilogramów tytoniu
Bytomscy stróże prawa, wspólnie z policjantami z CBŚP w Częstochowie, przejęli blisko 150 tys. papierosów, 300 kg tytoniu oraz 75 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość kontrabandy to prawie 80 tys. złotych. Skarb Państwa stracił na niezapłaconym podatku akcyzowym około 300 tys. złotych. Towar zabezpieczono u 48-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Teraz grozi mu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych grzywny.
Bytom Przestępczość gospodarcza
-
Ograbił nagrobek – trafił w ręce policji
Wczoraj po południu policjanci z czechowickiego komisariatu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej ograbił jeden z nagrobków na cmentarzu w Bestwinie. Sprawca sprzedał skradzioną antabę o wartości ponad 600 zł do jednego ze skupów złomu na terenie powiatu bielskiego. Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów mienie odzyskano.
Bielsko-Biała Kradzieże -
Tylko słabi gracze biorą dopalacze
W związku z działaniami "Bezpieczne Ferie" mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową w Borze Zajacińskim gdzie zorganizowano IV Turniej Sołectw Gminy Przystajń w Futbolu Stołowym. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Tylko słabi gracze biorą dopalacze”. Policjanci wraz ze szkolnym pedagogiem oraz kadrą nauczycieli promowali zdrowy styl życia, wolny od używek i dopalaczy.
Kłobuck Profilaktyka