Wiadomości

Zabezpieczenie "Dnia Mikołowa 2024"

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zabezpieczali tegoroczny "Dzień Mikołowa". Mundurowi pilnowali ładu i porządku publicznego w trosce o bezpieczeństwo uczestników zabawy. Dzięki sprawnemu działaniu służb, uroczystość dnia miasta przebiegła spokojnie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, Oddziału Prewencji Policji z Katowic wspólnie ze strażnikami miejskimi, zabezpieczali tegoroczny "Dzień Mikołowa 2024", który odbył się w minioną niedzielę. Wydarzenie, na które mieszkańcy całego powiatu czekają cały rok, przyciąga nie tylko mikołowian, ale także wiele osób z miast ościennych. W czasie imprezy mundurowi kontrolowali ład i porządek publiczny na terenie przyległym do rynku oraz w centrum miasta po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i gościom uczestniczących w imprezie.

W zabezpieczeniu wydarzenia brali udział policjanci wszystkich pionów, którzy pełnią służbę zarówno w umundurowaniu, jak i w tzw. cywilu, dbając o ład, porządek oraz poczucie bezpieczeństwa. Jak zawsze policjanci mogli liczyć na pomoc zaprzyjaźnionych służb, w szczególności miejscowej straży miejskiej oraz strażaków ochotników z jednostek OSP. Niedzielne obchody przebiegły spokojnie, nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też chuligańskich.

 

Powrót na górę strony