Wiadomości

Policjant w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 14.05.2024

Policjant z Bytomia zatrzymał poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Mundurowy był w czasie wolnym od służby, gdy rozpoznał idącego ulicą 39-latka. Był on poszukiwany przez bytomski sąd do odbycia kary 8 miesięcy więzienia za oszustwo.

Na ulicy Wytrwałych w Bytomiu-Bobrku policjant pełniący na co dzień służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, zauważył mężczyznę, podobnego do osoby poszukiwanej listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Bytomiu.
Mężczyzna, widząc wychodzącego z prywatnego pojazdu policjanta, zaczął uciekać. Mundurowy natychmiast ruszył za nim w pościg. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, na jednej z sąsiednich ulic obezwładnił go oraz zatrzymał.
Policjant potwierdził, że próbującym zbiec przed nim, jest 39-letni mieszkaniec Bytomia, skazany na karę więzienia w związku z popełnionym oszustwem.
Jeszcze tego samego dnia ukrywający się dotąd mieszkaniec Bytomia trafił do zakładu karnego, gdzie zgodnie z sądowym wyrokiem spędzi najbliższe 8 miesięcy.

Powrót na górę strony