Wiadomości

Kolejny akt oskarżenia dla członków grupy przestępczej

Data publikacji 22.02.2024

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców i mundurowi z katowickiego CBŚP od kilku lat pracują nad rozległą, wielowątkową i skomplikowaną sprawą "Torcidy". Ich praca pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach doprowadziła już do rozbicia gangu blisko 200 osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Śledczy ustalili, że przestępcy wprowadzili na rynek ponad tonę narkotyków.

Policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej wspólnie mundurowymi ze śląskiego Centralnego Biura Śledczego Policji na przestrzeni kilku ostatnich lat zatrzymali kolejnych 8 osób powiązanych ze zorganizowaną grupą przestępczą pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Wśród zatrzymanych było siedmiu mężczyzn w wieku od 24 do 41 lat i 29-letnia kobieta.

Przestępczy proceder polegał m.in. na wytwarzaniu narkotyków w warunkach domowych i wprowadzaniu ich na rynek, popełnianiu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, organizowaniu tzw. ustawek, zmuszaniu przemocą do określonego zachowania i praniu brudnych pieniędzy. Do popełniania przestępstw oskarżeni używali broni palnej i niebezpiecznych narzędzi, takich jak: siekiery, maczety, kije bejsbolowe i kastety.
W wyniku przestępczej działalności grupy, na rynek została wprowadzona łącznie ponad tona narkotyków takich jak, m.in. amfetamina, metaamfetamina, marihuana, kokaina, mefedron i tabletki ekstazy.

Członkowie gangu usłyszeli prokuratorskie zarzuty i trafili do aresztów. Pod koniec 2023 roku do Sądu Okręgowego w Gliwicach wpłynął akt oskarżenia przeciwko zatrzymanym. Każdemu z nich grozi kara do 10 lat więzienia. To jednak nie koniec sprawy. Policjanci nadal nad nią pracują i zapowiadają kolejne zatrzymania.

 

 

  • Na zdjęciu narkotyki na siedzeniu w samochodzie.
  • Na zdjęciu narkotyki i pieniądze.
  • Na zdjęciu naszywka wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.25 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 172.77 KB)

Powrót na górę strony