Wiadomości

Złodziej sklepowy w rękach policjanta na wolnym

Data publikacji 21.11.2023

Dzielnicowy z chorzowskiej „jedynki” będąc w czasie wolnym od służby, był świadkiem kradzieży sklepowej. Bez chwili wahania pobiegł za złodziejem. Po kilkudziesięciu metrach zatrzymał go i przekazał w ręce świętochłowickich mundurowych.

W miniony weekend policjant, który na co dzień służy w Komisariacie Policji I w Chorzowie robił zakupy w jednym ze świętochłowickich sklepów. W pewnym momencie zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę z plecakiem, który wykorzystując dogodny moment, wybiegł ze sklepu drzwiami przeznaczonymi do wejścia. W tym czasie pracownik ochrony marketu krzyknął, informując innych o kradzieży.
Starszy sierżant Damian Wasiak wiedząc, że ma do czynienia ze złodziejem, natychmiast za nim pobiegł. Po kilkudziesięciu metrach pościgu zatrzymał go. Okazało się, że łupem złodzieja padło ponad 40 drogich past do zębów. 30-letni obywatel Gruzji został przekazany świętochłowickiej Policji, a skradziony towar mógł wrócić do sprzedaży. 
To kolejna sytuacja, w której policjant jest gotowy działać nawet poza godzinami służby, dbając o bezpieczeństwo innych.

Powrót na górę strony