Wiadomości

Kolejna porcja narkotyków nie trafi na ulice Świętochłowic

Data publikacji 22.03.2023

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna trzymał w piwnicy blisko 700 porcji dilerskich narkotyków. Usłyszał już zarzut, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia. Świętochłowiccy kryminalni ustalili, że w jednej z piwnic w dzielnicy Lipiny mężczyzna może mieć narkotyki. 23-letni świętochłowiczanin został zatrzymany na gorącym uczynku w chwili, gdy poszedł do piwnicy, by zapalić marihuanę. W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli amfetaminę i marihuanę. Z przejętych narkotyków można było przygotować w sumie 690 działek dilerskich.

Mężczyznę doprowadzono do chorzowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór połączony z zakazem opuszczania kraju. Znalezione przy nim pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar i grzywien. 23-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

trzy paczki narkotyków leżące na stole w komendzie miejskiej policji w świętochłowicach

Policjanci zatrzymali też drugiego mężczyznę, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. W chwili zatrzymania również i on posiadał przy sobie narkotyki.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

Film Z.mp4

Opis filmu: film przedstawia dwóch zatrzymanych prowadzonych przez nieumundurowanych policjantów

Pobierz plik Z.mp4 (format mp4 - rozmiar 7.54 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja

Opis nagrania: audiodeskrypcja

Pobierz plik audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 283.68 KB)

Powrót na górę strony