Wiadomości

Pędził ponad 150km/h - zatrzymali go policjanci z grupy "SPEED"

Data publikacji 25.08.2021

W poniedziałek policjanci z zabrzańskiej drogówki wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED" na DK 88 udaremnili rajd 18-letniego kierującego, który "pędził" ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Młody kierujący popełnił także szereg innych wykroczeń drogowych. Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

W poniedziałek zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED" udaremnili rajd 18-letniego kierującego, który na drodze krajowej numer 88 "pędził" ponad 150 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Młody kierujący nie zastosował się również do obowiązku jazdy prawostronnej oraz nie zasygnalizował zmiany pasa ruchu. Ponadto popełnił wykroczenie polegające na zajmowaniu więcej niż jednego pasa ruchu. Nieodpowiedzialne zachowanie 18-latka zarejestrował policyjny wideorejestrator. Za szereg popełnionych wykroczeń, policjanci drogówki nałożyli na niego mandaty karne na łączną kwotę 1350 złotych oraz 16 punktów karnych.

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideo rejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Opis filmu: Film przedstawiający nagranie z policyjnego wideo rejestratora, na którym widać samochód osobowy poruszający się z prędkością 158 km/h.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.5 MB)

 

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 2.08 MB)

Powrót na górę strony