Kolejne wejście do nielegalnego salonu gier - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kolejne wejście do nielegalnego salonu gier

Data publikacji 23.10.2020

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami KAS z Bielska-Białej weszli do lokalu w centrum Mikołowa, w którym odbywał się nielegalny proceder gier hazardowych. Zarekwirowane zostały automaty, gotówka oraz telefon komórkowy. Winnym naruszenia przepisów prawa grozi nie tylko wysoka grzywna, ale także kara do 3 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z mikołowskiej komendy, uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z bielskimi funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do lokalu przy ulicy Pszczyńskiej.

W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli trzy urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych, blisko tysiąc złotych gotówki oraz telefon komórkowy, który miała przy sobie pracująca w tym miejscu 62-letnia kobieta. Wszystko to trafiło do depozytu.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

foto: automaty do gier zarekwirowane w dniu 22 października w Mikołowie przy ulicy Pszczyńskiej