Wiadomości

Nie stosował się do zasad kwarantanny, teraz za to odpowie

Data publikacji 07.04.2020

Policjanci odnotowali pierwszy przypadek niestosowania się do zasad kwarantanny na terenie powiatu kłobuckiego. Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Panki, zamiast przebywać w miejscu wyznaczonym, pojechał do pracy w innym województwie. Policjanci poinformowali o wszystkim Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku, który wszczął postępowanie i nałożył na mężczyznę karę w wysokości 5 tys. zł.

Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu, stosują się do tego obowiązku. Do tej pory mieszkańcy powiatu kłobuckiego, przebywający na kwarantannach domowych, wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali do obowiązujących przepisów. Wyjątkiem okazał się jednak mieszkaniec gminy Panki, który złamał zasady kwarantanny i, zamiast przebywać w wyznaczonym miejscu, postanowił wyjechać do pracy w innym województwie.

Stróże prawa o zaistniałej sytuacji poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku, który nałożył na niego karę administracyjną w wysokości 5 tys. zł i podjął decyzję, że mężczyzna dalszą kwarantannę odbędzie w miejscu, w którym aktualnie przebywa. Pomimo surowej kary nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Panki nie zastosował się do zasad kwarantanny również w kolejnym wyznaczonym miejscu. Teraz czekają go dotkliwe sankcje karne, za które odpowie już przed sądem.

Przypominamy, że Powiatowy Inspektor Sanitarny, za naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem, może nałożyć grzywnę od 5 do 30 tys zł. Dodatkowo, niestosowanie się do przepisów skutkuje odpowiedzialnością karną.

Powrót na górę strony