Wiadomości

Impreza urodzinowa w samochodzie z nietrzeźwym kierowcą

Data publikacji 31.03.2020

Jastrzębscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej samochód, którym podróżowały cztery osoby. Mężczyźni lekceważąc obostrzenia przepisów, postanowili świętować w aucie urodziny jednego z kolegów. Co więcej, kierowca prowadził osobówkę pod wpływem alkoholu i mimo sądowego zakazu.

Od 25 marca 2020 roku obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia określające m.in. ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się. Mimo zaostrzenia przepisów, zdarzają się osoby, które je lekceważą.

Wczoraj, jastrzębscy policjanci z drogówki zatrzymali samochód, którym podróżowały cztery osoby. Kierowcą okazał się 24-letni jastrzębianin, od którego mundurowi wyczuli alkohol. Po badaniu alkomatem okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile. Wyszło również na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązującego go do 2022 roku. Nieodpowiedzialny 24-latek odpowie przed sądem.

Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w przemieszczaniu się, mundurowi zapytali pasażerów o cel podróży. Nie była ona podyktowana celami bytowymi zdrowotnymi, czy zawodowymi, bo jastrzębianie postanowili w taki sposób świętować urodziny jednego z kolegów. Nieletni, który był jednym z pasażerów został przekazany pod opiekę rodzica, natomiast pozostałe osoby, w związku z lekceważeniem przepisów, zostały ukarane 500-złotowym mandatem.

Pamiętajmy, że w tym trudnym dla wszystkich czasie, od zdyscyplinowania każdego z nas, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Wprowadzone przepisy mają na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzenia się epidemii.

Powrót na górę strony