Wiadomości

Narkotyki, kominiarki i farby w sprayu – policjanci zatrzymali pseudokibiców

Data publikacji 04.03.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat, którzy przewozili w samochodzie m.in. narkotyki, kominiarki i farby w sprayu. Związani ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn, wpadli w ręce stróżów prawa po zgłoszeniu o kilkunastu autach, którymi miały poruszać się zamaskowane osoby. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do zakłócenia porządku i konfrontacji pseudokibiców.

Policjanci z Radzionkowa patrolowali miasto, kiedy otrzymali zgłoszenie, że do Nakła Śląskiego przyjechało kilkanaście aut, którymi podróżowały zamaskowane osoby. Mężczyźni, związani ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn, mieli malować sprayami ściany budynków. Na miejsce skierowano policjantów z Radzionkowa, Tarnowskich Gór oraz katowickiego oddziału prewencji. Na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli dwa samochody i wylegitymowali wszystkie poruszające się nimi osoby. Pozostali pseudokibice zdążyli rozjechać się w różnych kierunkach. Legitymowani, to mieszkańcy Mikołowa, Zabrza i Tarnowskich Gór. Mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Policjanci, sprawdzając zatrzymane samochody, znaleźli m.in. marihuanę, tabletki ecstasy, kominiarki, ochraniacze na szczękę oraz farby w sprayu. W związku z podejrzeniem posiadania zabronionych substancji, stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 27 lat. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, jednemu z nich - 21-letniemu mieszkańcowi Zabrza - policjanci przedstawili zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów, nie doszło do zakłócenia porządku i konfrontacji pseudokibiców.

Pseudokibice uważają się za sympatyków danej drużyny, ale forma ich działań ma zwykle charakter przestępczy. Nie mogą jednak czuć się oni bezkarnie. W każdej śląskiej komendzie służbę pełnią policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. Stróże prawa monitorują i rozpracowują te środowiska. Policyjne ustalenia już wielokrotnie pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie sprawców przestępstw. Podczas regularnie odbywających się na Śląsku sportowych imprez masowych, służbę pełni zwiększona liczba policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo nie tylko uczestników tych wydarzeń, ale również mieszkańców miast, w których się one odbywają.

  • Radiowóz na ulicy podczas kontroli
  • Radiowóz na ulicy podczas kontroli
  • Radiowóz na ulicy podczas kontroli
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zatrzymany siedzący przed biurkiem
  • Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant zagląda do celi przez wizjer
Powrót na górę strony