Wiadomości

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 31.12.2019

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku zatrzymali 24-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mieszkaniec powiatu bielskiego zaatakował nożem 18-latka. Życiu pokrzywdzonego nie zagraża niebezpieczeństwo. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 16.00 w gminie Wilkowice, gdzie 24-letni mężczyzna zaatakował nożem 18-latka. Oficer dyżurny bielskiej komendy, który odebrał zgłoszenie, na miejsce natychmiast skierował mundurowych z komisariatu w Szczyrku, którzy zatrzymali napastnika. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne i życiu ani zdrowiu zaatakowanego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalili, że 24-latek działał z zamiarem pozbawienia życia swojej ofiary. Sprawca i pokrzywdzony się znają. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za które grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Powrót na górę strony