Kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Data publikacji 16.08.2018

Kryminalni z Mikołowa zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w pomieszczeniach gospodarczych na jednej z posesji w Łaziskach Górnych. Policjanci zabezpieczyli 24 krzewy nielegalnych roślin, prawie 500 gramów marihuany, gotówkę oraz sprzęt wykorzystywany do wytwarzania narkotyków.

W wyniku ustaleń mikołowskich kryminalnych zlikwidowana została plantacja konopi indyjskich. Uprawa narkotycznych krzewów znajdowała się w pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji w powiecie mikołowskim. W ręce policjantów wpadły 24 krzaki konopi indyjskich, ciastka i masło z zawartością marihuany, a także gotowy susz marihuany, z którego można przygotować co najmniej 500 działek dilerskich tego narkotyku. Szacunkowa wartość niedozwolonych środków to ok. 40 tys. zł.

Kryminalni zabezpieczyli również gotówkę w kwocie 4 tys. zł i blisko 3 tys. euro oraz sprzęt wykorzystywany w tym nielegalnym procederze. Do sprawy stróże prawa zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu mikołowskiego, w wieku 22 i 24 lata, którzy usłyszeli już zarzuty. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.61 MB)