Wiadomości

Mundurowi z Orzesza na listopadowym przystanku PaT

Data publikacji 10.11.2017

Stróże prawa z powiatu mikołowskiego po raz kolejny już mieli przyjemność być gośćmi wyjątkowego i bardzo ważnego wydarzenia profilaktycznego - młodzieżowego przystanku PaT - Profilaktyka a Ty. Został on zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia z Oddziałami Gimnazjalnymi w Orzeszu-Zawadzie. Tym razem miejscową policję reprezentowała Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu, nadkom. Anna Musioł oraz dzielnicowy tamtejszego rejonu mł.asp. Dawid Baron.

Organizatorem całego przedsięwzięcia były ikony orzeszko-ornontowickiej profilaktyki - pani Ilona Czardybon (pedagog placówki) oraz pani Monika Świerczek-Fic (psycholog szkolny w Ornontowicach).

Grupa już od kilku lat  regularnie i z ogromnym zaangażowaniem zaraża widzów swoją pozytywną energią i ideą promowania zdrowego, wolnego od uzależnień życia w duchu twórczej profilaktyki. Jest to profilaktyka nietypowa: kreatywna, realizowana poprzez twórcze działanie m.in. poprzez sztukę, teatr, sport.

Przypomnijmy, iż PaT jest programem Komendy Głównej Policji, a jego autorem jest insp. Grzegorz Jach. Działalność zaangażowanej w program „Profilaktyka a Ty”, młodzieży aktywnie wspiera Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie.

Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie liczne warsztaty twórcze min. warsztaty sportowe, taneczne, haftu matematycznego, origami, pierwszej pomocy i wiele innych. Policjantów garnizonu mikołowskiego reprezentowali policjanci, którzy na codzień dbają o bezpieczeństwo orzeszan i ornontowiczan - nadkom. Anna Muisoł, która od 1 września pełni obowiązki komendanta tamtejszego komisariatu oraz dzielnicowy w dzielnicy Zawada. Pani komendant wygłosiła krótką prelekcję, w której starała się zwrócić uwagę zgromadzonej tam młodzieży na skalę problemu uzależnień oraz konieczności zgłaszania występujących w środowisku szkolnym problemów.  Dzielnicowy zachęcał młodych ludzi do nawiązywania kontaktu z policjantami, którzy służą pomocą w każdej niepokojącej ich sytuacji.

Tradycyjnie na zakończenie spotkania młodzież zaśpiewała hymn PaT-u i zatańczyła belgijkę.

  • 09 listopada: Orzesze-Zawada

  • nadkom. Anna Musioł
    nadkom. Anna Musioł
  • mł.asp. Dawid Baron
    mł.asp. Dawid Baron

Opis filmu: Orzesze-Zawada: 09 listopada

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.02 MB)

Powrót na górę strony