Policja Śląska

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Rekrutacja
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja e-usługi
Dzielnicowy bliżej nas
Unia Europejska - projekty realizowane
SAFE in POLAND

Statystyki

2022-08-16
Rozboje1
Kradzieże38
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący44
2022-08-15
Rozboje0
Kradzieże21
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący42
2022-08-14
Rozboje0
Kradzieże20
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący58
2022-08-13
Rozboje0
Kradzieże19
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący41
2022-08-12
Rozboje0
Kradzieże26
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący22
Urząd Służby Cywilnej

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Cyfrowe Obserwatorium - Zdarzenia On-line
Cyfrowe Obserwatorium - Rejony Dzielnicowych
Cyfrowe Obserwatorium - Historia zdarzeń drogowych
Poradnik interesanta

Ważne skróty

Koperta życia - 330
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Polecamy

KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH
Stop włamaniom do domów
Konkurs na logo CBZC
About Polish Police
Jest Akcja
Polska Policja Dziś
Dyżurnet - 314
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Policjant, który mi pomógł
#NATURALNIE że CHRONIMY
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Zielona Strefa
Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa
Rozpoznanie i neutralizacja zagrożeń CBRN-E na terenie obiektów IK
Usprawnienie czesko-polskiej współpracy w walce z cyberprzestępczością
Policyjne patrole rowerowe w służbie polsko-czeskiego pogranicza
DRUGSTOP
Inwestycje POIiS
Nieskradzione.pl
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Linia Nadziei

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek na autostradzie A 1 w rejonie Gliwic

  Policjanci z Gliwic wyjaśniają przyczyny i okoliczności dzisiejszego wypadku drogowego na autostradzie A 1. Tuż przed zjazdem na Zabrze, samochód osobowy uderzył w naczepę ciężarówki. Oba pojazdy były w ruchu. 22-letni kierowca fiata zginął na miejscu.

 2. Nowi policjanci w garnizonie śląskim

  Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 18 stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Wśród nich znalazły się 2 policjantki. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz kilkumiesięczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

 3. Policjanci ustalają okoliczności śmierci dwóch kobiet

  Wczoraj w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni (powiat kłobucki) ujawniono zwłoki dwóch kobiet. Na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci obu kobiet. Wstępne ustalenia wskazują, że do śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

 4. Awans i pożegnanie z mundurem

  Dzisiaj w komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z powołaniem na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu. Uroczystość była również okazją do podziękowania za służbę policjantowi, który rozstał się z mundurem. Rozkaz personalny i list okolicznościowy wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak.

 5. Bezpieczny sierpniowy weekend zależy od każdego z nas

  Przed nami kolejny długi weekend. Korzystając z wakacyjnej pogody i nadarzającej się okazji na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, wielu z nas wyruszy w trasę. Śląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu.

 6. Trwają ogólnopolskie działania "Prędkość"

  Policja prowadzi dziś ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości i dyscyplinowanie kierowców z "ciężką nogą". Policjanci reagują również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

 7. Poszukiwany Jacek Jaworek podejrzewany o zabójstwo

  Częstochowscy policjanci na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie poszukują mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo trzech osób. Poszukiwany to 52-letni mieszkaniec Częstochowy Jacek Jaworek.

 8. Nowe motocykle dla śląskiej drogówki

  Policjanci śląskiej drogówki otrzymali pierwsze motocykle marki BMW R1250RT, a wkrótce na drogach naszego województwa pojawi się ich aż 40. Wszystkie jednoślady oznakowane są już według najnowszych obowiązujących wzorów. Do każdego z nich dołączone jest stosowne wyposażenie. Zakup motocykli zrealizowany był ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 9. Śmiertelny wypadek rowerzysty

  Jaworzniccy śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Martyniaków w Jaworznie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej, 54-letni rowerzysta nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu zestawem ciężarowym. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierujący rowerem.

 10. Kryminalni przejęli prawie 2 kilogramy narkotyków

  Policjanci kryminalni z komisariatu III w Bytomiu zabezpieczyli duże ilości narkotyków. Prawie 2 kilogramy różnych środków odurzających ukrywał w mieszkaniu i na strychu mieszkaniec Bytomia. 24-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

Gazeta 997
Informacyjny Serwis Policyjny
Cepol
Zgłoś korupcję
OSRP 1939r w Katowicach
Powrót na górę strony