Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci uratowali 73-letniego mężczyznę przed zamarznięciem
Nocą temperatura w powiecie bielskim dochodziła do minus 2 stopni Celsjusza i tylko dzięki szybkiej reakcji zgłaszającej oraz policjantów z komisariatu w Szczyrku, udało się uratować przed wychłodzeniem 73-letniego mieszkańca Zabrza. Gdy zauważyli oni zdezorientowanego i wyziębionego mężczyznę, ubranego w przemokniętą odzież, natychmiast zareagowali. Udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.
Bielsko-Biała Interwencje, Zamarznięcia -
Akt oskarżenia w sprawie kradzieży mienia o znacznej wartości
Aktem oskarżenia wobec sześciu osób zakończyła się sprawa prowadzona przez Prokuraturę Rejonową w Tychach wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. Śledztwo dotyczyło kradzieży samochodowych pomp paliwa wartych kilkaset tysięcy złotych. Do rozpracowania zorganizowanej grupy sprawców doszło dzięki współpracy bieruńskich kryminalnych z policjantami z katowickiego zarządu CBŚP i wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy wojewódzkiej.
Bieruń Kradzieże, Kradzieże z włamaniem
-
Wciep na luz z 88,7 i rudzką drogówką
Dziś od rana rudzka drogówka wraz z Radiem Piekary prowadziła działania w rejonie przejścia dla pieszych przy 1 Maja 78. Policjanci, radiowcy i wolontariusze obserwowali zachowanie kierowców wobec pieszych. Radiowe iglo stanęło przy przejściu dla pieszych, gdzie w ubiegłym roku doszło do największej liczby zdarzeń drogowych.
Ruda Śląska Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Dzielnicowy „uratował nie tylko mienie, ale i nasze życie (...)”
Mieszkańcy gminy Dąbrowa Zielona postanowili podziękować dzielnicowemu z komisariatu w Koniecpolu asp. Krzysztofowi Łuszczkowi za profesjonalne podejście do wykonywanych czynności służbowych, przysyłając do Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie list. Wyrażają w nim wdzięczność za uratowanie im życia.
Częstochowa Opinia publiczna -
Uwaga kierowcy - ślisko na drogach!
Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Jazdę z 3 promilami zakończyła kolizją przed komisariatem
Nie kryli swojego zaskoczenia stróże prawa, którzy pełnili wczorajszą służbę w siewierskim komisariacie. Z osobowego forda, który jazdę zakończył na stojącym przed budynkiem policji znakiem drogowym, wyszła ledwo trzymająca się na nogach kobieta. Jak się okazało nie tylko śliski chodnik stanowił problem z utrzymaniem równowagi, ale przede wszystkim stan, w jakim się znajdowała. 43-latka miała w organizmie ponad 3 promile.
Będzin Nietrzeźwi kierujący -
Przeszło 120 porcji marihuany nie trafi na rynek
Kryminalni z komisariatu I zabezpieczyli przeszło 120 porcji marihuany, amfetaminę i tabletki ekstazy. Trzej podejrzani w tej sprawie usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz przygotowań do ich wprowadzenia na rynek. Dwóch mężczyzn objętych zostało dozorem, mają też poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.
Częstochowa Przestępczość narkotykowa
-
Upodobał sobie jajka niespodzianki
Policjanci z Czeladzi zatrzymali 20-letniego mieszkańca tego miasta, podejrzanego o kradzieże sklepowe. 20-latek szczególnie upodobał sobie słodycze z niespodzianką. Jego łupem padło ponad 170 popularnych czekoladowych jajek z zabawkami w środku, za co grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.
Będzin Kradzieże -
Mieszkaniec Katowic zatrzymał pijanego kierowcę
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec Cieszyna, który w takim stanie wsiadł za kierownicę. Jego podróż została przerwana przez mieszkańca Katowic. Mężczyzna obezwładnił pijanego kierowcę i zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę samochodem.
Cieszyn Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi kierujący -
Areszt za brutalne pobicie
Tymczasowy areszt dla 32-latka oraz dozór policyjny dla 34-latka to wynik pracy świętochłowickich stróżów prawa. Dwaj mężczyźni są sprawcami brutalnego pobicia, do którego doszło w centrum miasta. Ich ofiarą padł 51-letni mieszkaniec Świętochłowic, który zaraz bo pobiciu trafił do szpitala. Sprawcom tego pobicia grozi nawet 10 lat więzienia.
Świętochłowice Bójki i pobicia -
Do wygrania kaski narciarskie!
Policjanci z Cieszyna i Katowic oraz ratownicy GOPR będą uczyli, jak prawidłowo i bezpiecznie zachować się podczas wypoczynku w górach. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” będą oni prowadzili na terenie ośrodków narciarskich w powiecie cieszyńskim konkursy i zabawy związane z właściwym zachowaniem na stoku. Do wygrania będą specjalnie przygotowane na tę okazję nagrody rzeczowe, m.in. kaski narciarskie.
Cieszyn Profilaktyka -
Kuźniańscy policjanci zapobiegli tragedii
Telefoniczna informacja od świadka i szybka interwencja kuźniańskich policjantów zapobiegły tragedii. Mundurowi uratowali 29-letniego mężczyznę, który usiłował targnąć się na swoje życie. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.
Racibórz Interwencje, Nie reagujesz - akceptujesz, Samobójstwa -
Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?
Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.
KWP w Katowicach Profilaktyka, Ruch Drogowy
-
Tragiczne zdarzenie w Szczerbicach
W nocy zawaliła się część budynku w Szczerbicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogło dojść do wybuchu butli z gazem. Pod gruzami znaleziono zwłoki 53-latka. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok.
Rybnik Nieszczęśliwe wypadki -
Serdecznie zapraszamy na II Charytatywny Turniej Futsalu
Już w sobotę 19 stycznia 2019 roku zabrzańscy policjanci i zaproszone drużyny zagrają w II Charytatywnym Turnieju Futsalu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu. Uczestnicy zagrają dla chorego Szymona i Łukasza - dzieci funkcjonariuszy zabrzańskiej komendy. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc i rehabilitację chłopców.
Zabrze Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Miał co najmniej kilka powodów aby uciekać
Policjanci z chorzowskiej drogówki w trakcie sobotnich działań "Alkohol i narkotyki" zatrzymali 17 - letniego mieszkańca naszego miasta. Nastolatek kierując bez uprawnień, nietrzeźwy, pod wpływem narkotyków i kradzionym autem, uciekał przed policjantami próbującymi go zatrzymać do kontroli. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz o jego losie zadecyduje sąd.
-
„ Po flaszce na głowę i będzie po sprawie”...
Policjanci z ogniwa patrolowego komisariatu V w Sosnowcu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który, by uniknąć pobytu w izbie wytrzeźwień po urządzonej przez siebie awanturze, zaproponował im „po flaszce na głowę” w zamian za zwolnienie. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Może mu grozić do 2 lat więzienia.
Sosnowiec Korupcja -
Policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w Szczyrku
W miniony weekend policjanci z bielskiej drogówki, wspierani przez mundurowych z wydziału prewencji, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadzili działania pod nazwą „SZCZYRK”. Ich celem było zapewnienie płynności ruchu oraz zapobieganie łamaniu zasad i przepisów ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 942.
Bielsko-Biała Akcje policyjne, Ruch Drogowy -
Zarzuty za posłużenie się cudzą kartą bankomatową
Zarzuty kilkukrotnego użycia cudzej karty bankomatowej, przywłaszczenia dokumentów i posłużenia się cudzym dowodem osobistym usłyszał 39-letni mieszkaniec powiatu koneckiego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna odnalazł zagubiony portfel i postanowił zrobić zakupy na czyjeś konto. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki czujności ekspedientki ze sklepu i pomocy funkcjonariuszy Straży Granicznej z Częstochowy.
Częstochowa Interwencje, Nie reagujesz - akceptujesz, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Handlowała podróbkami wartymi 1,5 mln złotych
Będzińscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 40-letnią kobietę, podejrzaną o handel zegarkami z podrobionymi znakami towarowymi luksusowych marek. Nielegalny towar oferowała ona do kupna za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego. W trakcie przeszukania mieszkania stróże prawa znaleźli w sumie 21 zegarków, których wprowadzenie na rynek, w ocenie przedstawiciela pokrzywdzonych firm, spowodowałaby straty na kwotę prawie 1,5 mln zł.
Będzin Przestępczość gospodarcza