Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany oszust działający metodą "na policjanta"
Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali oszusta działającego metodą „na policjanta”. 25-latek z Koszalina, wraz ze swoją wspólniczką wyłudził od 77-letniego mieszkańca Będzina 70 tys. złotych. Śledczy odzyskali pieniądze, a oszust trafił do policyjnego aresztu. Niestety w ciągu minionej doby przestępcy działający tą metodą kilkakrotnie oszukali seniorów z naszego województwa, którzy stracili oszczędności życia…
KWP w Katowicach Oszustwa
-
Zaatakował policjantów siekierą i nożem
Nawet 10 lat może spędzić w więzieniu 25-letni mężczyzna, który zaatakował interweniujących policjantów siekierą i nożem. Napastnik został szybko obezwładniony przez mundurowych z komisariatu w Koziegłowach. Usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.
Myszków Ataki na policjantów -
Policyjne działania „Telefony”
Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Ruch Drogowy -
Zapraszamy na Wojewódzkie Mistrzostwa Policji Wydziałów KWP w Halowej Piłce Nożnej
Informujemy, że wydział doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej organizuje Wojewódzkie Mistrzostwa Policji Wydziałów KWP w Halowej Piłce Nożnej. Odbędą się one w dniach 30-31 stycznia br. Zachęcamy do udziału w zawodach reprezentacje śląskich jednostek! Zgłoszenia należy przesyłać do 25 stycznia. Zapraszamy!
KWP w Katowicach Sport -
Policyjna młodzież zagrała z seniorami w kalambury
Policjanci z Żor wpadli na nietypowy pomysł i zaprosili seniorów do udziału w popularnej grze towarzyskiej. W spotkaniu z podopiecznymi domu dziennego pobytu, towarzyszyli im uczniowie klasy policyjnej, którzy wcielili się w aktorów i odegrali scenki poświęcone bezpieczeństwu osób starszych. Dzisiejsze spotkanie odbyło się z okazji minionego święta naszych babć i dziadków.
Żory Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Pieniądze wirtualne, ale kradzież prawdziwa
W ręce czeladzkich kryminalnych wpadł przedwczoraj 36-letni mieszkaniec miasta, który przy użyciu karty kredytowej okradał 47-letnią kobietę. Właścicielka w nieznanych jej okolicznościach we wrześniu ubiegłego roku utraciła kartę, którą mężczyzna wykonał prawie 100 płatności. W ten sposób obciążył rachunek karty na przeszło 4 tys. złotych. Amatorowi zakupów na cudze konto grozi nawet 10 lat więzienia.
Będzin Kradzieże z włamaniem, Przestępczość bankowa i kredytowa -
Los starszej kobiety nie był im obojętny…
Kiedy tylko rybniccy policjanci otrzymali informację o tym, że starsza kobieta może być w niebezpieczeństwie, od razu podjęli działania. Dzięki współpracy ze strażakami, którzy siłowo otworzyli okno, dzielnicowy dostał się do mieszkania. 80-latka leżała na podłodze, nie mogąc samodzielnie wstać. Pomocni byli również sąsiedzi, którzy okazali się lekarzami…
Rybnik Interwencje, Nie reagujesz - akceptujesz -
Węgierscy policjanci w katowickim oddziale prewencji
Węgierscy wykładowcy i przedstawiciele kierownictwa ze Szkoły Egzekwowania Prawa w Miszkolcu na Węgrzech odwiedzili dzisiaj katowicki oddział prewencji. W trakcie wspólnego spotkania, goście mieli okazję poznać strukturę jednostki, specyfikę służby oraz wyposażenie. 3 Kompania Prewencji, przy współpracy z Kompanią Wzmocnienia, specjalnie dla nich przygotowały pokazy działań policyjnych.
KWP w Katowicach Współpraca międzynarodowa -
Akcja „Widoczni = bezpieczni” na bielskich drogach
Wczoraj wieczorem policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy, przedstawiciele Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dziennikarze Radia Bielsko i portali Bielskie Drogi oraz bielsko.biala.pl prowadzili działania pod hasłem „Widoczni – bezpieczni”. Tradycyjnie już, celem tej corocznej akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim podniesienie świadomości pieszych, jak ważne są odblaski podczas poruszania się drogami po zmierzchu.
Bielsko-Biała Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Jastrzębianie mówią „Stop przemocy”
W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie z uczniami szkół średnich i podstawowych. Jego tematem było zapobieganie przejawom przemocy, nienawiści, agresji oraz hejtu. W spotkaniu uczestniczył naczelnik prewencji podinsp. Grzegorz Koprowski oraz kom. Aneta Zacharjasz. Uczniowie szkoły w ramach akcji „Stop Przemocy” przygotowali tablicę wyrażającą sprzeciw przemocy, a także przedstawili ciekawą, a zarazem prozdrowotną alternatywę dla hejtu.
Jastrzębie Zdrój Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Poszukiwany ukrył się na dachu
Dziś rano rybniccy kryminalni pojechali zatrzymać poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna najprawdopodobniej domyślił się, kto przyjechał pod dom i uciekł na dach. Nie chciał zejść na dół. Na miejsce przyjechali strażacy oraz kolejna grupa policjantów, którzy rozmawiali z desperatem. Działania zakończyły się sukcesem i poszukiwany zdecydował się zejść.
Rybnik Interwencje -
Policjanci zatrzymali notorycznego złodzieja. Trafił już do aresztu
Jako źródło utrzymania podał - kradzieże. Policjanci z komisariatów I i III w Bielsku-Białej zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o liczne kradzieże sklepowe. Sprawca skradł mienie o łącznej wartości blisko 10 tys. zł. Jest już po zarzutach. Bielski sąd – na wniosek śledczych – podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.
Bielsko-Biała Kradzieże -
Zdążyć z pomocą - kontrole pustostanów i apel policjantów
Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. W okresie jesienno-zimowym wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Aktualnie policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne mogą szukać schronienia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.
KWP w Katowicach Profilaktyka, Zamarznięcia -
25 zatrzymanych z narkotykami
W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej. Podobnie, jak w poprzednich latach, jej uczestników sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów, celników oraz funkcjonariuszy straży granicznej z psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu narkotyków. Mimo, że uczestnicy koncertu wiedzieli o kontrolach, zatrzymano 25 osób, które miały przy sobie narkotyki.
Katowice Przestępczość narkotykowa, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Mogli stracić ponad milion złotych
Jaworzniccy policjanci otrzymali wczoraj osiem informacji o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na tak zwany wypadek drogowy”. Tym razem jednak, dzięki skutecznym apelom policji o zachowanie ostrożności w takich sytuacjach i rozwadze mieszkańców naszego miasta nikt nie dał się nabrać oszustom.
Jaworzno Oszustwa -
Policjanci uratowali trzech mężczyzn przed zamarznięciem
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób może być narażonych na utratę życia lub zdrowia w wyniku wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie! Tylko minionej nocy mundurowi z chorzowskiego garnizonu uratowali trzech mężczyzn.
Chorzów Interwencje -
“Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”
Okres ferii to nie tylko czas relaksu i wypoczynku, ale przede wszystkim to wzmożony ruch na drodze. Dlatego też policjanci z zespołu profilaktyki społecznej katowickiej komendy miejskiej, wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Katowicach, przeprowadzili działania “Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” oraz akcję informacyjno-edukacyjną „Bezpieczny PAS(ażer)”.
Katowice Profilaktyka
-
Pięć dyszek... i zapomnimy o sprawie
Będzińscy stróże prawa zatrzymali wczoraj po południu 73-letniego mieszkańca Będzina, który w trakcie policyjnej interwencji usiłował ich przekupić. Siedzący za kierownicą vw sharan mężczyzna próbował wręczyć stróżom prawa 50 złotych, w zamian za "przymkniecie oka", po tym jak przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Za wykroczenie drogowe będzinianin dostał mandat i punkty karne. Za próbę wręczenia łapówki grozi mu nawet 8 lat więzienia.
Będzin Korupcja -
Policyjni narciarze pomogli małej Marysi i otrzymali wyjątkowe podziękowania
Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe wyrazy wdzięczności od rodziny z Warszawy dla policyjnego patrolu narciarskiego. Mała Marysia i jej rodzice w swoim liście dziękują policjantom za wsparcie, gdy dziewczynka przewróciła się na stoku i złamała obojczyk. Mundurowi z katowickiego oddziału prewencji udzielili jej pomocy, wezwali służby ratunkowe i do przyjazdu ratownika wspierali cierpiące dziecko. Wdzięczna 8-latka kilka dni później przygotowała dla policjantów piękną laurkę. Takie miłe gesty dają stróżom prawa ogromną radość i motywują do dalszej pracy na rzecz innych.
KWP w Katowicach Interwencje, Kadry -
Okradali tiry używając luksusowych samochodów
Kradli towar z tirów w kilku krajach Europy, następnie sprzedawali go głównie w Polsce. Działalność grupy zakończyli policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie Wlkp. Podczas akcji, w której uczestniczyli także policjanci z KWP w Katowicach i Gorzowie Wlkp., BOA KGP, Czech, Austrii i Niemiec oraz funkcjonariusze z KAS-u zatrzymano, a następnie aresztowano 10 podejrzanych. Odzyskano także towar wart ponad 500 tys. zł.
KWP w Katowicach Napady na tiry, Przestępczość kryminalna, Współpraca międzynarodowa, Współpraca Policji z innymi podmiotami