Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Pseudokibice zatrzymani za pobicie
Dwaj sprawcy pobicia 19-letniego mężczyzny wpadli w ręce świętochłowickich policjantów. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, pseudokibice jednej ze śląskich drużyn piłkarskich zostali zatrzymali praktycznie na gorącym uczynku. Teraz grozi im kara do 8 lat więzienia.
Świętochłowice Bójki i pobicia, Pseudokibice
-
Niecodzienny pilotaż...
Śląscy policjanci brali udział w niecodziennym pilotażu. Stawką było ludzkie życie więc liczyła się każda minuta. Na szczęście, wyścig z czasem zakończył się sukcesem i pacjent w porę trafił do szpitala, gdzie czekało na niego nowe serce.
KWP w Katowicach Interwencje -
36 000 komunikatów w internetowym portalu Policji Śląskiej
Nowoczesny portal internetowy Policji Śląskiej działa od 12 lat. W tym czasie zamieściliśmy w nim ponad 36 tysięcy komunikatów prasowych. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach „w sieci” jest już jednak od 1998 roku, czyli przeszło 20 lat. Policyjne informacje, za pośrednictwem mass mediów oraz portali społecznościowych, trafiają do szerokiego grona odbiorców. Nad wszystkimi czuwa Zespół Prasowy KWP w Katowicach oraz oficerowie prasowi komend miejskich i powiatowych garnizonu śląskiego.
KWP w Katowicach Statystyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Z narażeniem zdrowia uratowali mężczyzn z pożaru
Szybka reakcja i przede wszystkim ofiarne działanie stróżów prawa zapobiegło kolejnej ludzkiej tragedii. Pełniący na co dzień służbę w wojkowickim komisariacie policjanci, w sytuacji zagrażającej ich własnemu bezpieczeństwu, uratowali z płonącego mieszkania przy ulicy Plaka dwóch mężczyzn. Mundurowym udało się także ugasić pożar jeszcze przed przybyciem będzińskich strażaków.
Będzin Pożary i podpalenia -
O bezpieczeństwie nie tylko babć i dziadków
Z okazji Święta Babci i Dziadka, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w ramach akcji "Akademia Bezpiecznego Seniora" spotkali się ze słuchaczami największego na Śląsku Uniwersytetu III Wieku w Tychach. Tematem rozmowy było oczywiście bezpieczeństwo. Na koniec policjanci wręczyli słuchaczom praktyczne upominki.
KWP w Katowicach Profilaktyka, Ruch Drogowy -
Bez chwili wahania weszli w ogień, aby ratować ludzkie życie
Szybkość, odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu. W sytuacjach trudnych i kryzysowych, które zagrażają życiu i zdrowiu innych osób, te właśnie cechy są decydujące. Takimi cechami wykazali się dzisiaj sierż. sztab. Radosław Dendys i st. post. Mateusz Barabasz – policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach, którzy uratowali z pożaru kobietę i mężczyznę. Bez chwili wahania weszli do środka palącego się domu i wyprowadzili poszkodowanych, a następnie ugasili pożar.
Bielsko-Biała Ofiarni i odważni, Pożary i podpalenia -
Insp. dr Adam Kocur patronem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
Wczoraj w siedzibie śląskiej Policji odbyła się wyjątkowa uroczystość. Insp. dr Adam Kocur – Główny Komendant Policji Województwa Śląskiego w latach 1926-1928 – został patronem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Symboliczną tablicę uroczyście odsłonili szef śląskiego garnizonu nadinsp. Krzysztof Justyński wraz z nadkom. Krzysztofem Musielakiem - Dyrektorem Biura Historii i Tradycji Policji KGP oraz dr Andrzejem Sznajderem - Dyrektorem Oddziału IPN w Katowicach.
KWP w Katowicach Uroczystości
-
Areszt za napaść z siekierami na policjantów
Dwóch młodych zabrzan, którzy podczas interwencji zaatakowali siekierami policjantów, zostało tymczasowo aresztowanych przez zabrzański sąd. Mężczyźni dopuścili się czynnej napaści podczas interwencji przeprowadzonej w miniony weekend w Biskupicach. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.
Zabrze Ataki na policjantów -
Policjanci z Kobiernic zatrzymali sprawcę kradzieży. Pomógł im emerytowany stróż prawa
Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali w pościgu sprawcę kradzieży. Łupem rabusia padła saszetka, a wraz z nią pieniądze i dokumenty. W zatrzymaniu złodzieja pomógł im emerytowany policjant z Brzeszcz. Za kradzież zatrzymanemu 36-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.
Bielsko-Biała Kradzieże -
"Potrzebuję pomocy, atakują..."
To już kolejna bezpodstawna interwencja Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy.
Jastrzębie Zdrój Interwencje, Wykroczenia -
Usłyszał 98 zarzutów
Pracownik jednej z niepublicznych szkół działającej na terenie województwa śląskiego, usłyszał 98 zarzutów za poświadczenie nieprawdy. Swoim działaniem naraził chorzowski magistrat na straty w wysokości ponad 330 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5-letni pobyt w więzieniu.
Chorzów Oszustwa -
Amatorska Scena Policyjna na "Służbie" w Katowicach
Aktorzy Amatorskiej Sceny Policyjnej „Na Posterunku” odwiedzili Śląsk i wystawili wyjątkowy spektakl: „Służba”. Występ odbył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach i miał na celu upamiętnienie rocznicy 100-lecia powstania Policji Państwowej. Pomysłodawcami i organizatorami projektu jest Biuro Komunikacji Społecznej KGP oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Podróbki znanych marek nie trafią na rynek
Policjanci z Dąbrowy Górniczej zabezpieczyli prawie 1500 sztuk odzieży i kosmetyków z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Właścicielom „lewego” towaru przedstawiono 445 zarzutów. Może im za to grozić teraz do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
Dąbrowa Górnicza Przestępczość gospodarcza
-
Szukamy sprawcy napadu. Czy ktoś go rozpoznaje? Publikujemy film.
Policjanci poszukują sprawcy trzech rozbojów w placówkach handlowych w Cieszynie. Napastnik kradł pieniądze grożąc nożem. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny. Osoby, które rozpoznają sprawcę, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji.
Cieszyn Rozboje
-
Policjanci odzyskali służbową skodę, którą skradziono Prezydent Miasta Zabrze
Policjanci odzyskali skradzioną służbową skodę superb, którą użytkowała Prezydent Miasta Zabrza. Samochód zaparkowany przed jedną z posesji padł łupem złodzieja w ubiegłym tygodniu. Policjanci zatrzymali również podejrzanego, który kierował skradzionym pojazdem. Zabrzańscy kryminalni prowadzą teraz dalsze czynności w tej sprawie.
Zabrze Kradzieże, Przestępczość samochodowa -
Odprawa służbowa śląskiego garnizonu Policji
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się dzisiaj odprawa służbowa, podsumowująca pracę śląskiej policji w 2018 roku. Zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje. Szef śląskich policjantów, nadinsp. Krzysztof Justyński podkreślił, że jednym z najważniejszych wyzwań jest utrzymanie wysokiego poziomu zaufania i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Nietrzeźwy i bez prawa jazdy uciekał przed policjantami
Nawet do 5 lat więzienia grozi 19-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policyjnym pościgiem, sprawca łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera, który miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Nastolatek tłumaczył się przed policjantami, że zdawało mu się, że zdoła uciec, bo najwyraźniej naoglądał się zbyt wiele filmów sensacyjnych.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Areszt dla sprawców fałszywych alarmów bombowych
Zabrzańscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców dwóch fałszywych alarmów bombowych – w miejscowym magistracie i komendzie. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn. Podejrzanym grozi teraz do 8 lat więzienia.
Zabrze Fałszywe alarmy -
Częstochowscy policjanci przejęli nielegalny tytoń i alkohol
Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli prawie 10 kilogramów tytoniu, ponad 5300 papierosów i 30 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Przy ich wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości blisko 13,5 tys. złotych. Nielegalny towar przechowywany był w mieszkaniu i pomieszczeniach piwnicznych zajmowanych przez 57-letniego mieszkańca Częstochowy.
Częstochowa Przestępczość gospodarcza
-
Znów zagrali charytatywnie – tym razem dla Szymona i Łukasza
W II Charytatywnym Turnieju Futsalu o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu udział wzięło prawie 180 zawodników z 17 drużyn ze śląska i nie tylko. Zebrano ponad 16 tys. złotych na rehabilitację Szymona i Łukasza. W imieniu chłopców, sponsorom, zawodnikom, sędziom wolontariuszom i kibicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, niesamowite emocje i szczodrość podczas organizacji turnieju i licytacji. Do zobaczenia na turnieju za rok.
Zabrze Sport, Współpraca Policji z innymi podmiotami