Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Wpadł z masłem o smaku... marihuany
W ręce będzińskich stróżów prawa zajmujących się przestępczością narkotykową wpadł 31-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Policjanci, w trakcie przeszukania jego mieszkania, znaleźli marihuanę, z której można było przygotować ponad 40 działek dilerskich tego narkotyku. Największe zaskoczenie przyniosła kryminalnym jednak wizyta w kuchni. W słoiku w lodówce policjanci odnaleźli ponad pół kilo masła... wymieszanego z marihuaną.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
„Kaskadowy pomiar prędkości” – policyjne działania
Policja prowadzi pierwsze w tym roku planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Ruch Drogowy -
Właściwa reakcja dzielnicowego z Koniecpola
Dzielnicowy z Koniecpola asp. Krzysztof Łuszczek, pełniąc wczoraj służbę na podległym sobie terenie, zauważył na jednej z posesji dym, wydobywający się spod dachu budynku gospodarczego. Dzięki szybkiej reakcji mundurowego mieszkańcom przyległego do garaży domu nic się nie stało. Nie ucierpiały też zwierzęta hodowlane, które policjant pomagał wyprowadzić z sąsiednich pomieszczeń.
Częstochowa Interwencje, Pożary i podpalenia -
Policyjny pościg za kierowcą volvo
Nawet do 5 lat więzienia grozi 34-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi kierujący -
Antyterrorysta zatrzymał sprawcę rozboju
Policyjny antyterrorysta mieszkający w Rudzie Śląskiej będąc poza służbą, zainterweniował, gdy zobaczył brutalny napad na starszą kobietę. W niedzielny wieczór na głównej ulicy Rudy Śląskiej napastnik zaatakował bezbronną 80-latkę. Całą sytuację zauważył przejeżdżający prywatnym samochodem funkcjonariusz, który bez wahania zainterweniował i doprowadził do zatrzymania sprawcy rozboju.
Ruda Śląska Rozboje -
Pijany wjechał w policyjnego busa
Do nietypowej kolizji doszło 4 stycznia około godziny 21.00 pod wiaduktem na ul. Piwnej. W ruszający na zielonym świetle policyjny bus uderzył jadący ul. Tarnogórską volkswagen golf. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Kolizja nie była jedynym zmartwieniem 25-letniego kierującego osobówką. Jak się okazało, był on pijany.
Gliwice Nietrzeźwi kierujący
-
Zatrzymani na „gościnnych występach”
Recydywiści z województwa dolnośląskiego przyjechali na „gościnne występy” do naszego powiatu. Wybrali sklep na uboczu i przystąpili do włamania. Na gorącym uczynku zatrzymali ich gliwiccy stróże prawa.
Gliwice Kradzieże z włamaniem -
Policjantka w czasie wolnym zatrzymała pijanego kierowcę
Czujność rudzkiej policjantki sprawiła, że nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Mężczyzna miał prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym i kolizję.
Ruda Śląska Interwencje, Kadry, Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
Policyjni muzycy zagrali charytatywnie dla podopiecznych hospicjum
Wczoraj Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zagrała wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. Charytatywny występ policyjnych muzyków odbył się w kościele Królowej Apostołów w Rybniku. Dedykowany był podopiecznym Stowarzyszenia Hospicjum Domowego w Rybniku.
KWP w Katowicach Ofiarni i odważni, Uroczystości
-
Bezpieczny korowód z jastrzębską drogówką
Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju była współorganizatorem Jastrzębskiego Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami naszego miasta. Przejście korowodu zabezpieczali mundurowi z drogówki. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników, minimalizowali niedogodności i wyznaczali objazdy.
Jastrzębie Zdrój Ruch Drogowy, Uroczystości
-
Zapraszamy na charytatywny koncert orkiestry policyjnej
Serdecznie zapraszamy na charytatywny koncert kolęd i pastorałek z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który odbędzie się jutro, o godz 18:00 w kościele Królowej Apostołów w Rybniku. Policyjni muzycy zapewnią oprawę także podczas mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 17.00. Organizatorem muzycznego wydarzenia jest Niemedyczne Hospicjum Domowe im. św. Rafała Kalinowskiego Rybniku.
KWP w Katowicach Policyjne pasje, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Policjanci uratowali 42-latka przed zamarznięciem
Dzięki interwencji policjantów z komisariatu IV w Bielsku-Białej udało się uratować przed wychłodzeniem 42-letniego bielszczanina. Gdy tylko stróże prawa zauważyli nietrzeźwego mężczyznę, który siedział na ławce, natychmiast zareagowali. Mieszkaniec Bielska był wyczerpany, a jego organizm wychłodzony. Mundurowi udzieli mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie oddali pod opiekę krewnych.
Bielsko-Biała Interwencje -
Nowy radiowóz dla policjantów z Kłomnic
Komisariat Policji w Kłomnicach wzbogacił się o nowy, oznakowany radiowóz. Jego zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu samorządowców z czterech gmin: Kłomnic, Mstowa, Mykanowa i Rędzin. Nowy hyundai I20 w głównej mierze będzie służył dzielnicowym.
Częstochowa Logistyka, wyposażenie, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Wpadł przez... szorty
Dość nietypowy jak na bieżącą porę roku ubiór bez wątpienia miał wpływ na wytropienie przez siewierskich kryminalnych sprawcy włamań do kilku samochodów w Mierzęcicach. 25-latek dopuścił się tych przestępstw ubrany w krótkie spodenki. Jego charakterystyczny wygląd przykuł uwagę wielu świadków, których informacje pozwoliły na wytypowanie i w konsekwencji zatrzymanie sprawcy.
Będzin Kradzieże z włamaniem, Nie reagujesz - akceptujesz -
Z siekierą na policjantów
Policjanci z komisariatu w Zbrosławicach zatrzymali 17-latka, który awanturował się z matką, a na interweniujących funkcjonariuszy rzucił się z siekierą. Mundurowi szybko obezwładnili agresora. Za czynną napaść na stróżów prawa grozi mu do 10 lat więzienia.
Tarnowskie Góry Ataki na policjantów, Interwencje -
Bez uprawnień za to z 3 promilami... zatrzymany przez policjanta po służbie
Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej reakcji będzińskiego policjanta będącego po służbie swoją "nietrzeźwą" podróż zakończył wczoraj kompletnie pijany kierowca. 38-latek siedzący za kierownicą forda w chwili kontroli w Brudzowicach miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Jak się okazało mężczyzna niedawno utracił także prawo jazdy. Dalszym losem amatora jazdy "na podwójnym gazie" zajmie się teraz sąd i prokurator, grożą mu 2 lata więzienia.
Będzin Nietrzeźwi kierujący -
Nowe radiowozy na rybnickich drogach
200-konne ople zasiliły flotę rybnickiej policji. Samochody zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta Rybnika oraz budżetu KWP w Katowicach. Radiowozy przekazali policjantom, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku oraz Prezydent Miasta Rybnika.
Rybnik Logistyka, wyposażenie -
Częstochowscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi
Częstochowscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Kryminalni odkryli uprawę na obrzeżach miasta. Łącznie zabezpieczyli 22 krzewy oraz blisko 400 gramów już ściętego suszu. Szacunkowa wartość otrzymanej z nielegalnej uprawy i zabezpieczonej marihuany, to blisko 30 tys. zł.
Częstochowa Przestępczość narkotykowa -
Dzielnicowi uratowali bezdomnego przed zamarznięciem
Będzińscy dzielnicowi uratowali życie 43-letniemu mężczyźnie. Pełniący na co dzień służbę na terenie dzielnic Ksawera i Warpie policjanci w trakcie służby sprawdzali pustostany. W czasie kontroli jednego z takich budynków odnaleźli 43-latka. Wycieńczony i mocno wychłodzony mężczyzna trafił już pod fachową opiekę.
Będzin Interwencje, Zamarznięcia -
Śmiertelne potrącenie rowerzystki
Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na ulicy Chudowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault master śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła czynności pod nadzorem prokuratora.
Zabrze Profilaktyka, Ruch Drogowy, Wypadki śmiertelne