Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Ukrył amfetaminę w lodówce
W ręce będzińskich kryminalnych wpadł 26-letni mieszkaniec Wojkowic, który posiadał znaczne ilości amfetaminy. W trakcie zatrzymania stróże prawa znaleźli w lodówce ponad pół kilograma narkotyku. Na wniosek policji i prokuratury, będziński sąd tymczasowo aresztował wojkowiczanina na najbliższe trzy miesiące. 26-latkowi grozi teraz nawet 10 lat więzienia.
Będzin Przestępczość narkotykowa -
Policjant z Żor Osobowością Roku 2018
Nominowany przez redakcyjną kapitułę Dziennika Zachodniego wygrał powiatowe eliminacje w kategorii działalność społeczna i charytatywna, a w miniony piątek odebrał prestiżową nagrodę w plebiscycie Osobowość Roku 2018. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w katowickiej Filharmonii Śląskiej sierż. sztab. Adam Doleżych stanął w gronie tych, którzy zebrali największą liczbę głosów mieszkańców regionu.
Żory Opinia publiczna -
Współpraca Policji przyczyniła się do zatrzymania złodzieja
Od kilku dni policjanci z Mikołowa poszukiwali dwóch mężczyzn, którzy w jednym z mikołowskich komisów samochodowych dokonali kradzieży 30 tysięcy złotych oraz kluczyka do samochodu o wartości 500 złotych. W związku z popełnionym przestępstwem policjanci wykonali szereg czynności, które miały na celu zatrzymanie sprawców. Jeden z nich- 44 letni mężczyzna został zatrzymany w Gdańsku.
Mikołów Kradzieże -
Policjantem jest się także w czasie wolnym
Policjant z chorzowskiej drogówki udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę opla, który wsiadł do auta mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało nie było to jego jedyne przewinienie. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.
Chorzów Nietrzeźwi kierujący -
W walce o Wielkiego Szlema ukończył Setkę Komandosa
Zabrzański policjant mł. asp. Andrzej Spiechowicz ukończył Setkę Komandosa. Bieg zorganizowany został przez Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu. Zawodnicy musieli pokonać dystans 100 km w umundurowaniu ćwiczebnym, ciężkich butach oraz z plecakiem o wadze min. 10 kg. Setka Komandosa, to kolejny bieg zabrzańskiego policjanta w drodze do zdobycia Wielkiego Szlema Komandosa.
Zabrze Kadry, Policyjne pasje, Sport -
Areszt dla 20-letniego oszusta
Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 20-latek, zatrzymany przez raciborskich kryminalnych. Mężczyzna podejrzany jest o udział w oszustwie metodą „na wypadek”. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia. Policjanci przypominają, aby nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy!
Racibórz Oszustwa
-
Bezpiecznie na meczu w Jastrzębiu-Zdroju
Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, wraz z policjantami z innych jednostek garnizonu śląskiego, zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS 1962 Jastrzębie i GKS Katowice. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście. Podczas zabezpieczenia tego spotkania nie doszło do żadnych incydentów, ani też zakłócenia spokoju.
Jastrzębie Zdrój Zabezpieczenie imprez masowych
-
Nielegalny imigrant zatrzymany w Sławkowie
Kolejny nielegalny imigrant wpadł w ręce sławkowskich stróżów prawa na terenie terminala przeładunkowego. Cudzoziemiec, podobnie jak zatrzymani kilka dni wcześniej dwaj młodzi obywatele Afganistanu, przybył nielegalnie na terytorium Polski ukryty w naczepie ciężarówki. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.
Będzin Przestępczość cudzoziemców -
Znamy już zwycięzców XII Memoriału im. podkom. Tadeusza Bartosika
W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji zakończył się XII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika. Po zaciętym finale na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja śląskiej Policji. Wybrano również zawodników wyróżniających się na boisku. Po wręczeniu nagród i złożeniu gratulacji, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oficjalnie zakończył turniej.
KWP w Katowicach Sport -
Pomaganie mają we krwi... „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”
Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się dzisiaj akcja honorowej zbiórki krwi. W tym roku, w związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, akcja krwiodawstwa odbyła się pod hasłem: „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. Policjanci i pracownicy cywilni chętnie oddawali krew oraz rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. W sumie zebrano 11 litrów życiodajnego płynu, który trafi do najbardziej potrzebujących. Przykład "szedł z samej góry", bowiem krew oddał także szef śląskich policjantów nadinsp. Krzysztof Justyński, który regularnie uczestniczy w honorowych zbiórkach krwi.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Ofiarni i odważni
-
11 kg marihuany i 125 sztuk nielegalnych roślin przejęte przez myszkowskich kryminalnych
Myszkowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informację, że na terenie powiatu częstochowskiego w Zalesicach uprawiane są konopie indyjskie. Kiedy doszło do realizacji sprawy, w budynkach gospodarczych śledczy zabezpieczyli 125 krzewów konopi indyjskich, prawie 11 kilogramów marihuany i 5 tabletek ekstazy. W tej sprawie kryminalni zatrzymali 45-latka. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.
Myszków Przestępczość narkotykowa -
Akcja profilaktyczna: „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”
14 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, wspólnie z drogówką gliwicką oraz piłkarzami Piasta Gliwice, przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”. To część ogólnopolskich działań BEZPIECZNY PAS(ażer). Po raz kolejny pokazujemy, że policyjna kontrola nie musi wiązać się ze stresem, a nawet czasem może być okazją do rozmowy ze znanymi sportowcami.
KWP w Katowicach Profilaktyka
-
Domowa plantacja marihuany zlikwidowana
Kryminalni z jaworznickiej komendy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 47-letnią kobietę. Oprócz 64 krzaków nielegalnej rośliny, policjanci zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt służący do jej uprawy. Podejrzanej grozi kara do 8 lat więzienia.
Jaworzno Przestępczość narkotykowa
-
32-letni diler narkotyków i jego towar wartości 42 tys. zł w rękach bytomskich policjantów
Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 32-letniego dilera narkotyków. Przejęto ponad 1 kg marihuany oraz blisko 6 kg tytoniu o czarnorynkowej wartości ok 42 tys. zł. Prokurator objął bytomianina policyjnym dozorem. Za handel narkotykami oraz ich posiadanie grozi mu do 10 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
"Drugstop" – raciborska policjantka szkoliła rodziców i nauczycieli w Rudniku
„Drugstop" to wspólne działania profilaktyczne polskiej i czeskiej Policji. Raciborscy policjanci prowadzą cykl spotkań z rodzicami i nauczycielami w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Do szkoleń wykorzystują specjalną walizkę z rekwizytami, które przedstawiają zabronione substancje odurzające. Ostatnio swoją wiedzę w tym zakresie poszerzyli rodzice i nauczyciele w Szkole Podstawowej w Rudniku.
Racibórz Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Poszukiwany za handel ludźmi wpadł dzięki śląskim "łowcom głów"
Niespełna kilkanaście dni od przejęcia sprawy, zajęło „łowcom głów” z katowickiej komendy wojewódzkiej policji ustalenie miejsca ukrywania się mężczyzny, podejrzanego o handel ludźmi. 31-letni bytomianin od 2 lat „unikał” przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Dzięki informacjom przekazanym przez śląskich policjantów, Damian M. został zatrzymany w Duisburgu przez naszych niemieckich kolegów.
KWP w Katowicach Poszukiwani -
Policjant uratował pasażerów z płonącego autobusu
O tym, że policjantem jest się także po godzinach służby, po raz kolejny przypomniał funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Poruszając się swoim prywatnym samochodem przez będzińską dzielnicę Grodziec, zauważył kłęby dymu wydobywające się spod jadącego przed nim autobusu. Policjant natychmiast ruszył z pomocą i wyprowadził pasażerów z płonącego pojazdu. Dzięki jego szybkiej reakcji nikt nie ucierpiał.
KWP w Katowicach Interwencje, Pożary i podpalenia -
„Moje Bezpieczne(?) Dziecko”. Rusza projekt "Cyberprzestrzeń-współczesne zagrożenia"
Dzisiaj w Auli im. aspiranta policji województwa śląskiego Jana Kali odbyła się konferencja, inaugurująca projekt profilaktyczny „Cyberprzestrzeń-współczesne zagrożenia”. Jest to kolejna odsłona kampanii śląskiej policji „Moje Bezpieczne(?) Dziecko”, stworzonej przez Wydział Prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym „Metis”. Dzisiejsze spotkanie było pierwszym z 5 planowanych w garnizonie śląskim, promujących akcję i jej nową odsłonę. Podczas konferencji policjanci i pracownicy "Metis" poprowadzili wykłady na temat cyberbezpieczeństwa najmłodszych. Wydarzenie poprzedził briefing prasowy.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Parkujmy z głową
Już po raz kolejny katowiccy policjanci przeprowadzili akcję, mającą przeciwdziałać niewłaściwemu parkowaniu pojazdów w Katowicach. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na pozostawianie pojazdów na drogach rowerowych, chodnikach, przejściach dla pieszych, przystankach oraz skrzyżowaniach. Stróże prawa, w zależności od stopnia zagrożenia, pozostawiali na przedniej szybie samochodów informację o popełnionym wykroczeniu w postaci upomnienia, bądź też dokumentowali całą sytuację i wzywali do stawiennictwa w komendzie właścicieli pojazdów.
Katowice Profilaktyka, Ruch Drogowy
-
Aukcja charytatywna dla Karoliny
Wczoraj zwycięzca internetowej licytacji uczestniczył w godzinnym treningu strzeleckim pod okiem najlepszego dzielnicowego w kraju. W ten sposób zawierciańscy policjanci postanowili wesprzeć leczenie 28-letniej Karoliny, rannej w wypadku drogowym. Podziękowania za udział w charytatywnej aukcji przekazał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu mł. insp. Arkadiusz Miśta.
Zawiercie