Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policyjne zabezpieczenie meczu Polska – Niemcy
Policjanci z bielskiej komendy oraz Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy młodzieżowymi drużynami Polski i Niemiec. Na trybunach zasiadło blisko 6000 kibiców. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale także w całym mieście. Podczas zabezpieczenia tego spotkania nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów, ani też zakłócenia spokoju.
Bielsko-Biała Sport, Zabezpieczenie imprez masowych -
Kryminalni rozbili gang zajmujący się fikcyjnym handlem medykamentami
Śląscy kryminalni rozbili zorganizowaną, 7-osobową grupę przestępczą, która zajmowała się fikcyjnym handlem specyfikami medycznymi. Członkowie gangu wyszukiwali zamożne osoby, które inwestowały gotówkę w rzekomy przemyt hormonów i tabletek na potencję, które w rzeczywistości były witaminami lub cukierkami. Inwestorzy stracili łącznie prawie 4 mln złotych. Katowicka prokuratura okręgowa zakończyła właśnie śledztwo w tej sprawie. Wszyscy oskarżeni przyznali się do winy.
KWP w Katowicach Oszustwa, Przemyt, Przestępczość farmaceutyczna, Zorganizowane grupy przestępcze -
Wjechał osobówką pod pociąg. Nikt nie ucierpiał
Policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy wyjaśniają szczegółowe okoliczności, w jakich dzisiaj około 14.30 doszło do zderzenia osobowego volvo z pociągiem towarowym relacji Zabrze – Czechowice-Dziedzice. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Nad Białką. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Samochód nadaje się do kasacji.
Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Pożar w mieszkaniu przy ulicy Małopolskiej
Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego jako pierwsi byli na miejscu pożaru, do którego doszło po północy w mieszkaniu przy ulicy Małopolskiej. Ewakuowanych zostało 22 mieszkańców budynku, a 6 osób zostało przewiezionych do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju i Żorach. Jastrzębscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru.
Jastrzębie Zdrój Pożary i podpalenia -
1 kwietnia „Zamiast robić dziś psikusa oddaj krew do busa” przed dąbrowską komendą policji
W związku z przypadającymi na 2019 rok obchodami 100 rocznicy powstania Policji, policjanci z Dąbrowy Górniczej włączają się w akcję „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”. 1 kwietnia od godz. 10.00 do 14.00 na parkingu przy budynku Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Więc w prima aprylis - „Zamiast robić dziś psikusa oddaj krew do busa”.
Dąbrowa Górnicza Akcje policyjne, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
VI Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie Ślężańskim
W miniony weekend odbył się XII Półmaraton Ślężański, a tym samym VI Mistrzostwa Polski Policji w tych zawodach. Policyjne Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Region Wrocław. Bardzo wysokie miejsce w zawodach zajął policjant Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, st. post. Paweł Wylężek
KWP w Katowicach Sport -
Wywęszył 91-latka, ratując go przed zamarznięciem
Sierż. sztab. Jakub Furczyk, policyjny przewodnik z wydziału prewencji bielskiej komendy, z pomocą psa tropiącego odnalazł zaginionego mężczyznę. Po blisko 3-godzinnych poszukiwaniach Mania doprowadziła mundurowego do zdezorientowanego, cierpiącego na zaniki pamięci 91-latka, ubranego jedynie w cienki sweter i letnie buty. Mężczyzna został oddany pod opiekę rodziny.
Bielsko-Biała Zaginięcia i poszukiwania -
Policjant na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę
Pracujący na co dzień w wydziale ruchu drogowego st. sierż. Ariel Dąbrowski w sobotni wieczór zatrzymał pijanego kierowcę. Policjant był wtedy na wolnym i wracał od znajomych. Gdy zauważył samochód marki Seat, który wykonywał dziwne manewry na drodze, powiadomił o tym dyżurnego policji i zatrzymał kierującego. Okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grożą mu 2 lata więzienia.
Częstochowa Nietrzeźwi kierujący, Ruch Drogowy -
2 tysiące odblasków trafi do pieszych
W ramach kampanii „Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce!” już wkrótce policjanci przekażą pieszym kolejne tysiące odblaskowych opasek. To akcja promująca bezpieczne poruszanie się pieszych i rowerzystów po drogach. Realizowana jest od kilku lat przez powiat pszczyński, a jej celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W ciągu minionych 6 lat powiat pszczyński zakupił i przekazał mieszkańcom już niemal 60 tysięcy elementów odblaskowych.
Pszczyna Profilaktyka, Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Wspólne ćwiczenia policjantów z trzech komend
Na Stadionie Miejskim w Gliwicach odbyło się dziś praktyczne szkolenie nieetatowych funkcjonariuszy pododdziałów policji. Celem tego typu ćwiczeń jest doskonalenie umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego podczas imprez sportowych. Tym razem, oprócz gliwickich stróżów prawa, wzięli w nich także udział funkcjonariusze z Zabrza i Rudy Śląskiej. Wspólne ćwiczenia koordynowali policjanci z Wydziału Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
Gliwice Pseudokibice, Szkolenia i ćwiczenia -
6-latek uratował 3-latka
Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Kochanowskiego. Gdy tylko 6-letni chłopczyk zauważył stojącego w oknie 3-latka, który próbował skoczyć na trawnik, natychmiast podbiegł i złapał dziecko. O wszystkim powiadomił swoją matkę. Na szczęście dzieciom nic się nie stało. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 37-letnią kobietę – matkę 3-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie blisko 3 promile alkoholu.
Bielsko-Biała Nietrzeźwi opiekunowie -
Kryminalni zabezpieczyli blisko 6,5 tys. porcji narkotyków
Policjanci z wydziału kryminalnego piekarskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy posiadali znaczne ilości środków odurzających. W wyniku podjętych działań, w ciągu kilku dni przechwycono łącznie blisko 6,5 tys. porcji narkotyków. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali objęci policyjnym dozorem. Zarówno 17-latkowi jak i 28-letniemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
Piekary Śląskie Przestępczość narkotykowa -
Rzucał cegłami w policjantów
Pijany za kierownicą audi, bez uprawnień do kierowania a ponadto poszukiwany do odbycia kary. 44-letni mieszkaniec Sączowa, chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaatakował wojkowickich stróżów prawa. Mężczyzna zabarykadował się na piętrze budynku i z balkonu rzucał w policjantów cegłami oraz wiadrami. Dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd i prokurator. Grożą mu 3 lata więzienia.
Będzin Ataki na policjantów, Nietrzeźwi kierujący, Poszukiwani, Ruch Drogowy -
Policyjne uderzenie w pseudokibiców. Przejęto narkotyki warte prawie 2 mln zł i rozbito dwa gangi
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przejęli narkotyki o wartości prawie 2 mln zł, które miały trafić do grup przestępczych śląskich kiboli. To największy transport środków odurzających przejętych w tym roku w województwie śląskim. Z kolei funkcjonariusze CBŚP rozbili dwa gangi założone przez stadionowych przestępców, zajmujące się kradzieżami na dużą skalę i przemytem. Łącznie policjanci zatrzymali 13 osób.
KWP w Katowicach Przestępczość narkotykowa, Pseudokibice, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
Potrącił rowerzystkę i uciekł. Szukamy sprawcy
Do wypadku doszło w minioną sobotę (23 marca) około 15.00 w Ligocie na ul. Bielskiej. 26-letnia rowerzystka na skutek potrącenia przez kierującego samochodem ciężarowym odniosła obrażenia. Sprawca nie zatrzymał się, by udzielić rannej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Świadków tego wypadku, a w szczególności osoby, które mogą pomóc policjantom w ustaleniu sprawcy prosimy o kontakt z bielską policją - nr alarmowe 997 lub 112.
Bielsko-Biała Ruch Drogowy -
Wspólnie dbajmy o środowisko. "NIE" dla nielegalnego składowania i przewożenia niebezpiecznych odpadów
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.
KWP w Katowicach Oszustwa, Profilaktyka, Przestępczość przeciwko środowisku
-
Raciborscy kryminalni zatrzymali 24-latka ze znaczną ilością marihuany
Raciborscy policjanci w piątek zatrzymali 24-latka, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał ponad 120 działek dilerskich marihuany. W jego mieszkaniu przy ulicy gen. Jarosława Dąbrowskiego mundurowi ujawnili również nielegalną uprawę konopi. Stróże prawa zabezpieczyli 22 rośliny. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu 10 lat więzienia.
Racibórz Przestępczość narkotykowa -
Kolejna edycja Super Sprint „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”
Śląska policja uczestniczyła w kolejnym już projekcie Super Sprint przygotowanym dla młodych kierowców. Odbył się w on na wyspecjalizowanym torze wyścigowym w Bieruniu. W zawodach udział wzięło 28 załóg z województwa śląskiego, jak i spoza jego granic.
KWP w Katowicach Akcje policyjne, Profilaktyka, Ruch Drogowy
-
Już wkrótce VI Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Squashu!
11 kwietnia 2019 roku w Jaworznie rozegrane zostaną VI Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Squashu. Zawody odbędą się w ośrodku sportowym VIA SPORT przy ul. Wojska Polskiego 11. Zgłoszenia zawodników przyjmowane są do dnia 05 kwietnia 2019 roku. Informacji w sprawie mistrzostw udziela Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, który jest organizatorem turnieju.
KWP w Katowicach Sport -
Motocykliści pożegnali zimę
"Motocyklowe pożegnanie zimy", to nazwa wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez Jastrzębia-Zdroju. Organizatorem przedsięwzięcia był Klub Motocyklowy WRM MC POLAND. Nad bezpieczeństwem wszystkich fanów dwóch kółek oraz pozostałych uczestników ruchu, czuwali policjanci jastrzębskiej, jak i śląskiej drogówki. Impreza była także idealną okazją do propagowania bezpiecznych zachowań na drodze wśród motocyklistów.
Jastrzębie Zdrój Profilaktyka, Ruch Drogowy