Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja
Policjant pracujący na co dzień w kłobuckim wydziale kryminalnym udowodnił, że służba nie kończy się wraz z wyjściem do domu. Podczas robienia zakupów w jednym ze sklepów samoobsługowych we Wręczycy Wielkiej, stróż prawa zatrzymał „na gorącym uczynku” 30-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej skradł drogie alkohole. Podejrzany usłyszał zarzuty karne, za które grozi kilkuletni pobyt w więzieniu.
Kłobuck Interwencje, Kradzieże -
Poszukiwany listem gończym wpadł z narkotykami
Policjanci z jastrzębskiej patrolówki zatrzymali 38-latka, który miał przy sobie narkotyki. Mężczyzna podał mundurowym fałszywe dane osobowe. Jak się okazało, powodem kłamstw była chęć uniknięcia konsekwencji za kryminalną przeszłość, ponieważ był on poszukiwany listem gończym. Trafił już do zakładu karnego.
Jastrzębie Zdrój Przestępczość narkotykowa, Zatrzymania poszukiwanych -
Mundurowi zwiedzili wystawę: „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”
Wczoraj szefowie raciborskich służb mundurowych zwiedzili wystawę pt. „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” . Wydarzenie odbyło się ona w wyjątkowym miejscu - na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Garnizon śląskiej Policji reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs.
Racibórz Kadry, Ofiarni i odważni, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Kolejne warsztaty dla młodzieży "I can always say STOP" za nami
"I can always say STOP" to tytuł pilotażowych warsztatów dla młodzieży licealnej, które zorganizowane zostały przez żorską komendę we współpracy ze Stowarzyszeniem Międzykulturowym Maloka. O zapobieganiu i zwalczaniu przestępstw z nienawiści z młodzieżą rozmawiały koordynatorki projektu, jaki powstał w ramach planu działań Policji na lata 2018-2021 w zakresie przeciwdziałania m.in. przestępstwom nawoływania do nienawiści. Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach.
Żory Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Kryminalni z Rostka przejęli 1000 porcji amfetaminy
Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka przejęli amfetaminę, z której można było przygotować blisko 1000 „działek” dilerskich tego narkotyku. W sprawie zatrzymano 28-letnią bytomiankę. Teraz kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat więzienia.
Bytom Przestępczość narkotykowa -
Ćwiczenia rybnickiej Grupy Szybkiego Reagowania
Policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania regularnie doskonalą swoje umiejętności, aby skutecznie zatrzymywać najgroźniejszych przestępców. Świetna kondycja fizyczna, mocna psychika i odwaga – to tylko niektóre cechy, które posiadają ci policjanci. Niedawno szkolili się z żołnierzami Wojsk Specjalnych.
Rybnik Szkolenia i ćwiczenia
-
Zapraszamy na Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Koszykowej
Informujemy, że wydział doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej organizuje Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Koszykowej. Odbędą się one w dniach 27-28 marca br. (faza grupowa) i 29 marca 2019 roku (finał). Rywalizujących ze sobą zawodników gościć będzie Ośrodek Sportowo-Rekreacyjnego „Victoria” w Bielsku-Białej ul. Bratków 16. Zapraszamy do udziału.
KWP w Katowicach Sport -
Zatrzymana za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali 29-latkę, która odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 600 tabletek zawierających substancje odurzające, marihuanę oraz 13,5 tys. zł gotówki. Prokurator zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mieszkance Jastrzębia grozi teraz do 10 lat więzienia.
Jastrzębie Zdrój Przestępczość narkotykowa -
Wybuch gazu w Bełku
Wczoraj w Bełku miało miejsce tragiczne zdarzenie. W domu jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu najprawdopodobniej wydobywającego się z instalacji zasilanej butlą gazową. W budynku przebywał 16-latek, który doznał licznych oparzeń. Śmigłowiec LPR zabrał go do szpitala. Duża część budynku uległa zniszczeniu. Służby pracowały na miejscu przez kilka godzin.
Rybnik Wybuchy
-
13 dowodów rejestracyjnych w cztery godziny
Wczoraj policjanci drogówki prowadzili wspólnie działania z Inspekcją Transportu Drogowego i pracownikami Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. W czasie akcji mundurowi skontrolowali w sumie 23 pojazdy, głównie dostawcze. Dokładnie sprawdzano stan techniczny, z wykorzystaniem mobilnej stacji diagnostycznej, uprawnienia do kierowania, a także trzeźwość kierujących. Podczas akcji zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych.
Jaworzno Ruch Drogowy, Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Tirem na „podwójnym gazie”
Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika siodłowego, który został zatrzymany na drodze krajowej nr 1. 41-letni nieodpowiedzialny kierujący wpadł w ręce policjantów tyskiej drogówki podczas działań kontrolno-prewencyjnych „Tir”. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.
Tychy Nietrzeźwi kierujący -
Fałszywa policjantka zatrzymana
Policjanci z częstochowskiego Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali mieszkankę Świętochłowic, która brała udział w oszustwie pod legendą. Wspólnie z innymi osobami wyłudziła od mieszkanki Częstochowy ponad 20 tys. zł. Tym razem oszuści podawali się za policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji.
-
Chcąc uniknąć kary schował się pod samochód
Mundurowi z Komendy Miejskiej w Świętochłowicach zatrzymali złodziei kabli technicznych. Namierzył ich, w czasie wolnym od służby, jeden z policjantów. Teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.
Świętochłowice Kradzieże z włamaniem -
Nierzeźwy i pod wpływem narkotyków zatrzymany w policyjnym pościgu
Nietrzeźwy kierowca, który został zatrzymany przez tarnogórskich policjantów w wyniku pościgu, miał w organizmie prawie 1,5 promila w alkoholu. Okazało się również, że 22-latek z Boruszowicz miał przy sobie marihuanę i był pod wpływem narkotyków. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.
Tarnowskie Góry Nietrzeźwi kierujący -
Nielegalni imigranci przekazani Straży Granicznej
W ręce sławkowskich stróżów prawa wpadli dwaj młodzi obywatele Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. 14 i 18-latek zostali zatrzymani na terminalu przeładunkowym w Sławkowie. Granicę naszego państwa najprawdopodobniej przekroczyli ukryci w naczepie ciężarówki. Nastolatkowie zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.
Będzin Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Zmiany na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim
W katowickiej komendzie wojewódzkiej policji odbyła się dzisiaj uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych w kilku komendach miejskich oraz w wydziale kadr komendy wojewódzkiej. Rozkazy o powierzeniu obowiązków wręczono 8 oficerom z garnizonu śląskiego. Podczas spotkania pożegnano także odchodzącego na emeryturę podinsp. dr. Andrzeja Kucharewicza – Zastępcę Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który żegna się z mundurem po 24 latach służby. Rozkazy i podziękowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.
KWP w Katowicach Kadry -
Dwaj 25-latkowie strzelali z wiatrówek w okna
Policjanci z Miechowic zatrzymali dwóch 25-latków, którzy uszkodzili okna, strzelając do nich z wiatrówek. Mężczyźni byli pijani i trafili do policyjnego aresztu. Bytomianie usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.
Bytom Wandalizm -
Pijany wandal zniszczył też swój samochód
Jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który wracając z sobotniej imprezy, zniszczył zaparkowane na parkingu samochody. Pijany awanturnik kopał oraz skakał po pojazdach, które stanęły mu na drodze. Wandal wpadł dzięki reakcji mieszkańców, którzy, widząc całe zajście, powiadomili policję. Mieszkaniec Jastrzębia usłyszał już zarzut popełnienia czynu o charakterze chuligańskim, do którego się przyznał, tłumacząc wszystko nadmiarem wypitego alkoholu. Jak się później okazało, jeden ze zniszczonych pojazdów należał do... niego.
Jastrzębie Zdrój Wandalizm -
Włamywacz z Katowic usłyszał 35 zarzutów
Policjanci z Komisariatu Policji I w Katowicach zatrzymali 33-latka podejrzanego o włamania. Mężczyzna włamywał się do samochodów zaparkowanych na terenie całego miasta. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 35 zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Katowice Kradzieże z włamaniem -
Telefon 75-latki do dzielnicowego pomógł w zatrzymaniu fałszywego policjanta
Telefon do dzielnicowego doprowadził do zatrzymania fałszywego „policjanta”. Bytomscy stróże prawa zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o oszustwo 75-latki. Oszust wprowadzając w błąd emerytkę, miał otrzymać od niej ponad 100 tys. złotych. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.
Bytom Oszustwa