Wiadomości

Policjanci ze śląskiej drogówki oraz prewencji rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznych wakacjach

Data publikacji 19.06.2019

Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej spotkali się z młodzieżą XV L.O. im. rtm. Pileckiego w Katowicach w ich ostatni dzień pobytu w szkole. Mundurowi z drogówki rozmawiali z uczniami o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a policjanci z wydziału prewencji omówili tematykę zagrożeń, jakie mogą pojawić się podczas wakacji oraz wskazali, w jaki sposób młodzież może się przed nimi ustrzec. Spotkanie było doskonała okazją do tego, aby uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznych zachowań między innymi w komunikacji drogowej oraz w podczas letniego wypoczynku i bogatsi o tę wiedzę rozpoczęli wyczekiwane wakacje.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, a tym samym w związku ze zbliżającymi się letnimi wakacjami, policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą XV L.O. im. rtm. Pileckiego w Katowicach.
W trakcie spotkania mundurowy ze śląskiej drogówki przedstawił i przypomniał młodzieży zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w trakcie wakacyjnych wyjazdów, uwzględniając w szczególności kwestie związane z zachowaniem się pieszych, rowerzystów oraz kierujących pojazdami na drodze. 
Policjant z wydziału prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej omówił tematykę bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym, w szczególności dotyczącą wypoczynku nad wodą, cyberzagrożeń w tym cyberprzemocy i zachowań motywowanych nienawiścią. Z uwagi na obchodzony dzisiaj I Europejski Dzień Zapobiegania Włamaniom do Domów oraz w związku z rozpoczynającym się okresem wakacyjnych wyjazdów, na spotkaniu omówiono również problematykę właściwego zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami. Tym samym młodzież przypomniała sobie zasady bezpiecznych zachowań między innymi w komunikacji drogowej i  rozpoczęła wakacje.

  • policjant z drogówki rozmawia z młodzieżą siedzącą w szkolnych ławkach
  • policjant z prewencji  rozmawia z młodzieżą siedzącą w szkolnych ławkach
  • policjant z drogówki rozmawia z młodzieżą siedzącą w szkolnych ławkach
Powrót na górę strony