Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Ogólnopolska akcja "Myśl trzeźwo"
Jednym z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego realizowanych podczas codziennej służby jest kontrola trzeźwości kierujących. Wzmożone kontrole trzeźwości zostaną przeprowadzone na terenie Śląska 2 i 7 stycznia, aby przeciwdziałać i eliminować z ruchu nieodpowiedzialne osoby, które zdecydują się usiąść za kierownicą w stanie po spożyciu alkoholu. Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik, od 30 grudnia 2024 r. do 15 stycznia 2025 r. będzie prowadziło akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”.
KWP w Katowicach Akcje i kampanie, Ruch Drogowy -
Skradziona gotówka odzyskana przez policjantów w Ustroniu
Szybka reakcja dzielnicowego z Ustronia oraz policjanta Posterunku Policji w Goleszowie doprowadziły do odzyskania sporej gotówki skradzionej 30-latkowi krótko przed świętami. Dzięki dobremu rozpoznaniu terenu policjanci natychmiast zatrzymali sprawcę, który widząc zdecydowaną reakcję na przestępstwo, przyznał się do kradzieży i oddał gotówkę.
Cieszyn Pomagamy i chronimy -
Bezpieczny wyjazd na sylwestra
Zbliżający się okres sylwestrowo-noworoczny spowoduje, że część z nas wyjedzie z domu, by spędzić go na różnych zabawach. Dlatego, aby czas ten pozostawił po sobie wyłącznie dobre wspomnienia, musimy dobrze się do tego przygotować. Począwszy od właściwego zabezpieczenia mieszkania i poprzez podróż, aż do miejsca, które wybór również powinien być głęboko przemyślany.
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Miganie się od kary nie popłaca
Chciał się pozbyć znajomych z domu, poprosił o pomoc Policję. Mundurowi na miejscu wylegitymowali zgłaszającego, a kiedy okazało się, że jest on poszukiwany, został zatrzymany i trafił za kraty. 36-latek miał za nic wcześniej orzeczoną karę ograniczenia wolności, sąd więc zastąpił mu ją pobytem w więzieniu.
Wodzisław Śląski Zatrzymania poszukiwanych -
Interwencja służb w Imielinie
Bieruńscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach przebywających na terenie zamkniętym, objętym zakazem wstępu. Na miejscu stróże prawa zastali wskazanych mężczyzn. Jeden z nich na widok policjantów uciekł na dach. Obecnie mundurowi ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.
Bieruń Interwencje
-
Aby wystrzałowy sylwester upłynął bezpiecznie...
Skończyły się święta i wszyscy wyczekujemy już teraz nocy sylwestrowej, która każdemu kojarzy się ze wspaniałymi pokazami fajerwerków. Pamiętajmy jednak, że w trakcie korzystania z petard i innych „wystrzałowych” gadżetów, musimy zachować szczególną ostrożność i rozsądek. Są one bowiem materiałami wybuchowymi, które mogą być niebezpieczne dla życia i zdrowia. Używajmy ich tylko w takim miejscu, w którym nie spowodują one u nikogo krzywdy oraz nie wywołają pożaru. Niech beztroska, czy bezmyślna zabawa, nie zepsują nam tak długo wyczekiwanej nocy!
KWP w Katowicach Profilaktyka -
Wyjątkowy Prezent na Wigilię od dąbrowskich policjantów
W Wigilię Bożego Narodzenia dąbrowscy policjanci odwiedzili rodzeństwo, które marzyło o niezwykłym prezencie – piętrowym łóżku. Marzenia najmłodszych mogły się spełnić dzięki wspólnemu zaangażowaniu dąbrowskich policjantów. Dar serca wywołał uśmiech na twarzach i ogromną radości.
Dąbrowa Górnicza Pomagamy i chronimy -
Odpowie za atak na policjantów
Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 35-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna podczas interwencji znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną mundurowych. Został zatrzymany i po nocy spędzonej w policyjnym areszcie słyszał zarzuty.
-
Włamał się, wypił alkohol i zasnął
Raciborscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Raciborza, który włamał się do jednej z firm na terenie miasta. Mężczyzna w pomieszczeniach biurowych znalazł artykuły spożywcze, w tym alkohol, który wypił, po czym... zasnął na krześle. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.
Racibórz Kradzieże z włamaniem -
Pożar mieszkania w Katowicach
Policjanci z Katowic wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ul. Świdnickiej. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 70-letni mężczyzna, a 67-letnia kobieta trafiła do szpitala. Na miejscu śledczy pod nadzorem prokuratora wykonywali wszelkie niezbędne czynności.
Katowice Pożary i podpalenia -
Prawo jazdy zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe
Wodzisławscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej seata. Szybko okazało się, że zarówno kierowca, jak i pasażer mają sporo na sumieniu. Obaj trafili do policyjnego aresztu.
Wodzisław Śląski Ruch Drogowy -
Tymczasowy areszt za groźby, kradzież i nielegalne posiadanie broni
Nawet 12 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z komisariatu IV w Katowicach. Podejrzany jest on o poważne przestępstwa – nielegalne posiadanie broni, groźby karalne oraz kradzież. 46-latek usłyszał już zarzuty, a na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, został postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Katowice Broń i amunicja, Kradzieże -
Pierwsi zjawili się na miejscu pożaru
Policjanci z wydziału prewencji pierwsi zjawili się na miejscu pożaru, do którego doszło wczoraj w Miasteczku Śląskim. Sprawdzając budynek i jego obejście mundurowi namierzyli mężczyznę, który miał problemy z oddychaniem. Udzielili mu pomocy i przekazali ratownikom medycznym, którzy zabrali go do szpitala. Pomagamy i chronimy – słowa, które przewodzą naszym działaniom w każdej sytuacji.
Tarnowskie Góry Pożary i podpalenia -
Tymczasowo aresztowany za usiłowanie zgwałcenia
Trzy miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 33-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który przemocą próbował wykorzystać seksualnie 53-letnią kobietę. Mężczyzna został zatrzymany przez raciborskich kryminalnych następnego dnia po zdarzeniu. Za usiłowanie zgwałcenia grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.
Racibórz Zgwałcenia -
Komendant w drodze na służbę uratował małego psa
Komendant Miejski Policji w Rybniku w drodze na służbę uratował małego psa. Inspektor Arkadiusz Więcek jechał samochodem, gdy zauważył czworonoga, który błąkał się po ruchliwej ulicy. Mundurowy zaopiekował się zwierzakiem. Dzięki niemu pies wrócił bezpiecznie do swojej właścicielki.
Rybnik Interwencje, Policjanci po służbie, Pomagamy i chronimy -
Policjanci odnaleźli zaginioną 13-latkę
Policjanci odnaleźli zaginioną 13-latkę, która wczoraj wyszła z miejsca zamieszkania i nie powróciła do domu, jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną. Dziewczynka jest pod opieką służb. Dziękujemy za udostępnienia informacji i prosimy o zdjęcie wizerunku 13-latki ze swoich stron.
Będzin Zaginięcia i poszukiwania -
Mundurowi z komisariatu IV przekazali dary dla sosnowieckiego schroniska
Policjanci z sosnowieckiego komisariatu IV oraz komisariatu w Łazach wsparli schronisko dla zwierząt w Sosnowcu. Przekazali pracownikom schroniska ponad 160 kg karmy dla zwierząt, a także legowiska, koce, podkłady higieniczne, zabawki, smycze oraz miski. Inicjatorami pomysłu byli st. sierż. Mateusz Ogrodnik oraz st. post. Paulina Zdanowska. Wszystko to pomoże bezdomnym zwierzętom przetrwać najtrudniejszy dla nich okres, jakim jest zima.
Sosnowiec Pomagamy i chronimy -
Uważaj na fałszywe oferty na legalnych platformach sprzedażowych
„Jak mawiają, w życiu, jak to w życiu – nic nie jest za darmo… A zatem, jeżeli ktoś oferuje Ci coś za darmo lub po bardzo kusząco atrakcyjnej cenie, nawet na renomowanej platformie sprzedażowej, a Ty miałbyś tylko opłacić przesyłkę… Nigdy nie ufaj linkom wysłanym przez sms albo pocztę. Takie linki zazwyczaj przekierowują Cię poza tę renomowaną platformę do fałszywej strony po to, żeby wyłudzić Twoje dane do logowania i płatności. (…) Zamiast kupić znakomite, markowe słuchawki, możesz niestety mocno się zdziwić znajdując wyczyszczone konto!” – ostrzega Katarzyna Skrzynecka w kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
KGP Cyberprzestępczość, Przestępczość internetowa -
Wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile
Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 39-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, którego krzywy tor jazdy samochodem zauważył przechodzień i o sytuacji poinformował policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
Żywiec Akcje i kampanie, Nie reagujesz - akceptujesz, Nietrzeźwi kierujący -
Niech te święta będą bezpieczne – apel o rozwagę na śląskich drogach
Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to czas radości, spotkań z bliskimi i wspólnych podróży. Niestety, to również okres wzmożonego ruchu drogowego. Zadbajmy, by był on bezpieczny. Tylko w ubiegłym roku od 24 do 31 grudnia 2023 roku doszło do 29 wypadków drogowych na śląskich drogach, w których aż 6 osób straciło życie, a rannych zostało 29 osób. Apelujemy o ostrożność i odpowiedzialność na drodze, byśmy wszyscy mogli bezpiecznie dotrzeć do celu i szczęśliwie wrócić do swoich domów.
KWP w Katowicach Bezpieczeństwo, Ruch Drogowy