Zabili i okradli 85-letnią kobietę - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zabili i okradli 85-letnią kobietę

Data publikacji 31.10.2014

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali dwóch sprawców zabójstwa 85-letniej kobiety. Przestępstwo miało charakter rabunkowy. Jeden z zabójców jest podejrzany o serię innych napadów.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dwaj 34-letni bytomianie wiedzieli, że starsza mieszkanka Świętochłowic posiada w mieszkaniu oszczędności. Wykorzystując fakt, że 85-letnia kobieta jednemu z nich ufała na tyle, aby wpuścić go do nocą do mieszkania, mężczyźni weszli do środka, a następnie zaatakowali ofiarę. W wyniku tego ataku kobieta zmarła. Przestępcy splądrowali mieszkanie, kradnąc pieniądze oraz biżuterię.

Zwłoki kobiety nazajutrz odnaleźli członkowie rodziny, którzy powiadomili świętochłowickich policjantów. Na miejsce skierowany został zespół dochodzeniowo – śledczy, biegły lekarz sądowy oraz prokurator.

Policjanci wydziału kryminalnego zajęli się poszukiwaniami sprawców napadu. Już po kilku godzinach od zdarzenia ustalili ich tożsamość, a następnie zatrzymali pierwszego z nich. Kilkanaście godzin po pierwszym zatrzymaniu wpadł drugi z mężczyzn. Przy sprawcach znaleziono część skradzionych pieniędzy, biżuterii oraz narkotyki. Jak się później okazało, jeden z nich jest podejrzewany o serię napadów w Świętochłowicach i w Bytomiu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w Prokuraturze Rejonowej w Chorzowie. Mężczyźni usłyszeli już zarzut zabójstwa, za co grozi im nawet dożywotni pobyt w więzieniu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował areszt wobec obydwu sprawców.