Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Poszło o dziewczynę
Policjanci z komisariatu II i wydziału prewencji zatrzymali dwóch młodych bielszczan, którzy wczoraj wieczorem wtargnęli do mieszkania przy ul. Bystrzańskiej i dotkliwie pobili właściciela. Za przestępstwa te może im teraz grozić do 5 lat za kratami.
Bielsko-Biała Bójki i pobicia -
Kolejna plantacja rozbita przez CBŚ
Ponad 4 kilogramy marihuany, 180 krzewów konopi i sprzęt do uprawy zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP i Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
Sosnowiec Przestępczość narkotykowa
-
Chciał się napić - to włamał się po alkohol
20-latka podejrzanego o włamanie do delikatesów zatrzymali wywiadowcy z katowickiej komendy. Zatrzymany przez policjantów młodzieniec ukradł 26 butelek alkoholu. Przyznał, że włamał się do sklepu, bo musiał napić się wódki.
-
Na spacer z pieskiem i marihuaną
Policjanci z Cieszyna zatrzymali 27-latka, który posiadał narkotyki. Mieszkaniec Pszczyny przyjechał wieczorem do Cieszyna na spacer z psem. Mężczyzna został zatrzymany. Pieskiem zaopiekowali się pracownicy hotelu dla zwierząt, a jego pan trafił do policyjnego aresztu.
Cieszyn Przestępczość narkotykowa -
Tymczasowo aresztowany za wymuszenia i groźby
Policjanci z Łodygowic zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna od początku tego roku znęcał się nad swoimi rodzicami, grozi im, a także wymuszał od nich pieniądze. Gdy ci nie chcieli mu ich dać, bił ich bez skrupułów. Domowy oprawca wczoraj usłyszał zarzuty. Decyzją żywieckiego sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 10 lat.
Żywiec Przestępczość kryminalna -
Zatrzymani seryjni włamywacze
W minioną środę jaworzniccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17, 19 i 25 lat, którzy od początku tego roku dokonali szeregu włamań do piwnic i altan na terenie Jaworzna. Do zatrzymania sprawców przyczynił się także jeden z mieszkańców, który zauważył włamywaczy na gorącym uczynku popełnianego przestępstwa. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Jaworzno Kradzieże z włamaniem -
Chciał przekupić policjantów
Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali 48-latka, który chciał wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym za przekroczenie prędkości. Teraz nie dość, że sprawca poniesie odpowiedzialność za popełnione wykroczenie to dodatkowo przed sądem tłumaczyć się będzie za próbę przekupstwa stróżów prawa, za co może mu grozić nawet do 10 lat za kratami.
Bytom Korupcja -
Mama z 3 promilami i czwórka dzieci pod jej "opieką"
Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 31-letnia kobietę, która w stanie upojenia alkoholowego "sprawowała opiekę" nad małymi dziećmi. Pijana mama nie potrafiła powiedzieć, gdzie znajduje się jej 10-letni syn. Częstochowianka usłyszała już zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.
Częstochowa Nietrzeźwi opiekunowie -
Groził, że podpali blok
Myszkowscy policjanci interweniowali w jednym z budynków przy ulicy Millenium, gdzie nietrzeźwy mieszkaniec groził sąsiadom podpaleniem bloku. Mężczyzna rozlał na klatce schodowej alkohol i chciał go podpalić. W efekcie 58-latek trafił do szpitala. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.
Myszków Pożary i podpalenia -
Nie dopuścili do tragedii
Policjanci z mikołowskiej drogówki uratowali desperata, który chciał odebrać sobie życie. Mundurowi w ostatniej chwili zdążyli udaremnić samobójczą próbę 43-latka, ściągając z szyi mężczyzny uciskającą pętlę i przywracając mu oddech. Mężczyzna trafił do szpitala.
Mikołów Samobójstwa -
Podpalił dom, kradł prąd i gaz
58-letni bielszczanin podpalił własny dom w bielskiej dzielnicy Stare Bielsko, powodując poważne zagrożenie dla mieszkańców. Całkowitemu spaleniu uległy dwa pomieszczenia. Jakby tego było mało, wspólnie ze swoją małżonką kradł energię elektryczną i gaz przy pomocy prowizorycznych łączy. Policjanci z komisariatu III zatrzymali podpalacza i jego 49-letnią żonę. Za przestępstwa te zatrzymanym może grozić nawet do 8 lat za kratami.
Bielsko-Biała Pożary i podpalenia
-
Zatrzymany za handel narkotykami
Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową częstochowskiej komendy zatrzymali 22-letniego mieszkańca tego miasta, który posiadał duże ilości marihuany, a także pochodną amfetaminy i LSD. Ustalenia śledczych wskazują, że częstochowianin handlował narkotykami. Usłyszał już zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków, przygotowania ich do wprowadzenia na rynek oraz udzielania marihuany i amfetaminy innej osobie.
Częstochowa Przestępczość narkotykowa
-
Przejęli narkotyki
Ponad 200 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 7 tysięcy złotych przejęli policyjni wywiadowcy z oddziału prewencji. W antynarkotykowej akcji uczestniczyli również policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z katowickiej komendy. 28-letni diler został objęty dozorem policji oraz będzie musiał zapłacić 1500 złotych tytułem poręczenia majątkowego.
Katowice Przestępczość narkotykowa -
Zaproszenie na wmurowanie Kamienia Węgielnego
Już jutro o 12.00 w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Wesołej nastąpi uroczyste wmurowanie Kamienia Węgielnego i Aktu Erekcyjnego pod budynek nowego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.
Czechowice-Dziedzice Logistyka, wyposażenie -
Spragnieni piwa, ukradli go całą beczkę
Dwaj mieszkańcy powiatu lublinieckiego odpowiedzą za kradzież beczki piwa, której dopuścili się podczas festynu w Pawonkowie. Wiedząc, że nie uniknie kary, jeden ze sprawców sam zgłosił się do policjantów, przyznając się do winy.
Lubliniec Kradzieże -
Policjanci zabezpieczyli podróbki zabawek z zastrzeżonymi znakami towarowymi
Częstochowscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali 50-letnią mieszkankę Radomska. W jednej z hurtowni oferowała ona do sprzedaży podróbki markowych zabawek. Mundurowi zabezpieczyli ponad 400 sztuk różnego rodzaju zabawek o wartości ponad 27 tys. zł.
Częstochowa Przestępczość przeciwko prawom autorskim -
Fałszywy "wnuczek" wyłudził 220 tys. zł.
Zabrzańscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca województwa opolskiego, podejrzanego o szereg oszustw metodą „na wnuczka”. Tylko w ciągu jednego miesiąca ograbił on starsze osoby z kilkuset tysięcy złotych. Wczoraj, na wniosek śledczych, sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jednak nadal jest rozwojowa.
Zabrze Oszustwa
-
Śmiertelny wypadek na DK 78 (mapa)
37-letni mężczyzna zginął w wypadku na drodze krajowej nr 78, w pobliżu Żerkowic. Samochód, którym podróżował, uderzył w ciężarówkę. Zawierciańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Zawiercie Wypadki śmiertelne -
Odpowie za napad na salon gier
Nawet na 12 lat może trafić do więzienia 42-latek, który napadł na salon gier w Czechowicach-Dziedzicach. Czechowiccy policjanci i pracownicy ochrony zatrzymali napastnika, który usłyszał już zarzuty.
Bielsko-Biała Rozboje
-
Złodziej samochodu wpadł, gdy zabrakło mu paliwa
Policjanci ze Skoczowa i Strumienia odzyskali samochód skradziony na jednym z osiedli. Złodziej wpadł po tym, jak zabrakło mu paliwa i był zmuszony zatankować. 19-latek nie miał pieniędzy, więc pracownica stacji paliw zabrała mu kluczyki. Zatrzymanemu grozi teraz do 5 lat więzienia.