Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Fałszywe alarmy pijanych rodziców
Bezpodstawne wezwania straży pożarnej i nieodpowiedzialną opiekę rodziców nad 6- miesięcznym dzieckiem opisali we wczorajszej notatce pszczyńscy policjanci. Na pijanych rodziców natknęli się przy okazji ustaleń dotyczących fałszywych zgłoszeń pożarów. Dziewczynka jest już bezpieczna i znajduje się pod opieką swojego dziadka. Jej rodzice natomiast, jak tylko wytrzeźwieją, będą musieli wytłumaczyć się ze swojego zachowania.
Pszczyna Nietrzeźwi opiekunowie -
Przyszedł z "granatem" po 2000 zł
Na nietypowy pomysł wpadł 12-latek, który z grantem w ręce wszedł do jednej z placówek bankowych w centrum miasta i zażądał 2000 zł. Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania nieletniego przestępcy. O jego losie zadecyduje teraz sąd dla nieletnich.
Siemianowice Przestępczość nieletnich -
Śmiertelne zatrucie czadem
Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności śmierci 82-letniej kobiety. Najprawdopodobniej przyczyną tragedii było zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy i policjanci kolejny raz apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych.
Zawiercie Zatrucia tlenkiem węgla -
Debata społeczna w Poczesnej
Wczoraj, w sali konferencyjnej przy hali sportowej w miejscowości Poczesna odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie tej gminy. Gospodarzami debaty była Komenda Miejska Policji w Częstochowie oraz Gmina Poczesna. Dyskusję, w której uczestniczyli mieszkańcy gminy, poprzedziło wystąpienie I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Sławomira Litwina oraz Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.
Częstochowa Profilaktyka
-
Staranowała kilka aut, miała ponad 3 promile
Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń do których doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w centrum miasta. Nietrzeźwa kobieta kierująca samochodem marki Hyundai, w dwóch różnych miejscach, spowodowała kolizje z innymi pojazdami. Mundurowi nie wykluczają, że kobieta mogła pić alkohol w czasie jazdy.
Zabrze Nietrzeźwi kierujący -
Działania "Trzeźwe przewozy" w garnizonie śląskim
Wczoraj od 4.00 policjanci śląskiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, tramwajami oraz wykonujących prywatny przewóz osób. Kontrole nie ominęły także kierujących samochodami ciężarowymi i innymi pojazdami mechanicznymi. Tylko w ciągu 8 godzin działań mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej ponad 30 tys. samochodów. 63 kierowców prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.
KWP w Katowicach Ruch Drogowy
-
Zwłoki mężczyzny w stawie
Zebrzydowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 54-latka w stawie. Wczoraj popołudniu jego ciało znalazł w wodzie przypadkowy przechodzień. Prokurator zarządził sekcję zwłok.
Cieszyn Utonięcia -
Znęcał się nad rówieśnikami
Policjanci zajmujący sią przestępczością nieletnich zatrzymali 14-latka, który przez kilka miesięcy znecał się nad kolegami ze szkoły. Nieletni wczoraj został doprowadzony do sądu, a materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na umieszczenie go w schronisku dla nieletnich. O jego dalszym losie zdecyduje sędzia rodzinny.
Rybnik Przestępczość nieletnich -
Tymczasowy areszt dla sprawcy napaści na policjanta
W miniony weekend rybniccy, wodzisławscy oraz jastrzębscy policjanci prowadzili wspólny pościg za kierowcą golfa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki, mężczyzna uszkodził 2 policyjne radiowozy i próbował rozjechać jednego z mundurowych. Przy zatrzymanym 22-latku stróże prawa znaleźli marihuanę oraz tabletki ekstazy. Młody jastrzębianin odpowie ponadto za jazdę pod wpływem środków odurzających. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.
Jastrzębie Zdrój Ataki na policjantów
-
Zatrzymani agresorzy
Tyscy policjanci zatrzymali dwóch trzydziestolatków. Mężczyźni zaatakowali na klatce schodowej 14-latka i usiłował go okraść. Obaj zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym oraz mają orzeczony zakaz zbliżania się do swojej ofiary.
Tychy Rozboje -
Debata społeczna „Bezpieczne osiedle”
Wczoraj w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu odbyła się debata społeczna pod nazwą „Bezpieczne osiedle”. Gospodarzem spotkania był Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żywcu podinsp. Krzysztof Suchański. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Komendant Straży Miejskiej Andrzej Cader, radni miejscy, prezesi żywieckich spółdzielni mieszkaniowych oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych. W czasie debaty ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Adam Strzebińczyk omówił rolę społeczności lokalnej w budowaniu bezpieczeństwa.
Żywiec Profilaktyka, Współpraca Policji z innymi podmiotami
-
"Trzeźwe przewozy" na będzińskich drogach
Tylko w ciągu kilku godzin trwania działań " Trzeźwe przewozy" policjanci z będzińskiej drogówki "wyeliminowali" z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Od godziny 4 nad ranem do południa w ręce stróżów prawa wpadła trójka amatorów jazdy "na podwójnym gazie". W "niechlubnym" tercecie znalazła się również kobieta.
Będzin Ruch Drogowy
-
Zatrzymany dzięki odwadze kobiety
Policjanci z Chorzowa zatrzymali 37-letniego bandytę, który w ciągu kilkunastu minut zaatakował dwie ekspedientki sklepów spożywczych. Jedną z nich pobił, a drugiej groził rozbitą butelką. Mężczyzna został zatrzymany, dzięki odwadze jednej z kobiet. Ujęła ona sprawcę na gorącym uczynku, zamykając go wśrodku i udaremniając ucieczkę. Podejrzanemu o rozboje i uszkodzenie ciała grozi do 12 lat więzienia.
Chorzów Rozboje -
Generał wyróżnił policyjnych sportowców
Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz spotkał się z policjantami odnoszącymi sukcesy sportowe. Reprezentują oni śląską policję w kraju i na arenie międzynarodowej. Generał nagrodził sportowców i złożył im życzenia świąteczne.
KWP w Katowicach Uroczystości, Sport -
Opłatkowe spotkanie policyjnych emerytów
Policyjni emeryci przybyli dziś do Katowic na tradycyjne spotkanie opłatkowe. Poza świątecznymi życzeniami, uroczystość była okazją do wręczenia odznak, medali i dyplomów uznania. Jednym z gości był Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.
KWP w Katowicach Uroczystości -
Polacy czują się w swojej okolicy bezpiecznie jak nigdy dotąd
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.
KWP w Katowicach Opinia publiczna -
Działania „Kontrola drogowa – Pieszy” z wykorzystaniem RSD
Dąbrowscy policjanci przeprowadzili działania „Kontrola drogowa – Pieszy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ich trakcie stróże prawa odnotowali 40 wykroczeń dotyczących pieszych. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD).
Dąbrowa Górnicza Ruch Drogowy
-
Pomoc nadeszła w ostatniej chwili
Policjanci z wiślańskiego komisariatu odnaleźli zaginioną 50-letnią mieszkankę Bytomia, która była poszukiwana od kilku dni. Kobieta usiłowała popełnić samobójstwo w Wiśle. Funkcjonariusze namierzyli ją w jednym z hoteli. Pomoc mundurowych nadeszła w ostatniej chwili. 50-latka w stanie ciężkim trafiła do szpitala.
Cieszyn Samobójstwa -
Policjanci doskonalili swoje umiejętności
Policjanci z Rybnika wzięli wczoraj udział w cyklicznym szkoleniu VII kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji. Tym razem mundurowi ćwiczyli tworzenie szyków zabezpieczających i wypierających, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. Najważniejszymi elementami przeprowadzonego treningu było sprawdzenie mobilności pododdziału.
Rybnik Szkolenia i ćwiczenia -
Policjanci udaremnili napad na bank
Dwaj napastnicy zostali zaskoczeni przez kryminalnych z Sosnowca na gorącym uczynku. Jeden z policjantów użył broni wobec przestępcy, który mierzył do niego z rewolweru. Postrzelony mężczyzna zmarł w szpitalu.
KWP w Katowicach Napady na banki